платформа електронної демократії
Вгору
Created with Sketch. Опитування
Перейменування вулиці Радіщева
Created with Sketch.
12 березня 2024
Час вийшов
Автор:
Департамент містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради

Вулиця Радіщева      

   Громадське обговорення у формі електронної консультації з приводу перейменування топонімічних об’єктів у місті Житомирі здійснюється  відповідно до Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», Постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.2012 №989 «Порядок проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій)» та рекомендацій міської комісії з топоніміки виконавчого комітету Житомирської міської ради (протокол №1 від 23.02.2024 року).
Пропозиції перейменування

  1. Івана Миколайчука (1941-1987) - український кіноактор, кінорежисер, сценарист. Зіграв 34 ролі в кіно, найвідоміші в фільмах «Сон» (роль Т.Шевченка), «Тіні забутих предків», «Пропала грамота». Сценарії до кінофільмів «Білий птах з чорною ознакою», «Вавилон XX». Лауреат Національної пpeмiї імені Т.Шевченка. Вшанування пам'яті - вулиці у Києві, Полтаві, Львові, Івано-Франківську, Кропивницькому, Вінниці, Коломиї, Ковелі. Його ім'ям названий астероїд 8244.
  2. Ганни Барвінок (1828-1911) (Олекса́ндра Михай́лівна Білозе́рська-Кулі́ш)- українська феміністська письменниця, фольклористка. Брала участь у розвитку філософії, ґрунтованої на українській державності. Писала оповідання з народного життя під псевдонімом Ганни Барвінок. За її допомогою видано найповніше зібрання творів  письменника Пантелеймона Куліша, який був її чоловіком. 
  3. Берегова - нейтральна назва, яка характеризує географічне розташування  топонімічного об’єкту.
Ініціатор:
Департамент містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради
Created with Sketch. 522 переглядів
Created with sketchtool. 84 користувачів проголосувало
Created with Sketch. Проголосувати
Питання

Оберіть, будь ласка, варіант перейменування вулиці Радіщева, який Вам найбільше до вподоби.

ГОЛОСУВАННЯ ЗАВЕРШЕНЕПРОГОЛОСУЙТЕ ОБРАВШИ ОДНУ З ОПЦІЙВИ ВЖЕ ПРОГОЛОСУВАЛИ
A
1. Івана Миколайчука
B
2. Ганни Барвінок
C
3. Берегова
Оберіть з декількох варіантів лише один варіант відповіді. Вам не потрібно витрачати багато часу на відповідь. Результати такого опитування слугуватимуть основою для змін та покращень.
Скинути вибір
Проголосувати
НА ДАНИЙ МОМЕНТ ЗІБРАНО84ГОЛОСІВ.
C
3. Берегова
60.7%(51)
Такими символами відмічено ваш вибір
A
1. Івана Миколайчука
23.8%(20)
Такими символами відмічено ваш вибір
B
2. Ганни Барвінок
15.5%(13)
Такими символами відмічено ваш вибір
РЕЗУЛЬТАТИ опитування
Created with Sketch.