Громадське обговорення у формі електронної консультації проєкту Програми підтримки малого і середнього підприємництва в Ємільчинській селищній територіальній громаді на 2024-2028 роки» проводиться у відповідності до рішення виконавчого комітету Ємільчинської селищної ради від 14.12.2022 року №162 «Про затвердження Положення про публічні електронні консультації з громадськістю з питань, віднесених до компетенції органів місцевого самоврядування в Ємільчинській територіальній громаді».
Організатор обговорення: відділ економічного розвитку, інвестицій, транспорту, комунальної власності Ємільчинської селищної ради Житомирської області.
Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення у формі електронної консультації оприлюднюється на офіційному веб-сайті Ємільчинської селищної ради в розділі «Новини» https://emrada.gov.ua/ та в розділі «Громадська участь» https://emrada.gov.ua/?page_id=495 .
Пропозиції та зауваження приймаються на порталі E-DEM в розділі консультації з громадськістю за посиланням https://consult.e-dem.ua/1821755100.
Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення:
Відділ економічного розвитку, інвестицій, транспорту, комунальної власності Ємільчинської селищної ради (селище Ємільчине, вул. Соборна, 18А, електронна пошта econ@emrada.gov.ua тел.(04149) 2-12-10)
ПРОЄКТ
Програма
підтримки малого і середнього підприємництва
в Ємільчинській селищній територіальній громаді на 2024-2028 роки»
І. Паспорт Програми
1. |
Ініціатор розроблення Програми |
Відділ економічного розвитку, інвестицій, транспорту, комунальної власності селищної ради |
2. |
Дата, номер і назва розпорядчого документа про розроблення Програми |
Розпорядження селищного голови від 21 серпня 2024 р. № 80 «Про розроблення проєкту Програми підтримки малого і середнього підприємництва в Ємільчинській селищній територіальній громаді на 2024-2028 роки» |
3. |
Розробник програми |
Відділ економічного розвитку, інвестицій, транспорту, комунальної власності селищної ради |
4. |
Відповідальний виконавець Програми |
Відділ економічного розвитку, інвестицій, транспорту, комунальної власності селищної ради |
5. |
Виконавці Програми |
Відділ селищної ради: економічного розвитку, інвестицій, транспорту, комунальної власності; земельних ресурсів; Центр надання адміністративних послуг, відділ бухгалтерського обліку та звітності |
6. |
Термін реалізації Програми |
2024 – 2028 роки |
7. |
Мета Програми |
Створення сприятливих умов для розвитку підприємництва, стимулювання інвестиційної та інноваційної активності суб’єктів малого і середнього підприємництва, забезпечення зайнятості населення шляхом заохочення суб’єктів господарювання до розвитку їх діяльності |
8. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього: |
1156,0 тис.грн. |
9. |
Очікувані результати виконання |
- зростання кількості суб’єктів МСП, які зареєстровані у громаді, та збільшення кількості осіб, які ними працевлаштовані; - збільшення сплати податків та орендної плати за оренду комунального майна суб’єктами МСП до бюджету селищної територіальної громади; - належна підготовка, громадське обговорення, прийняття та застосування регуляторних актів; - інвентаризація більшості комунального нерухомо-го майна з метою ефективного використання; - організація отримання суб’єктами МСП адміністративних послуг, тематичних консультацій, навчання їх грантовій діяльності, розвиток молодіжного підприємництва; - ефективна діяльність консультативних (дорадчих) органів у сфері розвитку МСП при селищній раді |
10. |
Ключові показники ефективності |
- кількість зареєстрованих на території громади суб’єктів МСП; - надходження до бюджету селищної територіальної громади від оренди комунального нерухомого майна; - сплата податків суб’єктами МСП до бюджету селищної територіальної громади. |
ІI. Проблема, на розв’язання якої спрямована Програма
Програма підтримки малого і середнього підприємництва в Ємільчинській селищній територіальній громаді на 2024-2028 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до діючого законодавства України з урахуванням завдань та положень: законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні», «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності», «Про державні цільові програми», «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України».
