платформа електронної демократії
Вгору
Created with Sketch. Опитування
Перейменування вулиці Нікітченка в місті Полтава
Created with Sketch.
15 березня 2023
Час вийшов
Автор:
Комунальна організація «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради

Нікітченко Микола Степанович (1901-1975) – командир 95 гвардійської Полтавської стрілецької дивізії, яка визволяла Кременчук в 1943 році.

Пропозиція робочої групи – перейменувати вулицю, оскільки Інститутом національної пам’яті України з метою вшанування пам’яті про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років рекомендовано зберегти назви на честь простих захисників, зокрема солдатів, офіцерів, лікарів та медсестер, зокрема тих, що загинули, захищаючи місто від нацистів або під час вигнання їх з Полтави.

Розташована у мікрорайоні «Сади-2».

Ініціатор:
Полтавська міська рада
Created with Sketch. 1053 переглядів
Created with sketchtool. 391 користувачів проголосувало
Created with Sketch. Проголосувати
Питання

У ході громадського обговорення у формі публічних консультацій від мешканців Полтавської міської територіальної громади надійшли пропозиції щодо перейменування вулиці Нікітченка, які після опрацювання робочою групою виносяться на етап голосування: 

  • Вільної  Ічкерії  вул. (на честь вільнолюбного народу Чеченської Республіки Ічкерія (ЧРІ) – державного утворення, що існувало після розвалу СРСР в 1991 р. на частині території Чечено-Інгушської АРСР. ЧРІ ліквідована російською владою 2000 р. після Другої чеченської війни. Чеченці, які не змирилися з установленням на цій території маріонеткового режиму, воюють у Збройних силах України, боронячи нашу і свою свободу проти російських окупантів).
  • Джохара Дудаєва вул. (Джоха́р Дуда́єв (1944-1996) – чеченський військовий, державний та політичний діяч, лідер чеченського визвольного руху у 1990-х роках, перший президент Чеченської Республіки Ічкерія, її верховний головнокомандувач (1991-1996). У часи СРСР  мав звання генерал-майора авіації (1989). Із 1985 по 1987 рік тоді полковник Дудаєв служив у Полтаві на посаді начальника штабу 13-ї гвардійської важкої бомбардувальної дивізії. Мешкав із родиною в будинку на вул. Нікітченка, 4 (якийсь час і на вул. Кучеренка, 12). Відомі його виступи на підтримку України й українського народу).
ГОЛОСУВАННЯ ЗАВЕРШЕНЕПРОГОЛОСУЙТЕ ОБРАВШИ ОДНУ З ОПЦІЙВИ ВЖЕ ПРОГОЛОСУВАЛИ
A
Вільної Ічкерії вулиця
B
Джохара Дудаєва вулиця
Оберіть з декількох варіантів лише один варіант відповіді. Вам не потрібно витрачати багато часу на відповідь. Результати такого опитування слугуватимуть основою для змін та покращень.
Скинути вибір
Проголосувати
НА ДАНИЙ МОМЕНТ ЗІБРАНО391ГОЛОСІВ.
B
Джохара Дудаєва вулиця
93.4%(365)
Такими символами відмічено ваш вибір
A
Вільної Ічкерії вулиця
6.6%(26)
Такими символами відмічено ваш вибір
РЕЗУЛЬТАТИ опитування
Created with Sketch.