платформа електронної демократії
Вгору
Created with Sketch. Опитування
Перейменування вулиці Зигіна в місті Полтава
Created with Sketch.
15 березня 2023
Час вийшов
Автор:
Комунальна організація «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради

Олексій Іванович Зигін (1896-1943) – генерал-лейтенант. Багато років вважався «офіційним» визволителем Полтави, похований у м. Полтава. На його честь у 1944 році перейменували вулицю Загородню.

Пропозиція від робочої групи – перейменувати вулицю, оскільки за результатами опрацювання джерел та архівних матеріалів істориками відомо, що Зигін загинув до того, як фактично міг взяти участь у вигнанні нацистів з міста. Історія про те, що він є визволителем Полтави – міфологізована у радянський період.

Ініціатор:
Полтавська міська рада
Created with Sketch. 6087 переглядів
Created with sketchtool. 789 користувачів проголосувало
Created with Sketch. Проголосувати
Питання

У ході громадського обговорення у формі публічних консультацій від мешканців Полтавської міської територіальної громади надійшли пропозиції щодо перейменування вулиці Зигіна, які після опрацювання робочою групою виносяться на етап голосування: 

  • Азовців вул. (на честь воїнів окремого загону спеціального призначення «Азов», який з 2014 року боронить Україну від російських загарбників. Азовцями також називали  військове формування, утворене 1828 року з частини українських козаків Задунайської Січі, що вернулися з османських володінь за ініціативою та на чолі отамана Йосипа Гладкого, який очолював військо до 1853 року).
  • Гетьмана Павла  Скоропадського вул. (Павло Петрович Скоропа́дський (*1873–†1945) – гетьман Української Держави (29 квітня – 14 грудня 1918). Український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Походив із козацько-старшинського роду Скоропадських. Офіцер Російської імператорської армії (генерал). Учасник російсько-японської та Першої світової війни. Один з лідерів та ідеологів монархічного гетьманського руху. За його правління в Україні відбулась політика українізації, запровадження валюти «гривня», відкриття близько сотні українських гімназій, запровадження української мови у шкільну програму, при ньому було відкрито низку українських державних університетів. Відбулась стабілізація в країні, відновлення економіки та покращення міжнародних відносин з Україною. Відповідно до українського законодавства може бути зарахований до борців за незалежність України у ХХ сторіччі. Саме при правлінні Скоропадського Україна нарешті отримала міжнародне визнання, а проживаючи останні роки на чужині допомагав витягати українських політичних в’язнів із німецьких тюрем).
  • Захисників Маріуполя вул. (на честь героїчної оборони від російських загарбників українського міста Маріуполя в 2014-2022 роках).
  • Капітана Володимира Кісельова вул. (Володимир Володимирович Кісельов народився 07.07.1989 р. у місті Полтава. У 2008 році закінчив Полтавський будівельний технікум транспортного будівництва. У 2008-2011 р. проходив військову службу за контрактом у ЗСУ, а в 2012-2015 рр. – військову служба за контрактом  в Службі безпеки України (сержантський і старшинський склад). У 2014 році закінчив  Харківський національний автомобільно-дорожній університет.  З 24.12.2015 по 08.05.2022 р. проходив військову службу за контрактом осіб офіцерського складу в Центрі спеціальних операцій «А» Служби безпеки України. З  2014 р. брав участь в Антитерористичній операції (нагороджений відзнакою Президента від 17.02.2016 р.). Героїчно загинув 07.05.2022 року захищаючи Батьківщину під час виконання оперативно-бойового завдання в південних регіонах України. Прощання з Героєм відбулося 10.05.2022 р. в Полтаві.  Нагороджений орденами «За мужність» ІІІ ступеня (Указом Президента України від 17.06.2017 р.), та ІІ ступеня (від 25.05.2022 р.). За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі капітану Кісельову Володимирові Володимировичу присвоєно звання  Герой України з удостоєнням ордена Золота Зірка (Указ Президента України від 14.10.2022 р.)
ГОЛОСУВАННЯ ЗАВЕРШЕНЕПРОГОЛОСУЙТЕ ОБРАВШИ ОДНУ З ОПЦІЙВИ ВЖЕ ПРОГОЛОСУВАЛИ
A
Азовців вулиця
B
Гетьмана Павла Скоропадського вулиця
C
Захисників Маріуполя вулиця
D
Капітана Володимира Кісельова вулиця
Оберіть з декількох варіантів лише один варіант відповіді. Вам не потрібно витрачати багато часу на відповідь. Результати такого опитування слугуватимуть основою для змін та покращень.
Скинути вибір
Проголосувати
НА ДАНИЙ МОМЕНТ ЗІБРАНО789ГОЛОСІВ.
D
Капітана Володимира Кісельова вулиця
47.9%(378)
Такими символами відмічено ваш вибір
C
Захисників Маріуполя вулиця
19.1%(151)
Такими символами відмічено ваш вибір
B
Гетьмана Павла Скоропадського вулиця
17.4%(137)
Такими символами відмічено ваш вибір
A
Азовців вулиця
15.6%(123)
Такими символами відмічено ваш вибір
РЕЗУЛЬТАТИ опитування
Created with Sketch.