платформа електронної демократії
Вгору
Created with Sketch. Консультація
Розробка концепції реконструкції Гідропарку
Created with Sketch.
16 серпня 2024
Час вийшов
Автор:
Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради

     Гідропарк знаходиться в центральній частині міста, та є одним з найбільших загальноміських рекреаційних об’єктів  Рівного. 

    Створений у 80-х роках минулого століття простір, поєднував в собі гідротехнічну інфраструктуру зниження заболоченості та рівня грунтових вод, та відпочинкову зелену зону на перетині водно-зеленого діаметру міста з частиною інших озеленених територій. 

    До відзначення “700 річчя Рівного” в гідропарку також було створено тематичний комплекс мозаїчних скульптур.

    Проте кілька десятків років відбувається стагнація та занепад даного об’єкту. Наразі територія гідропарку перебуває в занедбаному стані, інфраструктура знищена, або застаріла, озеленення, інженерні конструкції та скульптурні об'єкти потребують догляду/ремонту/відновлення.  

    В 90-х роках минулого століття спортивна зона в західній частині гідропарку була перебудована під ринок. Можливість обходу навколо водойми з боку ринку закрито.

    Різними громадськими ініціативами періодично підіймалось питання щодо благоустрою, реконструкції парку, необхідності активнішого використання даного простору для різноманітних заходів.

    Задля потреби дізнатися бачення громадян щодо майбутнього Гідропарку управліннями Рівненської міської ради ініціюються консультацію. Її результати стануть основою для підготовки концепції реконструкції Гідропарку. 

    В межах консультації заплановані наступні заходи:

    Що вже зроблено. В 2016 році небайдужими меценатами було створено “пул” - чашу для заняття скейтерів, роллерів, що пожвавило територію, продемонструваломожливість позитивних змін, яка вилилася в ідею та концепцію створення сучасного урбан (екстрім) парку. Та попри це, в 2017 році в рамках “громадського бюджету” вдалося реалізувати лише невеликий оригінальний дитячий простір в природній стилістиці. 

    В 2021 році з ініціативи активних рівнян розпорядженням міського голови було створено робочу групу по напрацюванню “Програми створення парку Гідропарк”, які увійшли до її складу.

    В рамках розробки Стратегії розвитку культури Рівного стейкхолдерами культури також було проведено опитування рівнян, щодо рекреаційних зон міста, більшість респондентів зазначили, що «рідко відвідують Гідропарк, під час прогулянок уникають цього місця, хоча в минулому це було одне з улюблених місць відпочинку». Власне, тому  одним з стратегічних напрямків розвитку культури Рівного було визначено тривимірну реновацію локацій, серед яких і Гідропарк. 

    У 2023 році Рівненської міською радою було затверджено концепцію «Блакитно-зелені коридори Рівненської міської територіальної громади», в тексті якої також визначено  територію Гідропарку, як важливу екологічно-рекреаційну зону міста: «незважаючи на такий стан речей, територія вздовж річки ідеально підходить для використання як об’єкт для рекреації та спорту людей різних соціальних груп, для розширення зелених зон Рівненської громади та формування центрального блакитно-зеленого коридору міста. Зелені зони можна також активно використовувати під час навчального процесу для дітей та молоді, проведення різних громадських та екологічних ініціатив тощо. Таке використання відкритого простору забезпечує соціальну інтеграцію, сприяє соціальній справедливості та розвитку комфортного середовища громади.»

    В кінці 2023 року громадою було підтримано петицію «Збереження мозаїчного ансамблю Гідропарку», що закликає рівненську міську раду «вжити заходів до збереження мозаїчного ансамблю та «створити туристичну інфраструктуру» в Гідропарку. У відповідь на петицію Виконавчим комітетом міської ради було дано доручення Управлінню культури і туризму актуалізувати роботу робочої групи по напрацюванню Програми створення парку «Гідропарк».

    В 2021, 2022, 2023 роках з метою привернення уваги до локації було проведено декілька заходів: Фестиваль слов’янської культури «СонцеСтій», забіг «Сильні духом 2021», 36-й та 37-й забіги сміливих (2022, 2023 рр).