Малий та середній бізнес був і залишається основною дієвою силою, що впливає на розвиток ринкової системи господарювання, визначає темпи економічного зростання, структуру та якість валового національного продукту. Саме цей сектор економіки оперативно реагує на зміни кон’юнктури ринку і являє собою найбільш ефективну систему відбору талановитих і підприємливих людей, дозволяє створити необхідну атмосферу конкуренції, сприяє швидкому вирішенню цілого ряду проблем. Зміцнення цього сектора сприяє вирішенню проблеми зайнятості населення, підвищенню добробуту громадян і держави в цілому.
Розвиток малого та середнього бізнесу впливає на зростання обсягів виробництва та надання послуг у Ємільчинській громаді, збільшення податкових надходжень до бюджету громади, збільшує доходи населення, сприяє зайнятості населення, соціальній та політичній стабільності у суспільстві. Такий бізнес є більш динамічним та пристосованим до споживчого попиту і тому легше трансформується до нових вимог суспільства, ніж великий бізнес.
Станом на початок 2024 року на території Ємільчинської громади було зареєстровано 2466 суб’єктів господарської діяльності, в тому числі: 1949 фізичних осіб-підприємців та 517 юридичних осіб.
Найбільшого поширення набула діяльність у сфері оптової та роздрібної торгівлі, ремонті авто та мотоциклів – 1193 суб’єктів господарювання, у сільському, лісовому та рибному господарстві працюють 163 суб’єкти, у сфері транспорту, поштової діяльності та складського господарства – 137, виготовленням виробів з деревини, паперу та поліграфії – 91, у державному управлінні, обороні та соціальному страхуванні – 88, освіті – 79, наданні комп’ютерних та інформаційних послуг – 62, у сфері мистецтва, розваг та відпочинку – 57, у будівництві – 44, тимчасовому розміщенні та харчуванні – 42 суб’єкти.
Разом з тим, рівень зайнятості у громаді поступово знижується: у 2020 році кількість зайнятих становила 3574 особи, а у 2022 році – 3200 осіб. Знижується також кількість офіційно зареєстрованих безробітних: із 530 у 2020 році до 266 у 2022-му. Мобілізація посилила ці тенденції.
В структурі сплати податків до бюджету Ємільчинської громади за 2023 рік частка фізичних осіб-підприємців становить 22,8% або 2405,5 тис.грн.
Останні роки змусили підприємництво пристосовуватися до нових, складних реалій: запровадження карантинних заходів, збройна агресія росії проти України, мобілізація праців-ників, вимушене переселення людей, необхідність надавати допомогу українським військо-вим формуванням та інші. Це призвело до негативних наслідків для розвитку та діяльності підприємництва через часткове або повне зупинення функціонування частини підприємств, ускладнення логістики, зниження попиту та руйнування ланцюгів поставок тощо. Тому все більшу значимість набуває діалог влади та бізнесу щодо прийняття спільних рішень, усунення проблемних питань, що перешкоджають веденню підприємницької діяльності.
Ключовими проблемами, які потребують розв’язання, є:
- низький рівень залучення МПС до обговорення проєктів регуляторних актів, в тому числі шляхом проведення відкритих громадських слухань або з використанням інструментів електронної демократії;
- наявність адміністративних бар’єрів при започаткуванні та провадження підприємницької діяльності, складність дозвільної системи та можливості залучення додаткових фінансових ресурсів у бізнес;
- недостатність інформації стосовно комунального нерухомого майна (нежитлових приміщень, об’єктів незавершеного будівництва, земельних ділянок) для надання в оренду для проводження підприємницької діяльності;
- відносно низький рівень фахової підготовки підприємців з питань сучасних методів та форм організації господарювання;
- недостатня інформаційна підтримка місцевих підприємців зі сторони селищної ради, відсутність «зворотнього зв’язку» суб’єктів МСП на ініціативи селищної ради стосовно активізації місцевого економічного розвитку;
- недостатність компетентностей фахівців відділу економічного розвитку, інвестицій, транспорту та комунальної власності селищної ради з питань співпраці та підтримки МСП;
- підприємці не знають про грантові можливості, які зараз наявні в Україні;
- підприємці не мають спільної платформи для спілкування;
- місцеві підприємці не знають про можливості, щоб бути представленими в ОМС.
