платформа електронної демократії
Вгору
Created with Sketch. Опитування
Перейменування вулиці Генерала Буняшина в місті Полтава
Created with Sketch.
15 березня 2023
Час вийшов
Автор:
Комунальна організація «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради

Буняшин Павло Іванович (1902 -1983) – радянський військовий діяч, генерал-майор; командував 84-ою стрілецькою дивізією, підрозділи якої брали участь у вигнанні нацистських окупантів із Полтави. Відоме його фото в Корпусному парку (зустріч із полтавцями 23.09.1943 р.). Пропозиція робочої групи – перейменувати вулицю, оскільки Інститутом національної пам’яті України з метою вшанування пам’яті про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років рекомендовано зберегти назви на честь простих захисників - солдатів, офіцерів, лікарів та медсестер, зокрема тих, що загинули, захищаючи місто від нацистів або під час вигнання їх з Полтави.

Вулиця розташована в селищі Вакулинці, отримала цю назву в 2010 році.

Ініціатор:
Полтавська міська рада
Created with Sketch. 332 переглядів
Created with sketchtool. 219 користувачів проголосувало
Created with Sketch. Проголосувати
Питання

У ході громадського обговорення у формі публічних консультацій від мешканців Полтавської міської територіальної громади надійшли пропозиції щодо перейменування вулиці Генерала Буняшина, які після опрацювання робочою групою виносяться на етап голосування: 

  • Полковника  Степана Лазуренка  вул. (на честь командира першої регулярної  військової одиниці української армії доби УНР – першого українського козацького полку ім. Богдана Хмельницького, уродженця Полтавщини. Лазуренко  Степан  Савич (1892, м. Гадяч - 1969,  США) -військовий діяч, полковник Армії УНР (в еміграції). Повернувшись до України з фронтів Першої світової війни, штабс-капітан Лазуренко взяв активну участь у творенні національного війська. Був одним із засновників Богданівського полку (травень 1917 р.). Після розформування частини служив курінним у Дорошенківському полку Запорозької дивізії. В березні 1918 р. брав участь в боях проти більшовиків на території Полтавщини. Після того, як у Полтаві Запорозька дивізія була розгорнута в корпус, а Богданівський курінь - в полк, командував другим куренем богданівців. Взимку 1918–1919 рр. захищав від більшовиків північно-східні рубежі України. З кінця 1919 року в еміграції (за іншими даними, переховувався в Україні до 1944 р., після чого емігрував). Вноситься з метою виконання ст.5 п.4 «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті».
  • Полтавських дивізій вул. (на честь найменування  11 військових частин, які відзначені іменами «Полтавська» після вигнання німецьких окупантів із Полтави  у вересні  1943 року. Зокрема, шести дивізій:
  • 9-а гвардійська Полтавська повітрянодесантна дивізія,
  • 13-та гвардійська Полтавська стрілецька дивізія,
  • 66-а гвардійська Полтавська стрілецька дивізія,
  • 95-а гвардійська Полтавська стрілецька дивізія,
  • 97-а гвардійська Полтавська стрілецька дивізія
  • 266-а Полтавська штурмова авіаційна дивізія).
ГОЛОСУВАННЯ ЗАВЕРШЕНЕПРОГОЛОСУЙТЕ ОБРАВШИ ОДНУ З ОПЦІЙВИ ВЖЕ ПРОГОЛОСУВАЛИ
A
Полковника Степана Лазуренка вулиця
B
Полтавських дивізій вулиця
Оберіть з декількох варіантів лише один варіант відповіді. Вам не потрібно витрачати багато часу на відповідь. Результати такого опитування слугуватимуть основою для змін та покращень.
Скинути вибір
Проголосувати
НА ДАНИЙ МОМЕНТ ЗІБРАНО219ГОЛОСІВ.
B
Полтавських дивізій вулиця
68.0%(149)
Такими символами відмічено ваш вибір
A
Полковника Степана Лазуренка вулиця
32.0%(70)
Такими символами відмічено ваш вибір
РЕЗУЛЬТАТИ опитування
Created with Sketch.