платформа електронної демократії
Вгору
Created with Sketch. Опитування
Перейменування провулку Бестужева в місті Полтава
Created with Sketch.
15 березня 2023
Час вийшов
Автор:
Комунальна організація «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради

Бестужев-Рюмін Михайло Павлович (1803-1826) – декабрист, один із керівників повстання Чернігівського полку, з 1820 року служив у Полтавському піхотному полку. Пропозиція від робочої групи – перейменувати вулицю, оскільки декабристи загалом розглядали українців як частину російського народу, а українське питання вважали неіснуючим. Декабристський рух не виступав захисником національних ідеалів та не підтримував національно-визвольну боротьбу українського народу. Гіпертрофована героїзація декабристів як революціонерів – борців із царизмом відбулася після встановлення радянської влади.

Провулок розташований у селищі Яківці (носив цю назву з 1958 р.).

Ініціатор:
Полтавська міська рада
Created with Sketch. 334 переглядів
Created with sketchtool. 210 користувачів проголосувало
Created with Sketch. Проголосувати
Питання

У ході громадського обговорення у формі публічних консультацій від мешканців Полтавської міської територіальної громади надійшли пропозиції щодо перейменування провулку Бестужева, які після опрацювання робочою групою виносяться на етап голосування: 

  • Дмитра Пильчикова  пров. (Дмитро Павлович Пи́льчиков (1821-1893) – український  громадський і культурний діяч, педагог. 1846 року познайомився з Тарасом Шевченком і вступив до Кирило-Мефодіївського братства. Один із ініціаторів створення живого пам’ятника – «Дуба Шевченка» в Полтаві у 1861 р. У 1846-1864 роках  викладав у Полтавському кадетському корпусі; проявив себе як  українофіл. Дмитро Павлович став ініціатором багатьох корисних справ у культурному житті Полтави. Влітку 1873 року Пильчиков, перебуваючи у Львові, став фундатором літературного товариства ім. Т. Шевченка (згодом – наукове Товариство ім. Т. Шевченка), котре існує і донині. Він привіз гроші від Єлизавети Милорадович на організацію Товариства. Після виходу на пенсію жив у Херсоні й Одесі. Наприкінці життя мешкав у Харкові, де і помер).
  • Олександра Орлова пров. (Олександр  Якович Орло́в (1880– 1954) –  астроном, геофізик, академік Української академії наук  (1919), член-кореспондент АН СРСР (1927). Засновник відомої в науковому світі школи українських дослідників із глобальної геодинаміки. Наприкінці 1925 р. оселився в Полтаві. Тут під його керівництвом почалась розбудова першої в Україні наукової установи астрономо-геофізичного профілю – Полтавської гравіметричної обсерваторії  ВУАН (нині Полтавська гравіметрична обсерваторія Інституту геофізики імені С.І. Субботіна НАН України). Був її директором (1926–1934, 1938–1951). У 1944 році заснував Головну астрономічну обсерваторію АН УРСР в Києві та очолював її в 1944-1948 і 1950-1952 рр.
ГОЛОСУВАННЯ ЗАВЕРШЕНЕПРОГОЛОСУЙТЕ ОБРАВШИ ОДНУ З ОПЦІЙВИ ВЖЕ ПРОГОЛОСУВАЛИ
A
Дмитра Пильчикова провулок
B
Олександра Орлова провулок
Оберіть з декількох варіантів лише один варіант відповіді. Вам не потрібно витрачати багато часу на відповідь. Результати такого опитування слугуватимуть основою для змін та покращень.
Скинути вибір
Проголосувати
НА ДАНИЙ МОМЕНТ ЗІБРАНО210ГОЛОСІВ.
B
Олександра Орлова провулок
60.5%(127)
Такими символами відмічено ваш вибір
A
Дмитра Пильчикова провулок
39.5%(83)
Такими символами відмічено ваш вибір
РЕЗУЛЬТАТИ опитування
Created with Sketch.