- низький рівень участі місцевих підприємців у виставкових заходах в інших регіонах.
Також на розвиток підприємництва негативно впливають інші чинники:
- нестабільна ситуація, пов’язана із воєнним станом в Україні;
- низька купівельна спроможність населення громади;
- економічна криза в Україні;
- брак кваліфікованих трудових ресурсів.
ІII. Мета Програми
Метою Програми є створення сприятливих умов для розвитку підприємництва, стимулювання інвестиційної та інноваційної активності суб’єктів малого і середнього підприємництва, забезпечення зайнятості населення шляхом заохочення суб’єктів господарювання до розвитку їх діяльності.
IV. Обґрунтування завдань і засобів розв’язання проблеми,
завдань і заходів, показників результативності
Завдання Програми:
1. Сприяння формуванню інфраструктури підтримки малого і середнього підприємництва.
2. Інформаційна та фінансова підтримка суб’єктів малого і середнього підприємництва.
3. Сприяння діяльності громадських організацій, що представляють інтереси суб’єктів малого і середнього підприємництва.
4. Утворення консультативних (дорадчих) органів у сфері розвитку малого і середнього підприємництва.
Завдання Програми визначені відповідно до статтуй 10 та 11 Закону України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні», які визначають повноваження органів місцевого самоврядування у сфері розвитку малого і середнього підприємництва (далі – МСП).
Засобами розв’язання проблеми є організація проведення селищною радою, її виконавчими органами спільно з органами виконавчої влади, недержавними партнерами визначених Програмою заходів у взаємодії з суб’єктами МСП та громадськістю.
Досягнення завдань Програми досягається проведенням таких заходів:
- підготовка проєктів регуляторних актів, в тому числі їх публічне обговорення шляхом проведення відкритих громадських обговорень, їх оприлюднення, а також оприлюднення відповідних інформацій та повідомлень;
- надання консультацій щодо реалізації встановлених законом прав суб’єктів МСП в одержанні документів дозвільного характеру та адміністративних послуг;
- інвентаризація комунального нерухомого майна, актуалізація технічної та нормативно грошової документації на це майно для підготовки його для надання в оренду;
- консультації зі створення та започаткування власного бізнесу, проведенні різноманітних освітніх заходів для МСП, розвитку молодіжного підприємництва, навчання грантовій діяльності тощо;
- навчання, підвищення кваліфікації фахівців відділу економічного розвитку, інвестицій, транспорту та комунальної власності селищної ради з питань співпраці та підтримки МСП;
- проведення формальних та неформальних зустрічей керівництва громади з представниками МСП для обговорення стану підприємництва у громаді;
- сприяння участі суб’єктів МСП у виставкових заходах, навчальних та ознайомчих поїздках з метою розширення бізнес-контактів;
- залучення суб’єктів підприємництва до виконання місцевих замовлень за рахунок коштів бюджету Ємільчинської громади;
- інформування суб’єктів МСП з питань існуючих механізмів фінансово-кредитної підтримки бізнесу, мікрокредитування, грантової підтримки та роз’яснень законодавства у цій сфері;
- надання фінансової підтримки суб’єктам МСП, які скористалися інструментами державної підтримки МСП, із бюджету Ємільчинської громади;
- створення інформаційної бази даних щодо нежитлових приміщень, об’єктів незавершеного будівництва, земельних ділянок для продажу з аукціонів у власність або в оренду для проводження підприємницької діяльності, забезпечення постійного доступу до неї суб’єктів МСП шляхом її розміщення на веб-сайті селищної ради;
- інформаційна підтримка підприємців, виявлення їх потреб та ініціатив шляхом започаткування тематичної групи у одній із загальнодоступних соціальних мереж (Viber, Telegram, WhatsApp;
- популяризація ідей підприємництва, формування позитивного іміджу місцевих суб’єктів МСП, їх промоція, публікація новин про них на веб-ресурсах селищної ради;
- щорічне опитування представників МСП щодо умов для підприємницької діяльності в громаді, проблем та шляхів їх вирішення;
- сприяння діяльності громадських організацій, що представляють інтереси місцевих суб’єктів МСП;
- утворення консультативних (дорадчих) органів у сфері розвитку МСП при селищній раді або виконавчому комітеті селищної ради або при селищному голові.
