«Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення
у формі електронної консультації
Громадське обговорення у формі електронної консультації проєкту Комплексної програми «Охорона здоров’я населення Ємільчинської селищної територіальної громади» на 2024-2028 роки проводиться у відповідності до рішення виконавчого комітету Ємільчинської селищної ради від 14.12.2022 року №162 «Про затвердження Положення про публічні електронні консультації з громадськістю з питань, віднесених до компетенції органів місцевого самоврядування в Ємільчинській територіальній громаді».
Організатор обговорення: заступник селищного голови Володимир Євтух.
Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення у формі електронної консультації оприлюднюється на офіційному вебсайті Ємільчинської селищної ради в розділі «Новини» та в розділі «Громадська участь» .
Пропозиції та зауваження приймаються на порталі E-DEM в розділі консультації з громадськістю за посиланням .
Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесене на громадське обговорення:
заступник селищного голови Володимир Євтух (селище Ємільчине, вул.Соборна, 18-А, електронна пошта zg2@emrada.gov.ua. )
ПРОЄКТ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Ємільчинської селищної ради
__________№ ________
Комплексна програма
«Охорона здоров’я населення Ємільчинської селищної територіальної громади
на 2024-2028 роки»
ПАСПОРТ
1. |
Ініціатор розроблення Програми |
Ємільчинська селищна рада Житомирської області |
2. |
Дата, номер і назва розпорядчого документа про розроблення Програми |
Розпорядження Ємільчинського селищного голови від 28.06.2024 р. №59 «Про розроблення проєкту Комплексної програми «Охорона здоров’я населення Ємільчинської селищної територіальної громади на 2024-2028 роки» |
3. |
Розробники Програми |
Ємільчинська селищна рада Житомирської області, КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Ємільчинської селищної ради», КНП «Ємільчинська лікарня» Ємільчинської селищної ради Житомирської області |
4. |
Відповідальний виконавець Програми |
Ємільчинська селищна рада Житомирської області |
5. |
Виконавці Програми |
КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Ємільчинської селищної ради», КНП «Ємільчинська лікарня» Ємільчинської селищної ради Житомирської області |
6. |
Термін реалізації Програми |
2024-2028 роки |
7. |
Мета Програми |
Збереження та зміцнення здоров’я мешканців Ємільчинської селищної територіальної громади, підвищення якості їх життя, забезпечення захисту прав громадян на охорону здоров’я |
8. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього, в тому числі: |
272 480,09 тис.грн |
|
- коштів бюджету територіальної громади |
272 480,09 тис.грн |
|
- інші джерела |
|
9. |
Очікувані результати виконання |
Зниженя кількості ускладнень і смертності від захворювань серцево-судинної системи та онкологічних захворювань. Зниження рівеня захворюваності на туберкульоз. Підвищення тривалості та якості життя пацієнтів з важкими хронічними захворюваннями, пересадженими органами тощо. Забезпечення населення громади стоматологічною допомогою та послугами з протезування зубів. Забезпечення сталої роботи комунальних закладів охорони здоров’я громади. Забезпечення комфортних умов для працівників та пацієнтів закладів охорони здоров’я. Дотримання вимог безбар’єрності у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я. Забезпечення комунальних закладів охорони здоров’я кваліфікованими спеціалістами. Зниження смертності населення у працездатному віці. Зниження рівня малюкової смертності. Зменшення показника первинного вихіду пацієнтів на інвалідність. Запобігання поширенню інфекційних захворювань. Зниження кількості хворих на ВІЛ/СНІД. Покращення стану здоров’я військовослужбовців, які проходять реабілітацію після поранень. |
10. |
Ключові показники ефективності |
Відсоток осіб, охопленим періодичними медичними оглядами. Відсоток дитячого населення, яке отримало профілактичні щеплення вдповідно до календаря щеплень. Завантаженість ліжкового фонду у звичайних стаціонарах КНП «Ємільчинська лікарня». Середня тривалість лікування в стаціонарі КНП «Ємільчинська лікарня» одного хворого. |
1. Загальна характеристика Програми
Комплексна програма «Охорона здоров’я населення Ємільчинської селищної територіальної громади на 2024‑2028 роки» (далі – Програма) визначає перспективи розвитку галузі охорони здоров’я Ємільчинської селищної територіальної громади (далі –громада) на найближчий період та розроблена відповідно до чинних законодавчих та нормативних актів, зокрема:
- Конституції України;
- Бюджетного кодексу України;
- Цивільного кодексу України,
- Господарського кодексу України;
- законів України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», «Про охорону дитинства», «Про захист населення від інфекційних хвороб», «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ», «Про протидію захворюванню на туберкульоз», «Про місцеве самоврядування в Україні»,
- інших нормативно-правових актів.
Програма розроблена відповідно до Порядку розроблення, виконання, моніторингу місцевих програм та звітності про їх виконання, затвердженого рішенням Ємільчинської селищної ради 07.02.2024 р. №3132.
Програма спрямована на мобілізацію ресурсів органів місцевого самоврядування, комунальних закладів охорони здоров’я, населення на покращення тих показників здоров'я, які формують демографічну ситуацію в Ємільчинській громаді, а відтак – показники здоров'я громади.
У Програмі викладені правові, організаційні, лікувально-профілактичні, економічні та соціальні заходи у галузі сфери охорони здоров’я громади для попередження і зниження захворюваності, інвалідності та смертності жителів громади, забезпечення їх високої працездатності та довголітнього активного життя.
2. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма
Здоров’я людини є самим важливим для кожної людини, визначає її можливості для індивідуального розвитку, становить основу національної безпеки держави, визначає перспективи її сталого розвитку та благополуччя.
Населення Ємільчинської громади складає 21411 осіб. З них: дітей у віці від 0 до 17 років – 3579, осіб старше 60 років – 5194. Чоловіків – 8685, жінок – 9037, у тому числі жінок фертильного віку – 2975 осіб.
В Ємільчинській територіальній громаді функціонують два комунальних некомерційних підприємства селищної ради (далі – КНП) «Ємільчинська лікарня» та «Центр первинної медико-санітарної допомоги Ємільчинської селищної ради».
Первинна медична допомога населенню громади надається КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Ємільчинської селищної ради» (далі – КНП «ЦПМД») з трьома амбулаторіями загальної практики-сімейної медицини (селище Ємільчине, село Підлуби, село Велика Цвіля), двома фельдшерсько-акушерськими пунктами (села Мала Глумча та Миколаївка) та 20 медичними пунктами тимчасового базування .
Вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу населенню надає КНП «Ємільчинська лікарня» з консультативною поліклінікою та стаціонаром на 130 ліжок.
У роботі КНП постійно впроваджуються сучасні медичні технології за рахунок оснащення сучасним медичним обладнанням, що сприяє мінімізації факторів ризику захворювань та створення сприятливого для здоров’я середовища. У КНП використовуються галузеві та міжнародні стандарти щодо діагностики, лікування, профілактики захворювань та реабілітації хворих.
КНП дотримуються принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, дівчат та хлопців, не обмежується доступ жителів селища Ємільчине та сіл громади до місця надання медичних послуг, не створюються привілеї за ознакою статі.
