платформа електронної демократії
Вгору
Created with Sketch. Опитування
Перейменування провулку Нахімова в місті Полтава
Created with Sketch.
15 березня 2023
Час вийшов
Автор:
Комунальна організація «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради

Нахімов Павло Степанович (1802-1855) – російський флотоводець, адмірал, переможець у Синопській битві, один із організаторів та керівників оборони Севастополя у 1854-1855 рр., герой Кримської війни. Стосунку до Полтави і Полтавщини не має.

Ініціатор:
Полтавська міська рада
Created with Sketch. 395 переглядів
Created with sketchtool. 265 користувачів проголосувало
Created with Sketch. Проголосувати
Питання

У ході громадського обговорення у формі публічних консультацій від мешканців Полтавської міської територіальної громади надійшли пропозиції щодо перейменування провулку Нахімова, які після опрацювання робочою групою виносяться на етап голосування: 

  • Івана Тарана пров. (Іван Митрофанович Таран (1901 – ?) – православний священик, один із найбільш енергійних діячів Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) на Полтавщині в 1920-х роках, жертва політичних репресій. Народився на Полтавщині. Із 1916 р. навчався у Полтаві (мав здібності до технічних наук). Пов’язав свою долю із українською православною церквою, яка тільки-но зароджувалася. У 1922 р. висвячений на священика УАПЦ. Із 1923 р. – обраний священиком Воскресенського кафедрального собору УАПЦ в Полтаві, а з 1926 р. – настоятель парафії;  користувався великим авторитетом і повагою вірян. Після початку гонінь на церкву в кінці 1928 р. виїхав до Москви, де продовжував підпільне служіння і паралельно навчався в Духовної академії, але в 1929 р. був заарештований чекістами. Переправлений до Полтавського окружного відділу ДПУ. Звинувачений у веденні «націоналістичної агітації» та підготовці до повстання за відновлення самостійності УНР. Навіть під тортурами не зрікся  сану священика. Засуджений до 10 років позбавлення волі. Після звільнення із концтабору в 1939 р. залишений на примусовому поселенні;  працював інженером-енергетиком, а потім - директором на енергетичних підприємствах тресту «Дальбуд» (тепер – Магаданська область  рф). Повністю реабілітований Полтавською обласною  прокуратурою тільки в 1989 році).
  • Кривохатський пров. (Кривохатки – історична назва поселення (села, передмістя Полтави), яке  в 1973 році було  перейменовано на селище Вороніна).
ГОЛОСУВАННЯ ЗАВЕРШЕНЕПРОГОЛОСУЙТЕ ОБРАВШИ ОДНУ З ОПЦІЙВИ ВЖЕ ПРОГОЛОСУВАЛИ
A
Івана Тарана провулок
B
Кривохатський провулок
Оберіть з декількох варіантів лише один варіант відповіді. Вам не потрібно витрачати багато часу на відповідь. Результати такого опитування слугуватимуть основою для змін та покращень.
Скинути вибір
Проголосувати
НА ДАНИЙ МОМЕНТ ЗІБРАНО265ГОЛОСІВ.
B
Кривохатський провулок
72.5%(192)
Такими символами відмічено ваш вибір
A
Івана Тарана провулок
27.5%(73)
Такими символами відмічено ваш вибір
РЕЗУЛЬТАТИ опитування
Created with Sketch.