Завдання та відповідні їм заходи реалізації Програми наведено у Додатку 1 до Програми.
Показники результативності Програми визначені відповідно до завдань та заходів Програми та поділені на: показники витрат, показники продукту, показники ефективності та показники якості. Показники результативності Програми наведені у Додатку 2 до Програми.
V. Очікувані результати виконання Програми
Очікуваними результатами виконання Програми є:
- зростання кількості суб’єктів МСП, які зареєстровані у громаді, та збільшення кількості осіб, які ними працевлаштовані;
- збільшення сплати податків та орендної плати за оренду комунального майна суб’єктами МСП до бюджету селищної територіальної громади;
- належна підготовка, громадське обговорення, прийняття та застосування селищною радою регуляторних актів;
- інвентаризація більшості комунального нерухомого майна, його реєстрація з метою ефективного використання;
- організація отримання суб’єктами МСП адміністративних послуг, тематичних консультацій, навчання їх грантовій діяльності, розвиток молодіжного підприємництва;
- ефективна діяльність консультативних (дорадчих) органів у сфері розвитку МСП при селищній раді.
VI. Обсяги та джерела фінансування Програми
Фінансування Програми здійснюється за рахунок бюджету Ємільчинської селищної територіальної громади та інших джерел, не заборонених чинним законодавством.
Надання фінансової підтримки суб’єктам МСП, які скористалися інструментами державної підтримки МСП, із бюджету Ємільчинської селищної територіальної громади проводиться за окремим рішенням селищної ради за пропозицією комісії селищної ради з визначення суб’єктів МПС, яким надається підтримка із бюджету Ємільчинської громади. Склад та повноваження комісії визначаються рішенням виконавчого комітету селищної ради.
Ресурсне забезпечення Програми:
тис.грн.
Джерела коштів, що пропонується залучити на виконання Програми |
Обсяг коштів за роками: |
Всього витрат на виконання Програми |
||||
2024 рік |
2025 рік |
2026 рік |
2027 рік |
2028 рік |
||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
Обсяг коштів всього, в тому числі: |
88,6 |
211,0 |
253,2 |
285,4 |
317,8 |
1156,0 |
- державний бюджет |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- обласний бюджет |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- бюджет селищної територіальної громади |
88,6 |
211,0 |
253,2 |
285,4 |
317,8 |
1156,0 |
- інші джерела |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
VII. Строки та етапи виконання Програми
Програма буде реалізовуватись у 2024-2028 роках за один етап.
Коригування заходів Програми та термінів їх виконання здійснюватиметься за необхідністю шляхом внесення змін до Програми.
VIII. Координація та контроль за ходом виконання Програми
Координація діяльності з виконання Програми здійснюється заступником селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради за напрямом діяльності.
Контроль за виконанням Програми здійснює Ємільчинська селищна рада, її постійні комісії шляхом:
- затвердження Програми та змін до неї (за необхідності);
- заслуховування щорічних звітів про хід виконання Програми на сесіях селищної ради, засіданнях постійних комісій селищної ради.
