платформа електронної демократії
Вгору
Електронне Обговорення НПА
ПРОЄКТ Програми "Поводження з безпритульними тваринами" на 2024-2028 роки
Created with Sketch.
20 листопада 2024
Залишилось 9 днів
Автор:
Комунальне підприємство «Благоустрій» Ємільчинської селищної ради Житомирської області

Інформаційне повідомлення

про проведення громадського обговорення
у формі електронної консультації

Громадське обговорення у формі електронної консультації проєкту Програми «Поводження з безпритульними тваринами» на 2024-2028 роки проводиться у відповідності до рішення виконавчого комітету Ємільчинської селищної ради від 14.12.2022 року №162 «Про затвердження Положення про публічні електронні консультації з громадськістю з питань, віднесених до компетенції органів місцевого самоврядування в Ємільчинській територіальній громаді».

Організатор обговорення: Комунальне підприємство «Благоустрій» Ємільчинської селищної ради Житомирської області.

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення у формі електронної консультації оприлюднюється на офіційному вебсайті Ємільчинської селищної ради в розділі «Новини» https://emrada.gov.ua/ та в розділі «Громадська участь» https://emrada.gov.ua/?page id=495 .

Пропозиції та зауваження приймаються на порталі E-DEM в розділі консультації з громадськістю за посиланням https://consult.e-dem.ua/1821755100 .

Ініціатор:
Комунальне підприємство «Благоустрій» Ємільчинської селищної ради Житомирської області
Created with Sketch. 6 переглядів
0 правок
Переглянути правки
Категорії
благоустрій
Проект нормативно-правового акту

 

 

       ПРОГРАМА
Поводження з безпритульними тваринами  на 2024-2028 роки

 

ПАСПОРТ ПРОГРАМИ

Поводження з безпритульними тваринами  на 2024-2028 роки                                     (найменування місцевої програми)

 

1.

Ініціатор розробки Програми

 

Комунальне підприємство «Благоустрій» Ємільчинської селищної ради Житомирської області

2.

Дата, номер і назва розпорядчого документа про розроблення Програми

 

Розпорядження селищного голови від 14.11.2024 № 115

3.

Розробник Програми

 

Комунальне підприємство «Благоустрій» Ємільчинської селищної ради Житомирської області

4.

Відповідальний виконавець програми

Комунальне підприємство «Благоустрій» Ємільчинської селищної ради Житомирської області

5.

Виконавці Програми

 

Комунальне підприємство «Благоустрій» Ємільчинської селищної ради Житомирської області

6.

Термін реалізації Програми

2024–2028 роки

7.

Мета Програми

 

Формування гуманного та етичного ставлення до безпритульних тварин у громаді; забезпечення умов для зменшення кількості безпритульних тварин гуманними методами

8.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього: зокрема:

- коштів бюджету громади (тис. грн);

- інші джерела (тис. грн).

495,0

 

 

495,0

  –

9.

Очікувані результати виконання

 

Зменшення кількості безпритульних тварин; поліпшення санітарно-епідемічного стану  території; збереження здоров’я населення, зменшення рівня захворювань населення хворобами, спільними для людей і тварин; підвищення рівня безпеки і комфортності середовища існування людини.

 

10.

Ключові показники ефективності

 

Формування сучасного гуманного ставлення до тварин, що знаходяться поруч з людиною

 

2. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма

 

Програма поводження з  тваринами  та  регулювання  чисельності безпритульних тварин на 2024-2028 роки (далі Програма)  розроблена відповідно до Законів України Про місцеве самоврядування в Україні“, „Про захист тварин від жорстокого поводження“, „Про ветеринарну медицину“, „Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення“, „Про захист населення від інфекційних хвороб“, „Про охорону навколишнього природного середовища“, „Про тваринний світ“, „Про благоустрій населених пунктівта інших нормативно - правових актів.

Необхідність розробки Програми викликана неврегульованістю питання поводження з безпритульними тваринами, постійним збільшенням кількості безпритульних тварин, загибелі тварин від жорстокого поводження, погіршення санітарно - епідемічного стану  та поширенню інфекційних, інших хвороб серед людей, джерелом збудників яких є безпритульні тварини.

