платформа електронної демократії
Вгору
Created with Sketch. Опитування
Перейменування вулиці Комарова в місті Полтава
Created with Sketch.
15 березня 2023
Час вийшов
Автор:
Комунальна організація «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради

Комаров Володимир Михайлович (1927-1967) – льотчик-космонавт СРСР, двічі Герой Радянського Союзу (1964, 1967). Загинув під час посадки космічного корабля «Союз-1». Постать Володимира Комарова стала культовою в народі, була предметом тотальної героїзації, створення навколо нього міфу образу ідеальної радянської людини, гідної наслідування. Діяч не має жодного стосунку до Полтави і Полтавщини.

Ця вулиця відходить майже від південного кінця вул. Європейської (перед заводом медичного скла),  у  західному напрямку.

Ініціатор:
Полтавська міська рада
Created with Sketch. 523 переглядів
Created with sketchtool. 313 користувачів проголосувало
Created with Sketch. Проголосувати
Питання

У ході громадського обговорення у формі публічних консультацій від мешканців Полтавської міської територіальної громади надійшли пропозиції щодо перейменування вулиці Комарова, які після опрацювання робочою групою виносяться на етап голосування: 

  • Польська  вул. (на знак вдячності польському народові за всебічну допомогу й підтримку українського народу в спротиві російській військовій агресії 2014-2023 років).
  • Сергія  Корольова вул. (на честь Сергія Павловича Корольо́ва (родове прізвище Королів; 1906-1966) – вчений у галузі ракетобудування та космонавтики  школи академіка Михайла Кравчука, конструктор. Один із засновників практичної космонавтики. Перший головний конструктор ракетно-космічних систем в СРСР, де перед цим був в'язнем концтаборів ГУЛАГ. Академік АН СРСР (з 1958), очолив ракетну програму СРСР. Під його керівництвом було запущено першу міжконтинентальну балістичну ракету, перший штучний супутник Землі, здійснено перший політ людини (Юрія Гагаріна) в космос та вихід людини в космос. У СРСР Сергій Корольов був засекреченою особою. Крім вищого радянського керівництва та колег, всі інші знали його лише як головного конструктора. Він постійно перебував під охороною, немов у «золотій клітці». У 1957-му Нобелівський комітет хотів вручити премію в галузі фізики людині, яка відкрила людству шлях у космос. Однак, радянське керівництво не розкрило прізвище головного конструктора. Воно стало відоме тільки після смерті вченого. Тоді й пришла всесвітня слава. У 1938-1944-му Сергій Корольов пройшов комуністичні російські табори. Під час жорстоких тортур йому зламали щелепи. Був засуджений до страти (документ завізував Йосип Сталін). Пізніше розстріл замінили таборами на Колимі, де видобував золото, а звинувачення щодо участі в троцькістській організації та антирадянській діяльності переформулювали на «шкідництво в галузі військової техніки». Кілька разів лише дивом уникнув смерті. До реабілітації в 1957-му офіційно вважався «ворогом народу»).
ГОЛОСУВАННЯ ЗАВЕРШЕНЕПРОГОЛОСУЙТЕ ОБРАВШИ ОДНУ З ОПЦІЙВИ ВЖЕ ПРОГОЛОСУВАЛИ
A
Польська вулиця
B
Сергія Корольова вулиця
Оберіть з декількох варіантів лише один варіант відповіді. Вам не потрібно витрачати багато часу на відповідь. Результати такого опитування слугуватимуть основою для змін та покращень.
Скинути вибір
Проголосувати
НА ДАНИЙ МОМЕНТ ЗІБРАНО313ГОЛОСІВ.
A
Польська вулиця
53.7%(168)
Такими символами відмічено ваш вибір
B
Сергія Корольова вулиця
46.3%(145)
Такими символами відмічено ваш вибір
РЕЗУЛЬТАТИ опитування
Created with Sketch.