платформа електронної демократії
Вгору
Created with Sketch. Опитування
Перейменування вулиці Муравйова в місті Полтава
Created with Sketch.
15 березня 2023
Час вийшов
Автор:
Комунальна організація «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради

Судячи з тексту Постанови 1958 р., мова йде про страченого в 1826 р. декабриста Сергія Івановича Муравйова-Апостола (1796-1826). Інформація в Постанові про найменування вулиці неповна, що не виключено, що названа вона на честь Микити Муравйова, який теж був декабристом. 

Пропозиція від робочої групи – перейменувати вулицю, оскільки декабристи загалом розглядали українців як частину російського народу, а українське питання вважали неіснуючим. Декабристський рух не виступав захисником національних ідеалів та не підтримував національно-визвольну боротьбу українського народу. Гіпертрофована героїзація декабристів як революціонерів – борців із царизмом відбулася після встановлення радянської влади.

Вулиця розташована в селищі Яківці.

Ініціатор:
Полтавська міська рада
Created with Sketch. 384 переглядів
Created with sketchtool. 260 користувачів проголосувало
Created with Sketch. Проголосувати
Питання

У ході громадського обговорення у формі публічних консультацій від мешканців Полтавської міської територіальної громади надійшли пропозиції щодо перейменування вулиці Муравйова, які після опрацювання робочою групою виносяться на етап голосування: 

  • Кіндрата Бурляя вул. (Кіндрат Дмитрович Бурля́й (також прізвище писали:Бурлій,  Бурлю́й; помер  після 1655, Збараж).  Гадяцький полковник, один  зі сподвижників Богдана Хмельницького у визвольній війні українського народу (1648-1654).
  • Сергія Єфремова вул. (Сергій Олександрович Єфре́мов (1876-1939)  – громадсько-політичний  і  державний діяч, літературний критик, історик літератури, академік Все української академії наук (ВУАН, з 1919), віце-президент ВУАН (з 1922), дійсний член Наукового товариства імені Тараса  Шевченка у Львові, публіцист, один із творців української журналістики. Брав участь у розробці концепції української державності, української національної культури й освіти. Надрукував загалом близько десяти тисяч публіцистичних і наукових статей. Видав ряд монографічних нарисів, присвячених творчості українських письменників і поетів. Неодноразово бував у Полтаві. Репресований у роки більшовицької диктатури).
  • Тростянецька вул. (на честь міста Тростянця Сумської області, захисники якого не дозволили глибоко просунутися російським окупантам узимку – навесні 2022 року на територію Полтавщини).
ГОЛОСУВАННЯ ЗАВЕРШЕНЕПРОГОЛОСУЙТЕ ОБРАВШИ ОДНУ З ОПЦІЙВИ ВЖЕ ПРОГОЛОСУВАЛИ
A
Кіндрата Бурляя вулиця
B
Сергія Єфремова вулиця
C
Тростянецька вулиця
Оберіть з декількох варіантів лише один варіант відповіді. Вам не потрібно витрачати багато часу на відповідь. Результати такого опитування слугуватимуть основою для змін та покращень.
Скинути вибір
Проголосувати
НА ДАНИЙ МОМЕНТ ЗІБРАНО260ГОЛОСІВ.
C
Тростянецька вулиця
78.1%(203)
Такими символами відмічено ваш вибір
A
Кіндрата Бурляя вулиця
13.1%(34)
Такими символами відмічено ваш вибір
B
Сергія Єфремова вулиця
8.8%(23)
Такими символами відмічено ваш вибір
РЕЗУЛЬТАТИ опитування
Created with Sketch.