платформа електронної демократії
Вгору
Created with Sketch. Опитування
Перейменування вулиці Олега Кошового в місті Полтава
Created with Sketch.
15 березня 2023
Час вийшов
Автор:
Комунальна організація «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради

Кошовий Олег Васильович (1926-1943) – Герой Радянського союзу, комісар підпільної комсомольської організації «Молода гвардія», яка існувала в місті Краснодон (нині Сорокине) Луганської області під час німецько-радянської війни. Історія «Молодої гвардії», описана О. Фадеєвим у романі на замовлення Сталіна до 30-річчя Жовтневого перевороту, а потім зображена в однойменному фільмі, відрізнялась від свідчень очевидців тих подій і є сфальсифікованою задля поширення радянської ідеології, як і героїзація Олега Кошового.

Розташована в селищі Юрівка.

Ініціатор:
Полтавська міська рада
Created with Sketch. 436 переглядів
Created with sketchtool. 276 користувачів проголосувало
Created with Sketch. Проголосувати
Питання

У ході громадського обговорення у формі публічних консультацій від мешканців Полтавської міської територіальної громади надійшли пропозиції щодо перейменування вулиці Олега Кошового, які після опрацювання робочою групою виносяться на етап голосування: 

  • Володимира Мономаха вул. (Володимир Мономах (1053-1125) - великий князь київський у 1113-1125 роках. Засновник київської гілки Мономаховичів, організатор успішних походів проти половців, учасник Любецького (1097) і Витичівського з'їзду (1100). Розширив руське законодавство, додавши до нього свій "Статут". Володимир Мономах був мудрим князем та далекоглядним державником, зміг відновити централізовану монархію на Русі, здійснював активну зовнішню політику. Похоронений у Софійському соборі. Також прославився тим, що є автором "Повчання", у якому засуджує князівські міжусобиці та закликає до єдності руської землі. Будував і укріплення на Ворсклі).
  • Павла Житецького вул. (Житецький Павло Гнатович  (1836-1911). Народився в м. Кременчуці. Освіту розпочав у Полтавській семінарії, згодом навчався в Київській духовній академії й на історико-філологогічному факультеті Київського університету. Український мовознавець, лексикограф, педагог, фольклорист і громадський діяч. Доктор словесності (1908). Член-кореспондент Петербурзької АН (1898). Досліджував історичну фонетику української мови. Брав активну участь у виробленні норм українського правопису.  Обґрунтовано відстоював думку, що Київська Русь — це держава українського народу, що традиції культури й побуту тут не переривалися у всі часи, а риси української мови наявні ще в письмових джерелах  XII—XIII століть).
ГОЛОСУВАННЯ ЗАВЕРШЕНЕПРОГОЛОСУЙТЕ ОБРАВШИ ОДНУ З ОПЦІЙВИ ВЖЕ ПРОГОЛОСУВАЛИ
A
Володимира Мономаха вулиця
B
Павла Житецького вулиця
Оберіть з декількох варіантів лише один варіант відповіді. Вам не потрібно витрачати багато часу на відповідь. Результати такого опитування слугуватимуть основою для змін та покращень.
Скинути вибір
Проголосувати
НА ДАНИЙ МОМЕНТ ЗІБРАНО276ГОЛОСІВ.
A
Володимира Мономаха вулиця
73.9%(204)
Такими символами відмічено ваш вибір
B
Павла Житецького вулиця
26.1%(72)
Такими символами відмічено ваш вибір
РЕЗУЛЬТАТИ опитування
Created with Sketch.