Програмою передбачено створення ефективного механізму взаємодії виконавчих органів Ємільчинської селищної ради, відповідних служб, установ, комунальних підприємств, громадських організацій та фізичних осіб щодо регулювання кількості безпритульних тварин та відповідального ставлення до них.

Програма базується на ідеї стерилізації й супроводу безпритульних тварин.

Стерилізовані тварини, які повертаються до попереднього місця перебування, обовяково  повинні легко візуально ідентифікуватися та знаходитися під опікою фізичної або юридичної особи.

У цій Програмі, терміни, вживаються в такому значенні:

 - домашні тварини собаки, коти та інші тварини, що протягом тривалого історичного періоду традиційно утримуються і розводяться людиною; - безпритульні тварини домашні тварини, що залишилися без догляду людини або утворили напіввільні угруповання, здатні розмножуватися поза контролем людини;

 - біостерилізація позбавлення тварини хірургічним шляхом здатності до відтворення потомства (репродуктивної здатності).

Проблема безпритульних тварин   турбує пересічних громадян, екологів, захисників тварин. При цьому у всіх єдина ціль –  зробити так, щоб  кількість безпритульних  тварин  зменшилася,  а методи досягнення цілі не суперечили принципам гуманізму.

 

3. Визначення мети Програми

 

Метою Програми є:

- формування гуманного та етичного ставлення до безпритульних тварин у громаді;

- забезпечення умов для зменшення кількості безпритульних тварин гуманними методами;

- поліпшення санітарно - естетичного стану Ємільчинської селищної територіальної громади;

 забезпечення безпечного та комфортного проживання мешканців та гостей.

Для  досягнення  мети  Програми  передбачається  розвязати  такі  основні завдання: - врегулювання нормативно - правового забезпечення питань поводження з тваринами та їх утримання;

 - розробка і впровадження системи масової стерилізації, щеплення, профілактичних обробок та лікування безпритульних тварин;

- розробка і впровадження системи інформаційно - просвітницьких заходів стосовно гуманного поводження з безпритульними та домашніми тваринами.

 

4.  Обґрунтування  завдань і засобів розвязання  проблеми, показники  результативності

 

1.Шляхи і способи розв’язання проблеми 

1.1. Виловлені за спеціальною методикою тварини підлягають карантинуванню на карантинному майданчику, розташованому на спеціально відведеній території.

Після стерилізації тварини повертаються на місце колишнього мешкання. Собаки стають епідеміологічно безпечними (щеплені після стерилізації), створюють значно менше шуму і не дають приплоду. Через певний час починається значне природне зменшення їх чисельності.

1.2. Тимчасовій ізоляції підлягають тварини в разі, якщо на це є відповідне рішення органів санітарно - епідеміологічної служби та ветеринарної медицини, а також ті, що завдали тілесних ушкоджень людині або іншим свійським тваринам.

Тимчасова ізоляція безпритульних та свійських тварин може проводитись у примусовому порядку, якщо вони є небезпечними для оточуючих. Тимчасово ізольовані  тварини протягом 7 - 15 днів з дня вилову мають бути обстежені. Стосовно стану їх здоров’я державною установою ветеринарної медицини надається висновок. Після сплати витрат на утримання та обстеження тварини повертаються власникам, а в разі виявлених обставин, що можуть загрожувати життю та здоров’ю оточуючих, передаються спеціалізованим організаціям для подальшого лікування чи умертвіння. Повернені власникам тварини підлягають щепленню проти сказу.

1.3. Робота з вилову безпритульних тварин здійснюється сторонніми фахівцями.

При проведенні кадрової політики відносно ловців тварин враховується думка зацікавлених громадських організацій.

Контроль за поводженням з тваринами під час вилову можуть здійснювати представники громадських організацій.

Вилову підлягають всі, без винятку, безпритульні тварини. Не підлягають вилову тварини, які раніше були простерилізовані та повернені до попереднього місця помешкання, візуально ідентифіковані та тавровані.