Аналіз стану здоров’я населення громади свідчить, що демографічна ситуація в громаді характеризується нестабільністю загальної чисельності населення, зниженням народжуваності, зростанням загальної смертності, в тому числі дитячої. Зростає показник смертності: 15,4 на 1000 населення у 2022 році, 16,5 у 2023 році.
В структурі основних причин смертності дорослого населення в громаді перше місце посідають хвороби системи кровообігу – близько 70%; на другому місці – злоякісні новоутворення – 18%; на третьому місці – травми та хвороби системи травлення – 5%. Загалом в Україні ці показники становлять 69,5%, 13,4% та 9,3% відповідно.
Зростання захворюваності населення відбувається внаслідок поширення чинників ризику, зокрема тютюнопаління, зловживання алкоголем і вживання наркотиків, передусім серед осіб молодого віку.
Захворюваність на інфекційні хвороби залишається також високою. Існує загроза поширення крапельних, особливо небезпечних, зоонозних інфекцій та паразитарних хвороб.
Відмічається високий рівень захворюваності на цукровий діабет, його ускладнень, спричинених ними інвалідності і смертності. Цукровий діабет є соціальною проблемою, для розв’язання якої необхідна державна підтримка, координація зусиль усіх центральних та місцевих органів виконавчої влади.
Особливу увагу привертає материнська та малюкова смертність, показник якої має велике значення при оцінці здоров’я жінок та якості їх медичного обслуговування. У 2023 році випадків материнської та малюкової смертності не було.
Окремою проблемою постає виявлення онкологічних захворювань. Показник захворюваності злоякісними новоутвореннями серед жінок становить 612.0 на 100 тис. жіночого населення в 2023 році, аналогічний показник серед чоловіків є дещо меншим і становить 479.4 на 100 тис. чоловічого населення. У структурі локалізацій у чоловіків переважають новоутворення передміхурової залози, у жінок новоутворення жіночих статевих органів. Відповідно, для забезпечення діагностики пухлин цих локалізацій має придбаватись необхідне обладнання.
Стан матеріально-технічного забезпечення комунальних закладів охорони здоров’я не завжди відповідає вимогам сучасних стандартів діагностики та лікування, що впливає на впровадження нових медичних технологій.
Відсутність суспільного усвідомлення відповідальності за стан свого здоров’я, мотивації громадян щодо його збереження та ведення здорового способу життя, сприяють поширенню соціально значимих інфекційних та неінфекційних захворювань серед населення.
Перехід закладів охорони здоров’я на договірні відносини з Національною службою охорони здоров’я спричинив появу низки питань, недостатньо врегульованих на законодавчому рівні: проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів окремих груп населення, організація роботи медичних комісій центрів комплектування та соціальної підтримки, обстежень призовників та допризовників, виплата пільгових пенсій медичним працівникам та інші).
Виконання функцій соціального спрямування, що мають на меті підвищення комфортності життя пацієнтів з важкими наслідками хвороб, травм та нещасних випадків також вимагає залучення додаткових людських й фінансових ресурсів.
Тимчасове влаштування осіб різних вікових груп, які опинилися у складних життєвих обставинах, до стаціонарних відділень Ємільчинської лікарні також не фінансується за програмою державних медичних гарантій, але є актуальним для громади за відсутності спеціалізованого закладу цілодобового перебування для таких осіб.
Однією з умов укладання договору з Національною службою здоров’я України на медичне обслуговування населення є доступність закладів охорони здоров’я для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Робота у цьому напрямку має бути одним з пріоритетів для комунальних медичних закладів. Приведення будівель та приміщень у відповідність до норм і правил доступності, передбачених законодавством України, а також придбання медичного обладнання пристосованого до потреб та можливостей різних груп населення є передумовою для забезпечення доступної та якісної медичної допомоги.
Сучасні вимоги до економного витрачання та збереження енергоресурсів, покращення екологічного стану навколишнього середовища мають бути одним з найважливіших факторів, що враховуватимуться при проведенні капітальних ремонтів та реконструкцій будівель закладів охорони здоров’я, використання альтернативних видів палива та проведення заходів енергозбереження.
З кожним роком погіршується ситуація із кадровим забезпеченням лікарні. На сьогодні рівень заробітної плати не є заохочувальним фактором для роботи за фахом для тих молодих спеціалістів, які тільки завершили навчання в медичних вищих навчальних закладах. При виборі місця роботи лікарі надають перевагу містам, селищам в яких діють програми забезпечення молодих спеціалістів житлом. До того ж в закладах охорони здоров’я працюють переважно жінки. Частка жінок серед лікарів становить 58%, серед середнього медичного персоналу – 97%, молодший медичний персонал жіночий на 100%, навіть серед технічного персоналу жінки обіймають 53% посад.
Залишається ряд інших питань, що потребують доопрацювання та вирішення на рівні територіальної громади, зокрема:
- співфінансування поточних видатків за рахунок бюджету територіальної громади, адже враховуючи суттєве зростання цін на лікарські засоби та медичні вироби, енергоносії, продукти харчування це питання стає особливо актуальним;
- поліпшення оснащення медичним обладнанням закладів охорони здоров'я та співфінансування капітальних ремонтів (реконструкцій) будівель та приміщень для приведення у відповідність до сучасних вимог;
- забезпечення пільгової категорії лікарськими засобами, у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та категорій захворювань, забезпечення осіб з інвалідністю і дітей з інвалідністю технічними та іншими засобами, забезпечення спеціальним лікувальним харчуванням осіб, що мають на це право відповідно до законодавства, з метою підтримки зазначеної категорії населення.
- забезпечення населення громади стоматологічною допомогою та послугами з протезування зубів окремих категорій пільгових верств населення
3. Мета Програми
Метою Програми є збереження та зміцнення здоров’я мешканців Ємільчинської селищної територіальної громади, підвищення якості їх життя, забезпечення захисту прав громадян на охорону здоров’я.
4. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, показники результативності
Завданнями Програми є:
- підвищення якості надання медичної допомоги комунальними закладами охорони здоров’я, в тому числі придбання обладнання, медикаментів, медичних засобів, витратних матеріалів;
- поліпшення інфраструктури комунальних закладів охорони здоров’я громади;
- посилення кадрового потенціалу медичної галузі громади;
- покращення демографічної ситуації в громаді, зокрема зниження рівнів захворюваності, інвалідності та смертності населення.