Додаток 1
до Програми підтримки малого і середнього підприємництва в Ємільчинській селищній територіальній громаді на 2024-2028 роки
ЗАВДАННЯ І ЗАХОДИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ
№ з/п |
Завдання |
Зміст заходів |
Термін виконання |
Виконавці |
Джерела фінансування |
Обсяги фінансування по роках, тис. грн. |
Очікуваний результат |
|||||||
2024 рік |
2025 рік |
2026 рік |
2027 рік |
2028 рік |
Всього |
|||||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
||
1 |
Сприяння формуванню інфраструктури підтримки малого і середнього підприємництва |
|||||||||||||
1.1 |
Підготовка проєктів регуляторних актів, в тому числі їх публічне обговорення шляхом проведення відкритих громадських обговорень, їх оприлюднення, а також оприлюднення відповідних інформацій та повідомлень; |
За потреби, 2024-2028 роки |
Відділ економічного розвитку, інвестицій, транспорту та комунальної власності селищної ради |
Не потребує окремого бюджетного фінансування |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Забезпечення дії принципу відкритості державної регуляторної політики, залучення суб’єктів МСП до обговорення відповідних актів |
|||
1.2 |
Надання консультацій щодо реалізації встановлених законом прав суб’єктів МСП в одержанні документів дозвільного характеру та адміністративних послуг; |
За потреби, 2024-2028 роки |
Відділи селищної ради: економічно-го розвитку, інвестицій, транспорту та комунальної власності, земельних ресурсів, ЦНАП |
Не потребує окремого бюджетного фінансування |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Надання кваліфікованої консультаційної підтримки суб’єктам МСП як платникам податків, роботодавцям, орендарям комунального майна |
|||
1.3 |
Інвентаризація комунального нерухомого майна, актуалізація технічної та нормативно грошової документації на це майно для підготовки його для надання в оренду; |
Постійно, 2024-2028 роки |
Відділи селищної ради: економічно-го розвитку, інвестицій, транспорту та комунальної власності, земельних ресурсів |
Бюджет громади |
88,0 |
110,0 |
132,0 |
144,0 |
156,0 |
630,0 |
Підготовка об’єктів нерухомості комунальної власності для їх використання суб’єктами МСП на умовах оренди. Підготовлений перелік об’єктів у обсязі 15 одиниць. |
|||
1.4 |
Надання консультацій зі створення та започаткування власного бізнесу, проведення різноманітних освітніх заходів для МСП, розвитку молодіжного підприємництва, навчання грантовій діяльності тощо; |
Постійно, 2024-2028 роки |
Відділи селищної ради: економічно-го розвитку, інвестицій, транспорту та комунальної власності, земельних ресурсів |
Позабюджетні кошти, не потребує окремого бюджетного фінансування |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Зростання кількості суб’єктів МСП, які зареєстровані у громаді, та збільшення кількості осіб, які ними працевлаштовані. Надано 50 консультацій для підприємців, та потенційних підприємців |
|||
1.5 |
Навчання, підвищення кваліфікації фахівців відділу економічного розвитку, інвестицій, транспорту та комунальної власності селищної ради з питань співпраці та підтримки МСП;
|
Постійно, 2024-2028 роки |
Відділи селищної ради: економічно-го розвитку, інвестицій, транспорту та комунальної власності, земельних ресурсів |
Бюджет громади |
0,6 |
1,0 |
1,2 |
1,4 |
1,8 |
6,0 |
Підвищення компетентностей фахівців відділу з питань співпраці та підтримки МСП |
|||
1.6 |
Проведення формальних та неформальних зустрічей керівництва громади з представниками МСП для обговорення стану підприємництва у громаді; |
За потреби, 2024-2028 роки |
Керівництво селищної ради |
Не потребує окремого бюджетного фінансування |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Залучення МСП до обговорення проєктів актів ОМС. Проведення 10 зустрічей із керінвництвом громади |
|||
1.7 |
Сприяння участі суб’єктів МСП у виставкових заходах, навчальних та ознайомчих поїздках з метою розширення бізнес-контактів; |
За потреби, 2024-2028 роки |
