платформа електронної демократії
Вгору
Created with Sketch. Опитування
Перейменування вулиці Леваневського в місті Полтава
Created with Sketch.
15 березня 2023
Час вийшов
Автор:
Комунальна організація «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради

Леваневський  Сигізмунд Олександрович (1902-1937) – поляк за походженням, льотчик, Герой Радянського Союзу, займав посаду начальника льотної частини Центральної Всеукраїнської школи пілотів ТСОАВІАХІМу в Полтаві у 1929-1932 рр. Перебував під особистим покровительством Сталіна, вважається героєм росії. Постать діяча стала культовою в народі, була предметом тотальної героїзації, створення навколо нього міфу образу ідеальної радянської людини, гідної наслідування.

Пропозиція робочої групи – перейменувати вулицю, оскільки ім’я льотчика достатньо вшановане шляхом встановлення меморіальної дошки на будинку, в якому він жив.

Колишня назва – Кам’яна (до 1934 р.), сполучає Інститутську й Кобищанську «гори» (від вул. Шевченка – до вул. Нижньомлинської).

Ініціатор:
Полтавська міська рада
Created with Sketch. 477 переглядів
Created with sketchtool. 282 користувачів проголосувало
Created with Sketch. Проголосувати
Питання

У ході громадського обговорення у формі публічних консультацій від мешканців Полтавської міської територіальної громади надійшли пропозиції щодо перейменування вулиці Леваневського, які після опрацювання робочою групою виносяться на етап голосування: 

  • Магдебурзького Права вул. (Магдебурзьке право - одна з найпоширеніших правових систем міського самоврядування в центральній Європі у часи середньовіччя. Слід нагадати полтавцям, що ще від XVII-XVIII століть Полтава це Право мала, і власне це Право зробило з неї не просто велике поселення, а європейське місто. Полтава – чи не найвіддаленіше на схід поселення, яке це право мало. Коли саме у XVII ст. це право Полтаві було надане – достеменно невідомо. Але воно точно діяло, виходячи з аналізу системи місцевого самоврядування. Проф. Ю. Волошин  робить припущення, що воно було надане ще до 1648 р. (до повстання під проводом  Б.Хмельницького).  А 25 серпня 1752 року Універсалом гетьмана Кирила Розумовського Магдебурзьке Право для Полтави було підтверджене (поновлене). 15 вересня 1752 р. міщани з цеховими й посполитими на підставі цього Універсалу, обрали війта й інших членів місцевого самоврядування).
  • Павла Крицького вул. (Павло Митрофанович  Крицький (1868-1945) – уродженець Чернігівщини (тоді -  Полтавської губернії), “батько” української аеророзвідки, полковник Армії УНР. Закінчив два  офіцерські курси повітроплавання в Петербурзі ще в кінці ХІХ ст. Станом на 1915 р. – підполковник.  Служив в Армії УНР,  зміг першим забезпечити бойове застосування повітроплавства (аеростатів) для потреб Армії УНР та УГА (головним чином, розвідки). Після поразки  визвольних змагань в Україні полковник Крицький  жив і працював у Польщі й Чехословаччині. Вноситься з метою виконання ст.5 п.4 «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті»).
ГОЛОСУВАННЯ ЗАВЕРШЕНЕПРОГОЛОСУЙТЕ ОБРАВШИ ОДНУ З ОПЦІЙВИ ВЖЕ ПРОГОЛОСУВАЛИ
A
Магдебурзького Права вулиця
B
Павла Крицького вулиця
Оберіть з декількох варіантів лише один варіант відповіді. Вам не потрібно витрачати багато часу на відповідь. Результати такого опитування слугуватимуть основою для змін та покращень.
Скинути вибір
Проголосувати
НА ДАНИЙ МОМЕНТ ЗІБРАНО282ГОЛОСІВ.
A
Магдебурзького Права вулиця
72.3%(204)
Такими символами відмічено ваш вибір
B
Павла Крицького вулиця
27.7%(78)
Такими символами відмічено ваш вибір
РЕЗУЛЬТАТИ опитування
Created with Sketch.