Шляхи досягнення визначеної мети та завдань Програми:
- впровадження електронного документообігу, формування єдиного медичного інформаційного простору;
- придбання високотехнологічного обладнання та впровадження в діяльність КНП новітніх медичних технологій;
- будівництво укриття (захисної споруди цивільного захисту) КНП «Ємільчинська лікарня»;
- проведення капітальних ремонтів та реконструкцій будівель та приміщень КНП, впровадження у них заходів з енергозбереження, створення в закладах КНП комфортного та безбар’єрного середовища для працівників та пацієнтів;
- вирішення кадрового питання та підвищення якості кадрового забезпечення та рівня професійної підготовки фахівців з питань профілактики і раннього виявлення хвороб, діагностики та лікування;
- проведення відповідних заходів щодо запобігання захворюванню та лікування туберкульозу, ВІЛ-інфекції/ СНІДу, вірусного гепатиту, цукрового діабету;
- проведення ефективної профілактики та боротьби з онкологічними захворюваннями;
- проведення заходів, спрямованих на запобігання і лікування серцево-судинних серед населення громади;
- проведення ефективних заходів щодо покращання медичної та соціальної реабілітації хворих, умов їх перебування в соціумі;
- підвищення ефективності санітарно-освітньої роботи та пропаганди здорового способу життя з широким використанням сучасних технологій та медіа;
- пріоритетності надання медичної допомоги дітям, вагітним та населенню похилого віку.
Заходи з реалізації Програми наведені у Додатку 1 до Програми.
Показники результативності Програми наведені у Додатку 2 до Програми.
4.1. Визначення пільгових категорій населення для забезпечення зубопротезування
Пільговими категоріями громадян для забезпечення зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів) відповідно до Програми є:
- учасники бойових дій та особи та прирівняні до них особи, особи з інвалідністю внаслідок війни та прирівняні до них особи, учасники війни, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України – згідно статей 12-15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 р. №3551-XII;
- ветерани праці відповідно до статті 7 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» від 16.12.1993 р. №3721-ХІІ;
- особи, віднесені до категорії 1 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, діти, які належать до потерпілих від Чорнобильської катастрофи – згідно статей 20 та 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 р. №796-ХІІ;
- особи, які мають статус Почесного донора України – згідно статті 13 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» від 23.06.1995 р. №239/95-ВР;
- колишні неповнолітні в'язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання; колишні малолітні в'язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю; колишні в'язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання; дружини (чоловіки) померлих жертв нацистських переслідувань – згідно статей 61-64 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань» від 23.02.2000 р. №1584-ІІІ;
- ветерани військової служби, органів внутрішніх справ, Національної поліції України, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України, державної пожежної охорони, Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України – згідно статті 6 Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» від 24.03.1998 р. №203/98-ВР;
- особи з інвалідністю і діти з інвалідністю на підставі індивідуальної програми реабілітації – згідно статті 38 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю України» від 21.03.1991 р. №875-XII.
Пільги із зубопротезування зазначеним категоріям громадян надаються з врахуванням Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 р. №389.
5. Очікувані результати виконання Програми:
5.1. Підвищення якості надання медичної допомоги:
- своєчасне виявлення хворих на туберкульоз, онкологічні захворювання та їх контрольоване лікування;
- зниження рівня захворюваності на туберкульоз.
- підвищення тривалості та якості життя пацієнтів з важкими хронічними захворюваннями, пересадженими органами тощо;
- зниження кількості ускладнень і смертності від захворювань серцево-судинної системи
- забезпечення населення громади стоматологічною допомогою та послугами з протезування зубів окремих категорій пільгових верств населення громади (пункт 4.1. Програми);
- забезпечення безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів
- поліпшення матеріальної бази закладів охорони здоров’я (медичне обладнання)
- запобігання розповсюдженню коронавірусної інфекції
- забезпечення максимального охоплення мешканців громади профілактичними оглядами з метою раннього виявлення захворювань дорослих та дітей;
- підвищення обізнаності населення про медичні послуги закладів охорони здоров’я громади;
- вдосконалення системи надання медичних послуг у громаді;
5.2. Удосконалення організаційної структури системи медичного обслуговування в громаді:
- забезпечення сталої роботи комунальних закладів охорони здоров’я громади;
- забезпечення збереження майна закладів охорони здоров’я
- забезпечення комфортних умов для працівників та пацієнтів закладів охорони здоров’я
- забезпечення безпеки пацієнтів та медичного персоналу в частині належної технічної експлуатації ліфтів, забезпечення пожежної безпеки та укриття в захисних спорудах;
- дотримання вимог безбар’єрності у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я
5.3. Посилення кадрового потенціалу медичної галузі громади:
- забезпечення комунальних закладів охорони здоров’я кваліфікованими спеціалістами;
- підвищення ефективності використання наявних кадрових ресурсів за рахунок запровадження сучасних технологій кадрової роботи: залучення молодих фахівців, застосування ефективних системи безперервного підвищення кваліфікації медичних працівників, забезпечення професійного росту, формування резерву керівного складу тощо;
- запровадження місцевих стимулів для медичних працівників;
- підвищення вимог до персоналу комунальних закладів охорони здоров’я стосовно лікарської етики і деонтології.
5.4. Покращення демографічної ситуації в громаді:
- зниження смертності населення у працездатному віці, в тому числі:
- зниження смертності від захворювань органів кровообігу;
- зниження смертності від злоякісних новоутворень;
- зниження рівня малюкової смертності;
- збільшення показників середньої тривалості життя жителів громади;
- зменшення показника первинного виходу пацієнтів на інвалідність;
- надання медичної допомоги при реагуванні на надзвичайні ситуації в громаді;
- запобігання поширенню інфекційних захворювань
- зниження кількості хворих на ВІЛ/СНІД
- покращено стан здоров’я військовослужбовців, які проходять реабілітацію після поранень;
- запобігання соціальному сирітству, подолання бездоглядності та безпритульності окремих категорій населення.
Показники результативності Програми наведені у Додатку 2 до Програми.
6. Обсяги та джерела фінансування Програми
Програма реалізується за рахунок коштів бюджету Ємільчинської територіальної громади, коштів Національної служби здоров`я України (НСЗУ), державного бюджету, а також інших джерел, включаючи власні ресурси комунальних закладів охорони здоров’я.
Ресурсне забезпечення Програми наведено у Додатку 3 до Програми.
7. Строки та етапи виконання Програми
Програма реалізується протягом 2024–2028 років в один етап.
8. Координація та контроль за ходом виконання Програми
Комунальні заклади охорони здоров’я подають інформацію про виконання та фінансування заходів Програми до Ємільчинської селищної ради щоквартально до 05 числа місяця наступного за звітним періодом.
Координація виконання заходів Програми покладається на виконавчий комітет Ємільчинської селищної ради
За результатами аналізу виконання заходів Програми з урахуванням загальної соціально-економічної ситуації та змін зовнішніх умов, допускається коригування заходів Програми шляхом прийняття селищною радою відповідних змін та доповнень.
Основними функціями виконавчого комітету Ємільчинської селищної ради в частині виконання заходів програми та контролю є:
- координація та організація моніторингу реалізації заходів програми;
- щорічне заслуховування керівників комунальних закладів охорони здоров’я про виконання заходів Програми за минулий рік;
- аналіз виконання заходів Програми.
Контроль за виконанням Програми здійснюють постійні комісії Ємільчинської селищної ради: з гуманітарних питань, регламенту, законності , депутатської діяльності та етики та з питань планування фінансів, бюджету та комунальної власності.