    Необхідність концепції. Не зважаючи на вищевикладене питання реконструкції Гідропарку, його подальшого формату використання, можливих змін, пошуку ресурсів залишається невирішеним. Питання такої масштабної реконструкції потребує відповідального підходу та значних матеріальних ресурсів. Це довготривала робота, що включатиме підготовку технічних завдань та пошук ресурсів, насамперед донорських. 

    То ж заради зміни ситуації 11 липня 2024 року виконавчий комітет міської ради прийняв рішення про передачу гідропарку на баланс комунальному підприємству “Трест зеленого господарства” та ініціативу щодо необхідності напрацювання дієвої стратегії послідовного розвитку даної території, задля повернення її містянам.

    Концепція – це перший крок на шляху до відновлення парку. Вона необхідна для подальшого покрокового планування відбудови парку. Вона враховуватиме думку громадян, експертів та влади. Наявність концепції дозволить запобігти хаотичному витрачанню коштів на відновлення парку. Натомість, вона допоможе спланувати етапи відновлення та реконструкції. Наявність концепції є важливою вимогою, зокрема, міжнародних донорів. Без неї неможливо отримати ресурси для відбудови парку. 

    Тому, з метою створення концепції відновлення Гідропарку, а також визначення найбільш актуальних проблем та завдань відповідно до звернення Управління містобудування та архітектури Рівного оголошується початок проведення консультації із зазначеного питання через Єдину платформу місцевої електронної демократії.

Ініціатор:
Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради
Created with Sketch. 256 переглядів
Created with Sketch. 0 коментарів
Created with Sketch. Додати коментар
Галерея
РЕЗУЛЬТАТИ КОНСУЛЬТАЦІЇ
Created with Sketch.
Скоро

Звіт за результатами проведення опитування в рамках публічних консультацій з питання розробки концепції реконструкції Гідропарку у Рівненській міській територіальній громаді

Звіт за результатами проведення опитування в рамках публічних консультацій з питання розробки концепції реконструкції Гідропарку у Рівненській міській територіальній громаді складений у відповідності до пунктів 7-8, розділу 5, Положення про публічні консультації з громадськістю щодо питань, віднесених до компетенції Рівненської міської ради та її виконавчих органів, у новій редакції, затвердженого рішенням Рівненської міської ради №3332 від 11 травня 2023 року.

На виконання доручення секретаря міської ради Віктора Шакирзяна, з метою визначення найбільш актуальних проблем та завдань під час розроблення концепції відновлення Гідропарку, шляхом залучення представників громадськості та врахування їхньої думки під час розроблення останньої, на веб-ресурсі EDEM за посиланням: https://edem.ua/ відбулось проведення опитування в рамках консультацій з питання розробки концепції реконструкції Гідропарку у Рівненській міській територіальній громаді.

Автор проведення консультацій з громадськістю на веб-ресурсі EDEM - Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради.

Термін проведення консультацій з громадськістю на веб-ресурсі EDEM - з 16.08.2024 по 16.10.2024.

Предмет публічних консультацій — визначення думки представників громади щодо проблем та шляхів розвитку території Гідропарку, в рамках розробки концепції реконструкції Гідропарку в місті Рівному.

В рамках проведення консультацій було викладено короткий опис попереднього використання території, існуючої ситуації щодо Гідропарку, опис намірів послідовного покрокового планування відбудови парку. Також було проведено опитування жителів громади у форматі google-форми, за посиланням розміщеним на веб-ресурсі EDEM - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdXCJFB7_oChd4lHdueolUQIJhMbVqeyrbTCJUWI_hH533QhQ/ viewform?usp=sf_link . Протягом періоду проведення публічних консультацій на веб-ресурсі EDEM на сторінці консультації наявно 218 переглядів, та не залишено жодного коментаря. Гугл-форму опитування, протягом проведення консультацій, заповнено 81 особою. Результати опитування доступні за посиланням - https://docs.google.com/forms/d/15jViL_9PUtRau724imayeO54o6fY8K0jESnqMsk77og/ viewanalytics.