платформа електронної демократії
Вгору
Created with Sketch. Консультація
Про зміну назви вулиці Шатила Кропивницької міської територіальної громади на вулицю Олексія Хижняка
Created with Sketch.
30 червня 2025
Залишилось 4 днів
Автор:
Управління культури та туризму Кропивницької міської ради

Запрошуємо взяти участь у публічній консультації з громадськістю щодо зміни назви вулиці Шатила Кропивницької міської територіальної громади на вулицю Олексія Хижняка, загиблого захисника-земляка, якому присвоєно звання Герой України (посмертно).

Інформаційна довідка

 Ким Дмитрович Шатило  (30 жовтня 1924, Республіка Адигея, росія – 10 січня 1964, москва), радянський офіцер, танкіст, молодший лейтенант, учасник Другої Світової війни, Герой  Радянського Союзу(1944). Закінчив середню школу в П'ятигорську. З 1942 року працював слюсарем на московському авіазаводі. У 1943 році закінчив Пушкінське танкове училище. У діючій армії січня 1943 року. Командир танка 84-го окремого танкового полку 63-ої механізованої бригади 7-гомеханізованого корпусу (2-й Український фронт) К. Шатило за бій 08 січня 1944 року на підступах до м. Кіровограда (Кропивницький) отримав звання Героя Радянського Союзу. Із нагородного листа: «…виконуючи поставлену командуванням бойову задачу на танку Т-34… врізався танком у скупчення ворожих військ…Танком було завдано таких втрат: спалено танків «Тигр» — 2;  підбито танків  «Тигр» — 1; знищено середніх танків — 4;роздавлено вантажних автомашин — 51; знищено та придушено до роти солдатів і офіцерів. Завдавши вказаних втрат противнику, вступив у бій з 7 танками «Тигр», під час якого його машина була підпалена…».  Після війни у 1947 році лейтенант Шатило вийшов у запас. Член КПРС з 1951 року. У 1952 закінчив юридичну школу, потім юридичний інститут. Працював викладачем у Вищій школі МВС в Москві.  10 січня 1964 року Ким Шатило помер в москві, похований на Введенському кладовищі.

 

Олексій Леонідович Хижняк (17 вересня 1988, м. Капсукас, Литовська республіка – 07 вересня 2022, с. Чорнобаївка Ізюмського району Харківської області), капітан Збройних сил України, учасник російсько-української війни, Герой України (2023, посмертно). Народився Олексій Хижняк у родині військових У 2000- му році родина по службі переїхала до Кропивницького. Після закінчення школи навчався у Донецькому національному університеті економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, здобув фах магістра фінансів. Військова кар’єра розпочалася у 2006 році (зі строкової служби в ЗСУ). Брав участь в АТО. Нагороджений орденом «За мужність» III ст. (2015). Служив у 3-у окремому полку спецпризначення, що входив до складу Об’єднаних сил швидкого реагування. У серпні 2016 році був призначений командиром групи Спп в/ч В2336, згодом перевівся у 8 полк ССО(м. Хмельницький). У 2019 року став командиром групи Спп в/ч А 1788. У вересні 2022 року група капітана Олексія Хижняка захопила ворожий блокпост і зупинила колону противника, знищила техніку та особовий склад. Під час бою О.Хижняк зазнав смертельних поранень. Нагороджений  орденом Богдана Хмельницького III ст. (2022, посмертно). Указом Президента України № 428/2023 «За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові капітану Хижняку Олексію Леонідовичу присвоєно звання  Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка». Рішенням Хмельницької міської ради від 23.09.2022 року присвоєно звання «Почесний громадянин Хмельницької міської територіальної громади». Похований на Алеї Слави  Далекосхідного кладовища м. Кропивницького.

Ініціатор:
Міська топонімічна комісія
Created with Sketch. 122 переглядів
Created with Sketch. 3 коментарів
Created with Sketch. Додати коментар