Додаток 1
до Комплексної програми «Охорона здоров’я населення Ємільчинської селищної територіальної громади на 2024-2028 роки», затвердженої рішенням Ємільчинської селищної ради (Розділ 4)
Заходи з реалізації Програми
№ |
Завдання та заходи Програми |
Термін виконання заходу |
Виконавці |
Джерела фінансування |
Обсяги фінансування по роках, тис. грн. |
Очікуваний результат |
||||||
Всього по Програмі |
2024 |
2025 |
2026 |
2027 |
2028 |
|||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
|
1. |
Підвищення якості надання медичної допомоги комунальними закладами охорони здоров’я, в тому числі: придбання обладнання, медикаментів, медичних засобів, витратних матеріалів |
|||||||||||
1.1. |
Проведення заходів щодо профілактики та протидії туберкульозу, раннього виявлення онкологічних захворювань, в тому числі: |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД Ємільчинської селищної ради Житомирської області» (далі – КНП «ЦПМСД») |
Бюджет Ємільчинської селищної територіальної громади (далі – місцевий бюджет) |
13129,4 |
260,0 |
2923,1 |
3206,5 |
3254,4 |
3485,4 |
Виявленння хворих на туберкульоз та забезпеченння їх контрольованого лікування |
|
2024-2028 роки |
КНП «Ємільчинська лікарня» Ємільчинської селищної ради Жтомирської області (далі – КНП «Ємільчинська лікарня») |
Місцевий бюджет |
742,9 |
108,8 |
132,8 |
152,0 |
166,8 |
182,5 |
||||
1.1.1 |
Проведення туберкуліно-діагностики шляхом закупівлі туберкуліну |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
145,0 |
15,0 |
22,0 |
29,8 |
35,9 |
42,3 |
Виявленння хворих на туберкульоз та їх кон-трольоване лікування |
|
1.1.2 |
Діагностика та моніторинг ефективності лікування за допомогою рентгенологіч-ного та інших методів об-стеження шляхом закупів-лі відповідного облад-нання: негатоскоп 5 шт. |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
152,9 |
25,0 |
27,5 |
30,3 |
33,4 |
36,7 |
Виявленння хворих на туберкульоз та їх контрольоване лікування |
|
1.1.3 |
Закупівля одноразових ко-нтейнерів для збору мокро-тиння, сумка для транспор-тування матеріалів |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
139,3 |
22,0 |
24,2 |
26,7 |
29,4 |
37,0 |
Виявленння хворих на туберкульоз та їх контрольоване лікування |
|
1.1.4 |
Впровадження вакцинації проти вірусу папіломи людини дівчат віком 9-14 років з метою профілак-тики захворювання на рак та здійснення скринінгів щодо реального виявлення найпоширеніших онкологічних захворювань |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
10411,9 |
0,0 |
2381,6 |
2519,7 |
2671,7 |
2838,9 |
Зменшення кількості онкологічних захворювань 3-4 стадії |
|
1.1.5 |
Надання амбулаторної допомоги хворим на туберкульоз |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Не потребує окремого фінансування |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Контрольоване лікування хворих на туберкульоз |
|
1.1.6 |
Функціонування палат-ізоляторів для термінового влаштування пацієнтів з підозрою на туберкульоз |
2024-2028 роки |
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
73,3 |
12,0 |
13,2 |
14,5 |
16,0 |
17,6 |
Надання необхідної медичної допомоги пацієнтам, в яких запі-дозрили або виявили туберкульоз, в тому числі – обстеження та лікування в стаціонар-них умовах, до переве-дення в спеціалізова-ний заклад до встановлення діагнозу |
|
1.1.7 |
Забір та своєчасна доставка біологічного матеріалу до референс лабораторії м.Звягель |
2024-2028 роки |
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
164,1 |
26,8 |
29,6 |
32,5 |
35,8 |
39,4 |
Своєчасне виявлення хворих на туберкульоз та онкологічні захворювання |
|
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
342,7 |
56,0 |
61,6 |
68,0 |
74,8 |
82,3 |
||||
1.1.8 |
Забір та своєчасна доставка біологічного матеріалу до референслабораторії м.Житомир |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
433,8 |
71,0 |
78,1 |
86,0 |
94,6 |
104,1 |
Своєчасне виявлення хворих на туберкульоз та онкологічні захворювання |
|
1.1.9 |
Транспортування хворих до Житомирської обласної лікарні та у зворотньому напрямку |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
433,8 |
71,0 |
78,1 |
86,0 |
94,6 |
104,1 |
Своєчасне виявлення хворих на туберкульоз та онкологічні захворювання |
|
1.1.10 |
Облаштування місця для збору харкотиння |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
230,0 |
00,0 |
70,0 |
160,0 |
00,0 |
00,0 |
Піднавіс, лавочка |
|
1.1.11 |
Проведення цитологічних досліджень жіночому населенню громади з метою раннього виявлення раку шийки матки |
2024-2028 роки |
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
355,5 |
50,0 |
65,0 |
75,0 |
80,0 |
85,5 |
Своєчасне виявлення хворих на онкологічні захворювання |
|
1.1.11 |
Проведення цитологічних досліджень жіночому населенню громади з метою раннього виявлення раку шийки матки |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
840,0 |
0,0 |
180,0 |
200,0 |
220,0 |
240,0 |
Своєчасне виявлення хворих на онкологічні захворювання |
|
1.1.12 |
Придбання експрес-тестів для проведення фекально-го імунохімічного тесту з метою раннього виявлення колоректального раку |
2024-2028 роки |
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
150,0 |
20,0 |
25,0 |
30,0 |
35,0 |
40,0 |
Своєчасне виявлення хворих на онкологічні захворювання |
|
1.2 |
Забезпечення окремих пільгових категорій гро-мадян життєво необхід-ними медикаментами, послугами, харчовими продуктами для спеціа-льного дієтичного спо-живання, виробами ме-дичного призначення тощо, в тому числі: |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
35647,2 |
1918,4 |
6672,2 |
7770,9 |
9010,7 |
10275,0 |
Підвищення тривалості та якості життя пацієнтів з важкими хронічними захворюваннями, пересадженими органами тощо |
|
1.2.1 |
- спецхарчування |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
6001,8 |
180,0 |
1370,0 |
1411,8 |
1477,6 |
1562,4 |
|
|
1.2.2 |
- наркотичні та психотропні препарати |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
4400,0 |
200,0 |
700,0 |
900,0 |
1200,0 |
1400,0 |
|
|
1.2.3 |
- медикаменти на рідкісні (орфанні) захворювання |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
21900,0 |
1000,0 |
4000,0 |
4800,0 |
5600,0 |
6500,0 |
|
|
1.2.4 |
- медикаменти (реваціо, ДепакінХроно) |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