Відділ економіч-ного розвитку, інвестицій, транспорту та комунальної власності селищної ради |
Не потребує окремого бюджетного фінансування |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Промоція Ємільчинської громади через місцевих суб’єктів МСП |
|||
1.8 |
Залучення суб’єктів підприємництва до виконання місцевих замовлень за рахунок коштів бюджету Ємільчинської громади; |
Постійно, 2024-2028 роки |
Керівництво селищної ради, відділ бухгалтерсього обліку та звітності селищної ради |
Не потребує окремого бюджетного фінансування |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Зростання економічної активності місцевих суб’єктів МСП. Підприємці відвідали 7 заходів. |
|||
2. |
Інформаційна та фінансова підтримка суб’єктів малого і середнього підприємництва |
|||||||||||||
2.1 |
Інформування суб’єктів МСП з питань існуючих механізмів фінансово-кредитної підтримки бізнесу, мікрокредитування, грантової підтримки та роз’яснень законодавства у цій сфері; |
Постійно, 2024-2028 роки |
Відділ економіч-ного розвитку, інвестицій, транспорту та комунальної власності селищної ради |
Позабюджетні кошти, не потребує окремого бюджетного фінансування |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Підвищення рівня компетентностей суб’єктів МСП стосовно залучення додаткових ресурсів для розвитку бізнесу |
|||
2.2 |
Створення інформаційної бази даних щодо нежитлових приміщень, об’єктів незавершеного будівництва, земельних ділянок для продажу з аукціонів у власність або в оренду для проводження підприємницької діяльності, забезпечення постійного доступу до неї суб’єктів МСП шляхом її розміщення на веб-сайті селищної ради; |
Постійно, 2024-2028 роки |
Відділи селищної ради: економічно-го розвитку, інвестицій, транспорту та комунальної власності, земельних ресурсів |
Не потребує окремого бюджетного фінансування |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Надання пропозицій місцевим суб’єктам МСП щодо оренди комунального нерухомого майна для провадження підприємницької діяльності |
|||
2.3 |
Інформаційна підтримка підприємців, виявлення їх потреб та ініціатив шляхом започаткування тематичної групи у одній із загальнодоступних соціальних мереж (Viber, Telegram, WhatsApp); |
Постійно, 2024-2028 роки |
Відділ економіч-ного розвитку, інвестицій, транспорту та комунальної власності селищної ради |
Не потребує окремого бюджетного фінансування |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Забезпечення постійної та сталої інформаційної взаємодії між селищною радою та місцевими суб’єктами МСП |
|||
2.4 |
Популяризація ідей підприємництва, формування позитивного іміджу місцевих суб’єктів МСП, їх промоція, публікація новин про них на веб-ресурсах селищної ради; |
Постійно, 2024-2028 роки |
Керівництво селищної ради, відділи селищної ради: економічно-го розвитку, інвестицій, транспорту та комунальної власності, земельних ресурсів |
Не потребує окремого бюджетного фінансування |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Поширення інформації про місцеві суб’єкти МСП для розширення кола споживачів їх продукції або послуг. Підготовлено 10 публікацій. |
|||
2.5 |
Проведення щорічного опитування представників МСП щодо умов для підприємницької діяльності в громаді, проблем та шляхів їх вирішення; |
Щороку та за потреби, 2024-2028 роки |
Відділ економіч-ного розвитку, інвестицій, транспорту та комунальної власності селищної ради |
Позабюджетні кошти, не потребує окремого бюджетного фінансування |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Вивчення «підприємницького клімату» у громаді з метою прийняття вдалих управлінських рішень стосовно місцевого економічного розвитку |
|||
2.6 |
Надання фінансової підтримки із бюджету Ємільчинської громади суб’єктам МСП, які скористалися інструментами державної підтримки МСП |
2024-2028 роки |
Відділи селищної ради: економіч-ного розвитку, інвестицій, транспорту та комунальної власності, фінансовий |
Бюджет громади |
0 |
100,0 |
120,0 |
140,0 |