Вилов безпритульних тварин може проводитися із застосуванням сітки, сачка чи інших незаборонених приладів, які не завдають загрози здоровим тваринам, згідно з чинним законодавством. У тих випадках, коли тварину неможливо виловити з допомогою вищезазначених способів, слід застосувати обезруховування тварини (з дозволу відповідального за відлов ветлікаря). У разі потреби ловець зобов’язаний  надавати  тваринам першу допомогу.

Цуценята повинні виловлюватися і доставлятися разом із сучкою.

Час між виловом і транспортуванням тварин до майданчику не повинен перевищувати 3-х годин.

Працівникам служби відлову забороняється:

- використовувати методи відлову, технічні пристрої і препарати, що травмують тварин або небезпечні для їхнього життя і здоров’я;

- привласнювати собі відловлених тварин, продавати і передавати їх приватним особам або іншим організаціям з будь-якою метою;

- знімати собак з прив’язі;

- використовувати приманки та транквілізатори без дозволу державного ветеринарного лікаря.

Транспортування тварин, яких відловили, повинно здійснюватись на спеціально обладнаних для розміщення тварин автомобілях. При завантаженні, транспортуванні і вивантаженні тварин повинні використовуватися пристрої і прийоми, що запобігають травмам, каліцтву або загибелі тварин. Спецавтомобіль для транспортування безпритульних тварин повинен бути технічно справний, укомплектований набором індивідуальних переносних кліток для тварин, підлога автомобіля має бути обладнана таким чином, щоб тварина могла на ній безперешкодно стояти, аби на ньому могли вільно переміщуватися для завантаження та розвантаження мобільні, міцні, пронумеровані клітки. Вони мають бути добре закріплені, аби уникнути хитання під час їзди.

Автомобіль має забезпечувати безпеку, захист тварин від погодних умов, обладнаний природною вентиляцією, мати набір ветеринарних засобів для надання

 екстреної ветеринарної допомоги тваринам (для того у складі бригади має бути ветлікар). При необхідності тварини забезпечуються питною водою.

1.4. Виловлені бродячі тварини протягом 5 - 15 днів з дня їх вилову утримуються на карантинному майданчику  підприємства, що здійснює вилов тварин. Безпритульні тварини, що знаходяться на майданчику, підлягають обов’язковій стерилізації, вакцинації від інфекційних захворювань обстеженню на паразитарні хвороби (у т.ч. дирофіляріоз).

1.5. Якщо протягом 5-15 днів з моменту заявлення про затримання безпритульної тварини не буде виявлено її власника або він не заявить про своє право на неї, право власності на цю тварину переходить до особи, в якої вона була на утриманні та в користуванні. У разі відмови особи, у якої безпритульна тварина була на утриманні та в користуванні, від набуття права власності на неї, ця тварина переходить у власність територіальної громади, на території якої її було виявлено, та знаходиться під опікою волонтерів, що будуть залучені громадською організацією до виконання заходів, що передумовлені Програмою.

1.6. Регулювання чисельності тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини, здійснюється методами біостерилізації або біологічно обґрунтованими методами згідно із Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження».

 

5. Очікувані результати виконання Програми

 

Затвердження і реалізація передбачених заходів створить основу для ефективної роботи та контролю у сфері утримання і поводження з безпритульними тваринами на території Ємільчинської селищної територіальної громади, покращить санітарно-епідемічний та екологічний стан громади, що буде сприяти:

- формуванню сучасного гуманного ставлення до тварин, що знаходяться поруч з людиною;

- свідомому ставленню громадян до існуючих проблем у сфері утримання і поводження з домашніми та іншими тваринами;

- зменшенню та регулювання кількості безпритульних тварин;

 - поліпшенню епізоотичного, санітарно-епідемічного стану  території;

- збереженню здоровя населення, зменшенню рівня захворювань населення хворобами, спільними для людей і тварин;

- підвищенні рівня безпеки і комфортності середовища існування людини.

До Програми можуть бути внесені зміни та доповнення у порядку, встановленому чинним законодавством України.

 

6Обсяги та джерела фінансування Програми

 

Фінансування Програми здійснюється в межах затверджених бюджетних асигнувань, передбачених бюджетом Ємільчинської селищної  територіальної громади, а також з інших джерел, не заборонених законодавством. Під час реалізації заходів Програми можливі коригування, повязані з фактичним надходженням коштів, уточнення обсягів та переліку робіт виходячи з можливостей бюджету.