3345,4 |
538,4 |
602,2 |
659,1 |
733,1 |
812,6 |
|
|
1.3 |
Проведення заходів для лікування пацієнтів з хронічною хворобою нирок 5 ступеня, в тому числі: |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
3747,4 |
604,7 |
665,2 |
736,9 |
825,4 |
915,2 |
Підвищення тривалості та якості життя пацієнтів з важкими хронічними захворюваннями |
|
1.3.1 |
Забезпечення необхідними медикаментами хворих з хронічною нирковою недостатністю |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет
|
761,4 |
124,7 |
137,2 |
150,9 |
166,0 |
182,6 |
Підвищення тривалості та якості життя пацієнтів з важкими хронічними захворюваннями |
|
1.3.2 |
Придбання пального для перевезення хворих з хро-нічною нирковою недоста-тністю від місця прожива-ння до центру гемодіалізу та у зворотньому напрямку (розрахунок на підвіз одного пацієнта) |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
2986,0 |
480,0 |
528,0 |
586,0 |
659,4 |
732,6 |
Підвищення тривалості та якості життя пацієнтів з важкими хронічними захворюваннями |
|
1.4 |
Закупівля обладнання, витратних матеріалів тощо для організації постійного спостережен-ня за пацієнтами з груп ризику серцево-судинної патології, в тому числі: |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
761,9 |
95,0 |
140,0 |
157,0 |
175,2 |
194,7 |
Зниженя кількості ускладнень і смертності від захворювань серцево-судинної системи |
|
1.4.1 |
- закупівля кардіографа |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
636,9 |
80,0 |
120,00 |
132,00 |
145,2 |
159,7 |
|
|
1.4.2 |
- закупівля Холестеринометра |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД « |
Місцевий бюджет |
125,0 |
15,0 |
20,0 |
25,0 |
30,0 |
35,0 |
|
|
1.5. |
Надання стоматологічних послуг, зокрема послуг з протезування зубів, піль-говим категоріям насе-лення, в тому числі: |
2024-2028 роки |
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
876,7 |
143,7 |
158,7 |
173,5 |
191,0 |
209,8 |
Надання стоматологічних послуг пільговим категоріям населення |
|
1.5.1 |
Здійснення заходів щодо лікування та профілактики стоматологічних захворювань |
2024-2028 роки |
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
633,7 |
103,7 |
114,7 |
125,5 |
138,0 |
151,8 |
Забезпечення дітей та дорослих ургентною і плановою стоматологічною допомогою пільгових категорій населення |
|
1.5.2 |
Забезпечення пільгових категорій населення послугами з протезування зубів |
2024-2028 роки |
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
243,0 |
40,0 |
44,0 |
48,0 |
53,0 |
58,0 |
Надання послуг з протезування зубів пільговим категоріям населення згідно із законодавством |
|
1.6 |
Цільові видатки на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет |
2024-2028 роки |
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
30,5 |
5,0 |
5,5 |
6,0 |
6,7 |
7,3 |
Забезпечення необхід-ними препаратами хворих на цукровий та нецукровий діабет |
|
1.7 |
Забезпечення безоплат-ним та пільговим відпус-ком лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категорія-ми захворювань (пільгові рецепти згідно постанови КМУ №1303 від 17.08.98) |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
7116,4 |
200,4 |
820,0 |
1440,2 |
1960,6 |
2695,2 |
Забезпечено безоплатний та пільговий відпуск лікарських засобів за рецептами лікарів
|
|
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
848,1 |
138,9 |
152,8 |
168,1 |
184,9 |
203,4 |
|||||
1.8. |
Придбання предметів, інвентаря та обладнання, медикаментів, медичних засобів, витратних матеріалів, продуктів харчування, в тому числі: |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
23241,0 |
1592,9 |
4602,5 |
5073,9 |
5729,1 |
6242,6 |
Поліпшення матеріальної бази закладів охорони здоров’я |
|
2024-2028 роки |
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
74394,4 |
12185,6 |
13404,1 |
14744,6 |
16219,0 |
17841,1 |
||||
1.8.1 |
Придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентаря |
2024-2028 роки |
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюдже |
20406,9 |
3342,6 |
3676,8 |
4044,5 |
4449,0 |
4894,0 |
Забезпечення сталої роботи закладу |
|
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
5460,0 |
750,0 |
960,0 |
1050,0 |
1280,0 |
1420,0 |
Забезпечення сталої роботи закладу |
|||
1.8.2. |
Придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів |
2024-2028 |
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
48886,7 |
8007,5 |
8808,3 |
9689,1 |
10658,0 |
11723,8 |
Запобігання розповсюдженню коронавірусної інфекції |
|
1.8.3 |
Придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів, виробів медичного призначення, реактивів тощо. |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
5283,5 |
200,0 |
1095,3 |
1204,9 |
1325,4 |
1457,9 |
|
|
1.8.4 |
Придбання засобів інди-відуального захисту, меди-чного обладнання, дезин-фікуючих засобів, засобів діагностики, лікування, проведення обстежень методами імуноферментно-го аналізу, полімеразної ланцюгової реакції, інших досліджень та забезпечення якісної роботи |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
3870,0 |
500,0 |
670,0 |
840,0 |
900,0 |
960,0 |
Дотримання інформаційного контролю |
|
1.8.5 |
Забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю технічними засобами та іншими засобами |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
8387,5 |
142,9 |
1817,2 |
1899,0 |
2123,7 |
2404,7 |
Поліпшення якості надання медичних послуг |
|
1.8.6 |
Придбання бінокулярних мікроскопів |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
240,0 |
0,0 |
60,0 |
80,0 |
100,0 |
0,0 |
Поліпшення якості надання медичних послуг |
|
1.8.7. |
Продукти харчування
|
2024-2028 |
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
5100,8 |
835,5 |
919,0 |
1011,0 |
1112,0 |
1223,3 |
Забезпечення сталої роботи закладу |
|
1.9 |
Проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів медичних працівників |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД |
Місцевий бюджет |
800,0 |
80,0 |
120,0 |
160,0 |
200,0 |
240,0 |
Забезпечено медичний огляд працівників |
|
1.10 |
Дослідження та інформу-вання у сфері охорони здоров’я громади, в тому числі: |
2024-2028 роки |
Ємільчинська селищна рада, КНП «Ємільчинська лікарня» |
Не потребує окремого фінансу-вання |