160,0 |
520,0 |
Зростання кількості суб’єктів МПС, які скористалися державною підтримкою бізнесу. |
|||
3. |
Сприяння діяльності громадських організацій, що представляють інтереси місцевих суб’єктів МСП |
Постійно, 2024-2028 |
Керівництво селищної ради, відділи селищної ради: економічно-го розвитку, інвестицій, транспорту та комунальної власності, земельних ресурсів |
Не потребує окремого бюджетного фінансування |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Підтримка створення сприятливого бізнесового середовища у громаді, залучення інвестиційних ресурсів, розширення кола успішних суб’єктів МСП |
|||
4. |
Утворення консультативних (дорадчих) органів у сфері розвитку МСП при селищній раді та забезпечення їх успішної діяльності |
2024-2028 |
Керівництво селищної ради, відділ економіч-ного розвитку, інвестицій, транспорту та комунальної власності селищної ради |
Не потребує окремого фінансування |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Врахування інтересів громадськості, зокрема – суб’єктів МСП, при прийнятті управлінських рішень стосовно розвитку громади. |
|||
Додаток 2
до Програми підтримки малого і середнього підприємництва в Ємільчинській селищній територіальній громаді на 2024-2028 роки
ПОКАЗНИКИ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ ПРОГРАМИ
№ з/п |
Назва показника |
Одиниця виміру |
Вихідні дані на початок дії Програми |
Дані в ході виконання програми по роках: |
||||
2024 рік |
2025 рік |
2026 рік |
2027 рік |
2028 рік |
||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
1. Показники витрат |
||||||||
1.1 |
Витрати на інвентаризацію комунального нерухомого майна, актуалізація технічної та нормативно грошової документації на це майно для підготовки його для надання в оренду |
тис. грн. |
87,4 |
88,0 |
110,0 |
132,0 |
144,0 |
156,0 |
1.2 |
Витрати на навчання, підвищення кваліфікації фахівців відділу економічного розвитку, інвести-цій, транспорту та комунальної власності селищ-ної ради з питань співпраці та підтримки МСП |
тис. грн. |
0,6 |
0,6 |
1,0 |
1,2 |
1,4 |
1,8 |
1.3 |
Фінансова підтримка із бюджету Ємільчинської громади суб’єктам МСП, які скористалися інструментами державної підтримки МСП |
тис. грн. |
0,0 |
0,0 |
100,0 |
120,0 |
140,0 |
160,0 |
2. Показники продукту |
||||||||
2.1 |
Кількість прийнятих селищною радою регуляторних актів |
од. |
1 |
2 |
3 |
3 |
3 |
3 |
2.2 |
Кількість проведених зустрічей керівництва громади з представниками МСП для обговорення стану підприємництва у громаді |
од. |
1 |
2 |
3 |
3 |
4 |
5 |
2.3 |
Кількість суб’єктів МСП, які взяли участь у виставкових заходах, навчальних та ознайомчих поїздках, організованих за сприяння селищної ради |
од. |
0 |
1 |
1 |
2 |
2 |
3 |
2.4 |
Кількість інформаційних повідомлень на ресурсах селищної ради з питань існуючих механізмів фінансово-кредитної підтримки бізнесу, мікрокредитування, грантової підтримки та роз’яснень законодавства |
од. |
20 |
25 |
40 |
50 |
50 |
50 |
2.5 |
Кількість об’єктів (нежитлових приміщень, незавершеного будівництва, земельних ділянок) для продажу з аукціонів у власність або в оренду, інформація про які розміщена на веб-сайті селищної ради |
од |
30 |
40 |
50 |
50 |
60 |
70 |
3. Показники ефективності |
||||||||
3.1 |
Кількість зареєстрованих на території громади суб’єктів МСП |
од. |
2000 |
2100 |
2150 |
2200 |
2250 |
2300 |
3.2 |
Надходження до бюджету селищної територіальної громади від оренди комунального нерухомого майна |
тис. грн |
6909,0 |
4879,1 |
8500,0 |
9000,0 |
9500,0 |
10000,0 |
3.3 |
Сплата податків суб’єктами МСП до бюджету селищної територіальної громади |
тис. грн. |
2405,5 |
2500 |
2700 |
3000 |
3300 |
3500 |
4. Показники якості |
||||||||
4.1 |
Кількість осіб, які працевлаштовані суб’єктами МСП на території громади |
осіб |
3200 |
3200 |
3300 |
3400 |
3500 |
3600 |
4.2 |
Кількість впроваджених рішень консультатив-них, дорадчих та інших допоміжних органів селищної ради у сфері розвитку МСП |
од |
0 |
0 |
5 |
5 |
7 |
10 |