платформа електронної демократії
Вгору
Created with Sketch. Опитування
Перейменування вулиці Балакіна в місті Полтава
Created with Sketch.
15 березня 2023
Час вийшов
Автор:
Комунальна організація «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради

Балакін  Василь Федорович (?-1943), полковник, заступник командувача артилерією Степового фронту з політичної частини, який загинув у 1943 році  на Полтавщині. Вулиця на його честь перейменована в 1944 році (попередня назва - вул. Фабрикантська. У 1951 р. цю назву поширили і на колишню вул. Ново-Фабрикантську).  Пропозиція робочої групи – перейменувати вулицю, оскільки вона названа на честь політпрацівника, не пов’язаного з вигнанням нацистів із Полтави. Його ім’я достатньо вшановане шляхом меморіалізації могили (надмогильна плита з надписами охороняється Законом як пам’ятка). 

Вулиця розташована в історичному районі «Німецька Колонія»;  починається за стадіоном «Ворскла». 

 

Ініціатор:
Полтавська міська рада
Created with Sketch. 5719 переглядів
Created with sketchtool. 827 користувачів проголосувало
Created with Sketch. Проголосувати
Питання

У ході громадського обговорення у формі публічних консультацій від мешканців Полтавської міської територіальної громади надійшли пропозиції щодо перейменування вулиці Балакіна, які після опрацювання робочою групою виносяться на етап голосування: 

  • Німецьких фабрикантів вул. (gропонований варіант має на меті   повернути історичну назву, яка походить від терміну «німецький фабрикант» - тобто  ремісник  із числа німецьких колоністів, який займався виробництвом сукна.  Поняття «фабрикант» (ремісник)  станом на початок – середину ХІХ століття не відповідає сучасному розумінню цього терміну. Перші родини переселенців із південно-німецьких земель (лютерани за віросповіданням) прибули до Полтави в 1808 році. Їх залучили в місто на пільгових умовах із метою розвитку ткацтва для потреб армії. Міською владою для їхнього розміщення були викуплені земельні наділи й зведені хати. Доступ на цю територію не німцям-фабрикантам до 1869 року був дещо обмежений. Офіційна назва цього району від початку  ХІХ ст.  до 1929 року - Німецька Колонія, а назва вулиці до 1944 року - Фабрикантська. До 1869 року в Німецькій Колонії діяли органи самоуправління, які займалися організацією громадського життя, побуту,  допомогою лютеранській церкві. Після скасування напівзакритого статусу Колонії, більшість колоністів залишили Полтаву, але частина з них продовжувала підприємницьку та іншу діяльність).
  • Семена Антонця вул. (Семен Свиридонович Антонець (1935-2022)  — український аграрій, інноватор сільського господарства та вчений, який протягом 40 років успішно реалізував унікальну систему органічного землеробства, в основі якої лежить природне відтворення родючості ґрунту і виробництво екологічно чистої аграрної продукції. Ще в середині 1970-х років господарство, яке очолював С.С.  Антонець, стало учасником широкомасштабного експерименту з безплужної поверхневої обробки землі, запровадженого Першим секретарем Полтавського обкому партії Ф.Т. Моргуном у Полтавській області.  У  2000 році заснував  приватне підприємство «Агроекологія» на площі 8 тисяч гектарів (тоді – село Михайлики,  Шишацький район;  Полтавська область). Це найбільше в Україні та Європі підприємство, яке повністю працює за технологіями органічного землеробства. У рослинницькій галузі  в ПП «Агроекологія» відпрацьований весь цикл операцій необхідних для  виробництва органічної продукції і виконання найважливішого завдання – розширеного відтворення  родючості ґрунту. Почесний професор Полтавського сільськогосподарського інституту, 1999 (тепер – Аграрний університет, на території якого встановлено погруддя Героя). Почесний академік, член Президії Національної академії аграрних наук України, 1999.  Герой Соціалістичної Праці, 1991. Герой України, 1999 рік. Пропозиція внесена Полтавським товариством сільського господарства).
  • Фабрикантська вул. (пропонується повернути  історичну  назву цієї вулиці  (до 1944 р.). Ця назва  буде також історичною згадкою  минулого німецької спільноти міста, яка мешкала в цьому районі Полтави – «Німецькій Колонії». Поняття «фабрикант» станом на початок – середину ХІХ століття не відповідає сучасному розумінню цього терміну, і є синонімом термінів:  «ремісник», «виробник»).
ГОЛОСУВАННЯ ЗАВЕРШЕНЕПРОГОЛОСУЙТЕ ОБРАВШИ ОДНУ З ОПЦІЙВИ ВЖЕ ПРОГОЛОСУВАЛИ
A
Німецьких фабрикантів вулиця
B
Семена Антонця вулиця
C
Фабрикантська вулиця
Оберіть з декількох варіантів лише один варіант відповіді. Вам не потрібно витрачати багато часу на відповідь. Результати такого опитування слугуватимуть основою для змін та покращень.
Скинути вибір
Проголосувати
НА ДАНИЙ МОМЕНТ ЗІБРАНО827ГОЛОСІВ.
B
Семена Антонця вулиця
57.1%(472)
Такими символами відмічено ваш вибір
C
Фабрикантська вулиця
35.8%(296)
Такими символами відмічено ваш вибір
A
Німецьких фабрикантів вулиця
7.1%(59)
Такими символами відмічено ваш вибір
РЕЗУЛЬТАТИ опитування
Created with Sketch.