0,0 |
0,0 |
0,0 |
0,0 |
0,0 |
0,0 |
|
|
1.10.1 |
Систематичне вивчення рівня задоволеності жінок і чоловіків послугами у сфері охорони здоров’я та удосконалення послуг на їх основі |
2024-2028 роки |
Ємільчинська селищна рада, КНП «Ємільчинська лікарня» |
Не потребує окремого фінансування |
0,0 |
0,0 |
0,0 |
0,0 |
0,0 |
0,0 |
Вдосконалення системи надання медичних послуг у громаді |
|
1.10.2 |
Здійснення інформування населення про перелік послуг у сфері охорони здоров’я їх зміст і порядок надання з урахуванням доступних каналів комунікації |
2024-2028 роки |
Ємільчинська селищна рада, КНП «Ємільчинська лікарня» |
Не потребує окремого фінансування |
0,0 |
0,0 |
0,0 |
0,0 |
0,0 |
0,0 |
Підвищення обізнаності населення про медичні послуги |
|
2. |
Поліпшення інфраструктури комунальних закладів охорони здоров’я громади |
|||||||||||
2.1 |
Оплата комунальних послуг та енергоносів комунальних закладів охорони здоров’я, в тому числі: |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
4844,6 |
793,6 |
872,9 |
960,1 |
1056,2 |
1161,8 |
Забезпечення сталої роботи комунальних закладів охорони здоров’я |
|
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
30262,68 |
4956,8 |
5452,43 |
5997,72 |
6597,49 |
7258,24 |
|||||
2.1.1 |
Оплата водопостачання та водовідведення |
2024-2028 роки |
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
2568,13 |
420,5 |
462,5 |
508,8 |
559,68 |
616,65 |
Стала робота закладів |
|
2.1.2 |
Оплата електроенергії |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
720,2 |
118,0 |
129,8 |
142,7 |
157,0 |
172,7 |
Стала робота закладів |
|
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
15153,46 |
2482,1 |
2730,31 |
3003,34 |
3303,67 |
3634,04 |
|||||
2.1.3 |
Придбання дров та управління побутовими відходами |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
4124,4 |
675,6 |
743,1 |
817,4 |
899,2 |
989,1 |
Стала робота закладів |
|
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
12541,09 |
2054,2 |
2259,62 |
2485,58 |
2734,14 |
3007,55 |
|||||
2.2 |
Виконання заходів із ут-римання та збереження комунального майна закладів охорони здоро-в’я громади, оплата по-слуг (крім комунальних), в тому числі: |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
683,0 |
48,0 |
151,8 |
155,9 |
161,3 |
166,0 |
Забезпечення збереження майна закладів охорони здоров’я |
|
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
6686,91 |
1095,3 |
1204,83 |
1325,31 |
1457,84 |
1603,63 |
|||||
2.2.1 |
Відшкодування витрат балансоутримувача на утримання нерухомого майна та надання комунальних послуг |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
663,8 |
46,8 |
149,5 |
152,5 |
155,7 |
159,3 |
Забезпечення збереження майна закладів охорони здоров’я |
|
2.2.2 |
Утримання приміщень, будівель, майна закладів охорони здоров’я, які є комунальною власністю, та заходи з їх збереження, забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов, протипоже-жного захисту, енергозбереже-ння, благоустрою території, оплата послуг (крім комунальних) |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
19,2 |
1,2 |
2,3 |
3,4 |
5,6 |
6,7 |
Стала робота закладів |
|
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
6686,91 |
1095,3 |
1204,83 |
1325,31 |
1457,84 |
1603,63 |
|||||
2.3. |
Проведення поточних ремонтів, реконструкцій будівель та приміщень закладів КНП «ЦПМСД» |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
12950,0 |
200,0 |
2740,0 |
2960,0 |
3280,0 |
3770,0 |
Забезпечення комфо-ртних умов для пра-цівників та пацієнтів закладів охорони здоров’я та відповід-ність закладів вимо-гам безбар’єрності |
|
2.4 |
Капітальні ремонти та будівництво на об’єктах КНП «ЦПМСД» |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
3900,0 |
0,0 |
1100,0 |
1300,0 |
1500,0 |
0,0 |
Забезпечення комфо-ртних умов для пра-цівників та пацієнтів закладів охорони здоров’я та відповід-ність закладів вимо-гам безбар’єрності |
|
2.5 |
Капітальні ремонти та будівництво на об’єктах КНП «Ємільчинська лікарня», в тому числі: |
2024-2028 роки |
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
21700,0 |
500,0 |
21200,0 |
0,0 |
0,0 |
0,00 |
Забезпечення комфортних умов для працівників та пацієнтів закладів охорони здоров’я |
|
2.5.1 |
Будівництво укриття |
2024-2028 роки |
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
20000,0 |
0,0 |
20000,0 |
0,0 |
0,0 |
0,0 |
Для забезпечення захисту працівників та пацієнтів |
|
2.5.2 |
Капітальний ремонт свердловини та водогону |
2024-2028 роки |
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
500,0 |
500,0 |
0,0 |
0,0 |
0,0 |
0,0 |
Створення резервного водопостачання у надзвичайних ситуаціях |
|
2.5.3 |
Капітальний ремонт операційної та палат інтенсивної терапії |
2024-2028 роки |
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
1200,0 |
0,0 |
1200,0 |
0,0 |
0,0 |
0,0 |
Приведення приміщень до санітарних вимог |
|
2.6 |
Забезпечення безбар’єр-ності в отриманні медич-них послуг, створення комфортних умов для працівників та пацієнтів закладів охорони здоров’я, в тому числі: |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
2440,0 |
160,0 |
800,0 |
1200,0 |
120,0 |
160,0 |
Дотримання вимог безбар’єрності |
|
2024-2028 роки |
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
366,3 |
60,0 |
66,0 |
72,6 |
79,9 |
87,8 |
||||
2.6.1 |
Забезпечення доступності медичних послуг для різних груп населення (у т.ч. відео-, аудіо супровід, дублювання шрифтом Брайля тощо) |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
837,5 |
40,0 |
290,0 |
341,0 |
80,1 |
86,4 |
Покращено умови для отримання послуг у сфері медицини різними групами населення з урахуванням їх потреб |
|
2.6.2 |
Облаштування приміщень закладів охорони здоров’я та прилеглих територій з урахуванням потреб різних цільових груп відповідно до норм ДБН пандусами, пристосованими дверима, меблями, кнопками сповіщення, зручними лавами та стільцями, внутрішніми комфортними туалетами, що відповідають стандартам, місцями для паркування транспортних засобів тощо |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
1602,5 |
120,0 |
510,0 |
859,0 |
39,9 |
73,6 |
Ліквідація проблемних питань в закладах охорони здоров’я за результатами проведеного гендерного аудиту |
|
2024-2028 роки |
