платформа електронної демократії
Вгору
Created with Sketch. Опитування
Перейменування вулиці Гагаріна в місті Полтава
Created with Sketch.
15 березня 2023
Час вийшов
Автор:
Комунальна організація «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради

Гагарін Юрій Олексійович (1934-1968) – перша людина, яка в 1961 р. на пілотованому ним космічному кораблі «Восход» здійснила політ у космос, Герой Радянського Союзу. Комуністична партія використовувала космос і космічні програми з його освоєння у воєнно-політичному протистоянні з Заходом, нагнітанні холодної війни та гонки озброєнь. Постать Юрія Гагаріна стала культовою в народі, була предметом тотальної героїзації, створення навколо нього міфу образу ідеальної радянської людини, гідної наслідування.

Пропозиція від робочої групи – перейменувати вулицю, оскільки Ю. Гагарін народився і виріс в росії, жодного відношення до України і Полтавщини не мав. Його ім’я достатньо пошановане в радянській історії, увічнене на пострадянському просторі.

Історичні назви: вул. Ново-Петровська, потім Ново-Пролетарська

Ініціатор:
Полтавська міська рада
Created with Sketch. 807 переглядів
Created with sketchtool. 388 користувачів проголосувало
Created with Sketch. Проголосувати
Питання

У ході громадського обговорення у формі публічних консультацій від мешканців Полтавської міської територіальної громади надійшли пропозиції щодо перейменування вулиці Гагаріна, які після опрацювання робочою групою виносяться на етап голосування: 

  • Державного Прапора  вул. (на цій  вулиці в центрі Полтави  встановлений величний державний прапор України).
  • Олени Теліги вул. (Олена Іванівна Теліга (дівоче прізвище Шовгенова; 1906–1942) - громадсько-політична діячка, поетеса і публіцистка, діячка ОУН, літературний критик.  Борець за незалежність України у ХХ ст.. У1939 року вступила до ОУН, де активно працювала в Культурній референтурі Проводу ОУН. 1940 року очолила молодіжне Мистецьке товариство «Зарево». В липні 1941 року нелегально перейшла кордон України і прибула до Львова, потім до Рівного. 22 жовтня 1941 року прибула до окупованого німецькою армією Києва. У Києві Олена Теліга очолила створену з ініціативи Олега Ольжича Спілку українських письменників. Організувала пункт харчування, співпрацювала з редакцією газети «Українське слово», редагувала літературно – мистецький додаток до неї - тижневик «Літаври», увійшла до складу Української Національної Ради. На чолі товариства «Зарево», Спілки українських письменників (Київ, листопад 1941-лютий 1942), статтями в газетах «Волинь», «Українське слово», «Літаври» формувала український державницький світогляд українців на еміграції і в окупованій гітлерівцями Україні (сумнозвісний Райхскомісаріат). Проявила відданість ідеї визволення України, принциповість і послідовність, особисту мужність. Арештована гітлерівцями 9 лютого 1942 року під час масових репресій гестапо проти українських патріотів – членів ОУН.      Розстріляна гітлерівцями разом із сотнями соратників в Бабиному Яру орієнтовно 21 лютого 1942 року. Пропозицію вніс Краєзнавчо-історичний клуб імені Федора Борківського при Центральній бібліотеці Полтавської МТГ).
ГОЛОСУВАННЯ ЗАВЕРШЕНЕПРОГОЛОСУЙТЕ ОБРАВШИ ОДНУ З ОПЦІЙВИ ВЖЕ ПРОГОЛОСУВАЛИ
A
Державного Прапора вулиця
B
Олени Теліги вулиця
Оберіть з декількох варіантів лише один варіант відповіді. Вам не потрібно витрачати багато часу на відповідь. Результати такого опитування слугуватимуть основою для змін та покращень.
Скинути вибір
Проголосувати
НА ДАНИЙ МОМЕНТ ЗІБРАНО388ГОЛОСІВ.
A
Державного Прапора вулиця
55.2%(214)
Такими символами відмічено ваш вибір
B
Олени Теліги вулиця
44.8%(174)
Такими символами відмічено ваш вибір
РЕЗУЛЬТАТИ опитування
Created with Sketch.