платформа електронної демократії
Вгору
Created with Sketch. Опитування
Перейменування вулиці Зої Космодем’янської в місті Полтава
Created with Sketch.
15 березня 2023
Час вийшов
Автор:
Комунальна організація «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради

Космодем’янська Зоя Анатоліївна (1923-1941) – радянська партизанка-диверсантка. Герой Радянського Союзу. Реалізувала сталінську політику «випаленої землі», знищуючи селянські хати. Немає жодного стосунку до Полтави і Полтавщини. Згідно з роз’ясненням Українського інституту національної пам’яті, її ім’я не підлягає увіковіченню в назвах об’єктів права власності.

Ініціатор:
Полтавська міська рада
Created with Sketch. 654 переглядів
Created with sketchtool. 324 користувачів проголосувало
Created with Sketch. Проголосувати
Питання

У ході громадського обговорення у формі публічних консультацій від мешканців Полтавської міської територіальної громади надійшли пропозиції щодо перейменування вулиці Зої Космодем’янської, які після опрацювання робочою групою виносяться на етап голосування: 

  • Княгині Ольги вул.  (княгиня Київська, дружина руського князя Ігоря Рюриковича . Після смерті чоловіка (осінь 944) стала регентшею при малолітньому сину  Святославові та фактичною правителькою Русі у 944–964 роках. Правління Ольги було поворотним в історії України-Русі. Вона встановила фіксований обсяг податків до київської казни з кожної землі й започаткувала облаштування великокнязівських господарств і доходних промислів. По всій землі Русі було наведено порядок. Провадила активну зовнішню політику. Відвідала Візантію – одну з найсильніших держав Європи. Тут хрестилася, причому візантійський імператор Костянтин був настільки нею зачарований, що запропонував руку й серце, проте змушений був задовольнятися лише роллю хрещеного батька Ольги. Прийнявши християнство, княгиня ненасильницькими методами сприяла його поширенню в  Київській державі –  Русі).
  • Наталії Дорошенко вул. (Наталія  Вікторівна Дорошенко (1888-1974) народилася на Полтавщині, мала педагогічну освіту. Організаторка український шкіл у Полтаві в 1917-1920 роках;  письменниця, просвітянка, журналістка. Сестра  видатного бібліографа Володимира Дорошенка. Дружина генерала УНР  Володимира Савченка. У 1921–1939 роках була бібліотекаркою товариства «Просвіта»  у Львові. Від листопада 1939 року перебувала в еміграції: спочатку – в Польщі (до 1945), потім – у Німеччині, а з 1949 року – в США. Авторка: Дорошенко Н. Полтавські спомини (1917—20 рр.): Фрагменти // Календар-альманах «Дніпро». Львів, 1933. Р. 10.  С. 52-92).
  • Полтавська вул. (пропонується повернути назву, яку мала ця вулиця  до 1951 року).
ГОЛОСУВАННЯ ЗАВЕРШЕНЕПРОГОЛОСУЙТЕ ОБРАВШИ ОДНУ З ОПЦІЙВИ ВЖЕ ПРОГОЛОСУВАЛИ
A
Княгині Ольги вулиця
B
Наталії Дорошенко вулиця
C
Полтавська вулиця
Оберіть з декількох варіантів лише один варіант відповіді. Вам не потрібно витрачати багато часу на відповідь. Результати такого опитування слугуватимуть основою для змін та покращень.
Скинути вибір
Проголосувати
НА ДАНИЙ МОМЕНТ ЗІБРАНО324ГОЛОСІВ.
A
Княгині Ольги вулиця
53.1%(172)
Такими символами відмічено ваш вибір
C
Полтавська вулиця
34.9%(113)
Такими символами відмічено ваш вибір
B
Наталії Дорошенко вулиця
12.0%(39)
Такими символами відмічено ваш вибір
РЕЗУЛЬТАТИ опитування
Created with Sketch.