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
366,3 |
60,0 |
66,0 |
72,6 |
79,9 |
87,8 |
Покращення умов для отримання послуг у сфері медицини різними групами населення з урахуванням їх потреб |
|||
2.7 |
Забезпечення іншого фінансування комуналь-них закладів охорони здоров’я (оплата послуг крім комунальних) |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
8008,9 |
80,0 |
1776,4 |
1875,0 |
1981,6 |
2295,9 |
Забезпечення сталої роботи комунальних закладів охорони здоров’я |
|
2024-2028 роки |
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
11,6 |
1,9 |
2,1 |
2,3 |
2,5 |
2,8 |
||||
3. |
Посилення кадрового потенціалу медичної галузі громади |
|||||||||||
3.1. |
Підвищення престижності та мотивації медичних працівників, в тому числі: |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
9867,6 |
755,0 |
2294,0 |
2060,4 |
2267,9 |
2490,3 |
Запровадження суча-сних технологій кад-рової роботи, залуче-ння молодих фахівців, застосування ефек-тивних систем під-вищення кваліфіка-ції, забезпечення професійного росту |
|
2024-2028 роки |
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
8798,2 |
1445,9 |
1590,5 |
1741,1 |
1915,5 |
2105,2 |
||||
3.1.1 |
Матеріальне заохочення медичних та інших працівників КНП «ЦПМСД», лікаря онколога КНП «Ємільчинська лікарня» |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюдже |
1825,0 |
165,0 |
265,0 |
365,0 |
465,0 |
565,0 |
Підвищення престижності та мотивації медичних працівників |
|
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюдже |
260,9 |
42,7 |
47,0 |
51,7 |
56,9 |
62,6 |
Місцеві стимули лікаря онколога згідно регіональної програми «Онкологія» |
||||
3.1.2 |
Фінансування закладів охорони здоров’я для забезпечення стабільного функціонування (витрати на підвищення кваліфікації, страхування тощо) |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
1832,5 |
50,0 |
820,0 |
305,0 |
355,5 |
302,0 |
Забезпечення сталої роботи закладів охоро-ни здоров’я громади. Підвищення вимог до персоналу закладів охорони здоров’я стосовно лікарської етики і деонтології |
|
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
3438,3 |
563,2 |
619,5 |
681,4 |
749,6 |
824,6 |
|||||
3.1.3 |
Оплата відряджень медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
3765,1 |
540,0 |
664,0 |
790,4 |
819,4 |
951,3 |
Забезпечення сталої роботи закладів охорони здоров’я громади |
|
3.1.4 |
Забезпечення житлом лікарів, які не мають власного житла |
2024-2028 роки |
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
4856,0 |
800,0 |
880,0 |
960,0 |
1056,0 |
1160,0 |
Забезпечення закладів охорони здоров’я кваліфікованими спеціалістами |
|
3.1.5 |
Відшкодування вартості орендованого житла та комунальних послуг для лікарів |
2024-2028 |
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
243,0 |
40,0 |
44,0 |
48,0 |
53,0 |
58,0 |
Запровадження місцевих стимулів для медичних працівників |
|
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
2445,0 |
0,0 |
545,0 |
600,0 |
628,0 |
672,0 |
||||
3.1.6 |
Популяризація праці меди-чних працівників серед учнів закладів освіти гро-мади, проведення відповід-ної профорієнтаційної роботи |
2024-2028 роки |
КНП «ЦПМСД» КНП «Ємільчинська лікарня» |
Не потребує окремого фінансування |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Забезпечення закладів охорони здоров’я кваліфікованими спеціалістами |
|
4. |
Покращення демографічної ситуації в громаді, зокрема зниження рівнів захворюваності, інвалідності та смертності населення |
|||||||||||
4.1. |
Надання соціального захисту вразливим верствам населення, в тому числі: |
2024-2028 роки |
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
183,2 |
30,0 |
33,0 |
36,2 |
40,0 |
44,0 |
Подолання бездоглядності та безпритульності |
|
4.1.1 |
Функціонування палат для термінового влаштування дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах |
2024-2028 роки
|
КНП «Ємільчинська лікарня»
|
Місцевий бюджет |
91,6 |
15,0 |
16,5 |
18,1 |
20,0 |
22,0 |
Діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, отримують необхідну медичну допомогу, в тому числі обстеження та лікува-ння в стаціонарних умовах |
|
4.1.2 |
Здійснення заходів щодо підтримки бездомних та інших осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах |
|
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
91,6 |
15,0 |
16,5 |
18,1 |
20,0 |
22,0 |
Бездомні та інші осо-би, які опинилися у складних життєвих обставинах, отримують необхідну медичну допомогу, в тому числі обстеження та лікува-ння в стаціонарних умовах |
|
4.2 |
Збір даних, обмін інфор-мацією стосовно інфек-ційних хвороб, неінфек-ційних захворювань, харчових токсикоін-фекцій, травматизму, у тому числі в режимі реального часу |
2024-2028 роки |
КНП «Ємільчинська лікарня», КНП «ЦПМСД» |
Не потребує окремого фінансування |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Запобігання поширенню інфекційних захворювань |
|
4.3 |
Реагування на небезпеки для здоров’я населення під час надзвичайних ситуацій |
2024-2028 роки |
КНП «Ємільчинська лікарня», КНП «ЦПМСД» |
Не потребує окремого фінансу-ваннчя |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Надання медичної допомоги при реагуванні на надзвичайні ситуації |
|
4.4 |
Забезпечення імунізації населення, діагностично-го процесу та лікування за допомогою імунобіоло-гічних засобів тощо |
2024-2028 роки |
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
48,8 |
8,0 |
8,8 |
9,7 |
10,6 |
11,7 |
Запобігання поширенню інфекційних захворювань |
|
4.5 |
Збереження репродуктив-ного здоров’я, профілак-тика ВІЛ/СНІДУ та формування відповідальної поведінки серед підлітків та молоді щодо власного здоров’я |
2024-2028 роки |
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
48,8 |
8,0 |
8,8 |
9,7 |
10,6 |
11,7 |
Зниження кількості хворих на ВІЛ/СНІД |
|
КНП «ЦПМСД» |
Місцевий бюджет |
130,0 |
0,0 |
25,0 |
30,0 |
35,0 |
40,0 |
|||||
4.6 |
Проведення заходів з реабілітації учасників збройної агресії Росії проти України
|
2024-2028 роки |
КНП «Ємільчинська лікарня» |
Місцевий бюджет |
213,6 |
35,0 |
38,5 |
42,3 |
46,6 |
51,2 |
Покращено стан здоров’я військово-службовців та ветеранів війни |
|
Додаток 2
до Комплексної програми «Охорона здоров’я населення Ємільчинської селищної