Головним розпорядником коштів виділених на реалізацію Програми, є Ємільчинська селищна рада, а виконавцем заходів Комунальне підприємство «Благоустрій» Ємільчинської селищної ради.

 

7. Терміни та етапи виконання Програми

 

Термін дії Програми розрахований на період 2024-2028 роки. Заходи Програми наведено в додатку до Програми.

 

8. Координація та контроль за ходом виконання Програми

 

Контроль за використанням коштів бюджету Ємільчинської селищної територіальної громади, передбачених для здійснення заходів, визначених Програмою, здійснюється в порядку, встановленому законодавством.

Контроль за виконанням заходів Програми здійснює Комунальне підприємство «Благоустрій» Ємільчинської селищної ради Житомирської області.

 

 

Директор                                                                                                             Віктор ГАЙЧЕНЯ

 

 

.

 

Додаток 1

до Програми поводження з безпритульними

тваринами на 2024–2028 роки

 

 

ЗАВДАННЯ І ЗАХОДИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

 

з/п

Завдання

Зміст заходів

Термін виконання

Виконавці

Джерело фінансування

Обсяги фінасування по роках в тис. грн

Результативні показники

 

 

                                                

 

2024

2025

2026

2027

2028

Всього

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

 

1.                    

Регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами

Послуги з вилову безпритульних тварин та їх подальшою стерилізацією, післяопераційною перетримкою, вакцинуванням проти сказу, чіпуванням та поверненням на попереднє місце перебування

2024-2028

КП «Благоустрій»

 

Бюджет Ємільчинської селищної ТГ

120,0

120,0

90,0

90,0

75,0

495,0

Зменшення чисельності безпритульних тварин гуманними методами задля дотримання безпечного рівня санітарно-епідеміологічного та екологічного стану.

 

Всього:

 

 

 

 

120,0

120,0

90,0

90,0

75,0

495,0

 

 

 

Додаток 2

до Програми поводження з безпритульними тваринами

на 2024–2028 роки

 

                                   ПОКАЗНИКИ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ ПРОГРАМИ

 

з/п

Назва показника

Одиниця виміру

Вихідні дані на початок дії програми

Виконання програми

 

2024

2025

2026

2027

2028

1

2

3

4

5

6

7

8

9

І Показники витрат

1.                    

Витрати на послуги з вилову безпритульних тварин та їх подальшою стерилізацією, післяопераційною перетримкою, вакцинуванням проти сказу, чіпуванням та поверненням на попереднє місце перебування

тис. грн

-

120,0

120,0

90,0

90,0

75,0

ІІ Показники продукту

1.

Безпритульні тварини, які підлягають вилову, та їх подальшою стерилізацією, післяопераційною перетримкою, вакцинуванням проти сказу, чіпуванням та поверненням на попереднє місце перебування

тварина

-

40

40

30

30

25

ІІ Показники ефективності

1.

Ціна на послугу з вилову безпритульних тварин та їх подальшою стерилізацією, післяопераційною перетримкою, вакцинуванням проти сказу, чіпуванням та поверненням на попереднє місце перебування

тис. грн

 

-

3,0

3,0

3,0

3,0

3,0

ІV Показники якості

1.

Очікувана кількість послуг

тварина

 

40

40

30

30

25

2.

Очікуваний показник виконання послуг

%

 

100

100

100

100

100

 

 

Додаток 3

до Програми поводження з безпритульними тваринами

на 2024–2028 роки

 

РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ

                                                                                                                                                                                                                                            тис. грн

Обсяг коштів, що пропонуються залучити на виконання програми

Виконання програми

Всього витрат на виконання програми

2024

2025

2026

2027

2028

1

2

3

4

5

6

7

Обсяг коштів, всього, зокрема:

 

120,0

120,0

90,0

90,0

75,0

495,0

Бюджет Ємільчинської селищної територіальної громади

120,0

120,0

90,0

90,0

75,0

495,0

Інші джерела

-

-

-

-

-

-

                                                              

Оцініть нормативно-правовий акт в цілому