територіальної громади на 2024-2028 роки», затвердженої рішенням Ємільчинської селищної ради (Розділ 5)
Показники результативності Програми
№ з/п |
Назва показника |
Одиниця виміру |
Вихідні дані на початок дії програми |
Данні по роках виконання Програми |
||||
2024 рік |
2025 рік |
2026 рік |
2027 рік |
2028 рік |
||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
І. Показники витрат |
||||||||
1 |
Кількість закладів охорони здоров’я |
одиниць |
2 |
2 |
2 |
2 |
2 |
2 |
2 |
Кількість ліжок в звичайних стаціонарах |
одиниць |
130 |
130 |
130 |
130 |
130 |
130 |
3 |
Закупівля туберкуліну для діагностики туберкульозу |
тис.грн |
15,0 |
15,0 |
22,0 |
29,8 |
35,9 |
42,3 |
4 |
Витрати на вакцинацію проти вірусу папіломи людини та здійснення скринінгів щодо виявлення онкологічних захворювань |
тис.грн |
0,0 |
0,0 |
2381,6 |
2519,7 |
2671,7 |
2838,9 |
5 |
Транспортування хворих на туберкульоз до обласної лікарні та у зворотньому напрямку |
тис.грн |
71,0 |
71,0 |
78,1 |
86,0 |
94,6 |
104,1 |
6 |
Витрати на забезпечення окремих пільгових категорій громадян життєво необхідни-ми харчовими продуктами |
тис.грн |
120,0 |
180,0 |
1370,0 |
1411,8 |
1477,6 |
1562,4 |
7 |
Витрати на придбання наркотичних та психотроп-них препаратів для лікування |
тис.грн |
200,0 |
200,0 |
700,0 |
900,0 |
1200,0 |
1400,0 |
8 |
Витрати на придбання медикаментів для лікування рідкісних (орфанних) захворювань |
тис.грн |
0,0 |
1000,0 |
4000,0 |
4800,0 |
5600,0 |
6500,0 |
9 |
Витрати на лікування стома-тологічних захворювань пі-льговим категоріям громадян |
тис.грн |
0,0 |
103,7 |
114,7 |
125,5 |
138,0 |
151,8 |
10 |
Витрати на протезування зубів пільговим категоріям громадян |
тис.грн |
0,0 |
40,0 |
44,0 |
48,0 |
53,0 |
58,0 |
11 |
Витрати на придбання ліків для безплатного та пільгового забезпечення хворих (згідно постанови Уряду від 17.08.1998 №1303): КНП «ЦПМСД» / КПН «Ємільчинська лікарня» |
тис.грн |
|
200,4 / 138,9 |
820,0 / 152,8 |
1440,2 / 168,1 |
1960,6 / 184,9 |
2695,2 / 203,4 |
ІІ. Показники продукту |
||||||||
1. |
Кількість закупленого туберкуліну |
доз |
137 |
137 |
183 |
229 |
256 |
282 |
2. |
Кількість закупленої вакцини проти вірусу папіломи людини |
доз |
0 |
0 |
794 |
770 |
750 |
730 |
3. |
Кількість хворих на туберкульоз |
осіб |
4 |
4 |
4 |
4 |
4 |
4 |
4. |
Кількість осіб, які потребують спеціального харчування |
осіб |
1 |
1 |
4 |
4 |
4 |
4 |
5. |
Кількість осіб, які потре-бують лікування наркоти-чними та психотропними препаратами (средня кількість протягом року) |
осіб |
4 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
6. |
Кількість осіб, які хво-ріють на орфанні захворю-вання та потребують спеціального лікування |
осіб |
144 |
144 |
237 |
254 |
272 |
283 |
7. |
Лікування стоматологіч-них захворювань, пільгові категорії |
осіб |
40 |
40 |
40 |
40 |
40 |
40 |
8. |
Протезування зубів, пільгові категорії |
осіб |
15 |
15 |
15 |
15 |
15 |
15 |
9. |
Безплатний та пільговий відпуск лікарських засобів згідно постанови КМУ від 17.08.1998 №1303 (заходи, п.1.7) КНП «ЦПМСД» / КПН «Ємільчинська лікарня» |
осіб,
|
143 / 12 |
143 / 12 |
455 / 12 |
654 / 12 |
784 / 12 |
898 / 12 |
10. |
Кількість лікарських відвідувань в лікарів КНП «Ємільчинська лікарня» |
осіб |
53969 |
54500 |
55000 |
55500 |
56000 |
56500 |
11. |
Кількість пролікованих хворих у стаціонарі |
осіб |
3471 |
3550 |
3600 |
3650 |
3700 |
3750 |
12. |
Кількість ліжко-днів в звичайних стаціонарах |
тис.од |
32,9 |
33,4 |
33,9 |
34,4 |
34,9 |
35,4 |
ІІІ. Показники ефективності |
||||||||
1 |
Вартість однієї дози туберкуліну для діагностики туберкульозу |
грн |
109,5 |
109,5 |
120,2 |
130,1 |
140,2 |
150,0 |
2 |
Вартість однієї дози вакцини проти вірусу папіломи людини |
тис.грн |
0,0 |
0,0 |
3,0 |
3,272 |
3,562 |
3,890 |
3 |
Витрати на транспортування хворого на туберкульоз до обласної лікарні та у зворотньому напрямку |
тис.грн |
17,750 |
17,750 |
19,525 |
21,5 |
23,65 |
26,025 |
4 |
Витрати на забезпечення одного хворого життєво необхідними харчовими продуктами |
тис.грн |
120,0 |
180,0 |
342,5 |
352,95 |
369,4 |
390,6 |
5 |
Витрати на придбання наркотичних та психотроп-них препаратів для лікування одного хворого |
тис.грн |
50,0 |
50,0 |
140,0 |
150,0 |
171,4 |
175,0 |
6 |
Витрати на придбання медикаментів для лікування одного хворого на рідкісні (орфані) захворювання |
тис.грн |
0,0 |
6,944 |
16,878 |
18,9 |
20,590 |
22,970 |
7 |
Витрати на пільгове лікування стоматологічних захворювань одного хворого |
тис.грн |
0,0 |
2,6 |
2,9 |
3,1 |
3,45 |
3,8 |
8 |
Витрати на пільгове протезу-вання зубів однієї особи |
тис.грн |
0,0 |
2,67 |
2,93 |
3,2 |
3,53 |
3,87 |
9 |
Витрати на придбання ліків для безплатного та пільгового забезпечення одного хворого (згідно постанови Уряду від 17.08.1998 №1303): КНП «ЦПМСД» / КПН «Ємільчинська лікарня» |
тис.грн |
|
1,4 / 11,6 |
1,8 / 12,7 |
2,2 / 14,0 |
2,5 / 15,4 |
3,0 / 17,0 |
10. |
Завантаженість ліжкового фонду у звичайних стаціонарах КНП «Ємільчинська лікарня» |
днів |
346,6 |
350,0 |
355,0 |
360,0 |
365,0 |
370,0 |
11. |
Середня тривалість лікування в стаціонарі КНП «Ємільчинська лікарня» одного хворого |
днів |
7,6 |
7,5 |
7,5 |
7,5 |
7,5 |
7,5 |
ІV. Показники якості |
||||||||
1. |
Зниження рівня захворювання на ранніх стадіях |
% |
0,1 |
0,1 |
0,1 |
0,1 |
0,1 |
0,1 |
2. |
Зниження показників летальності |
% |
2,1 |
2,0 |
1,9 |
1,8 |
1,7 |
1,6 |
Додаток 3
до Комплексної програми «Охорона здоров’я населення Ємільчинської селищної територіальної
громади на 2024-2028 роки», затвердженої рішенням Ємільчинської селищної ради (Розділ 6)
Ресурсне забезпечення Програми
тис.грн.
Джерела коштів, що пропонується залучити на виконання Програми, в тому числі по виконавцях |
Всього витрат на виконання Програми |
Витрати по роках виконання Програми: |
||||
2024 рік |
2025 рік |
2026 рік |
2027 рік |
2028 рік |
||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
Обсяг коштів, всього, зокрема: |
272480,09 |
27510,9 |
69161,96 |
53567,93 |
58486,83 |
63752,47 |
- місцевий бюджет |
272480,09 |
27510,9 |
69161,96 |
53567,93 |
58486,83 |
63752,47 |
- інші джерела |
|
|
|
|
|
|
- для заходів КНП «ЦПМСД» |
127267,4 |
6788,0 |
25703,1 |
29086,8 |
31557,4 |
34132,1 |
- для заходів КНП «Ємільчинська лікарня» |
145212,69 |
20722,9 |
43458,86 |
24481,13 |
26929,43 |
29620,37 |