платформа електронної демократії
Вгору
Created with Sketch. Опитування
Перейменування вулиці Панфілова в місті Полтава
Created with Sketch.
15 березня 2023
Час вийшов
Автор:
Комунальна організація «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради

Панфілов Іван Васильович (1892-1941) – радянський військовий діяч, генерал-майор, Герой Радянського Союзу, росіянин за походженням.

Пропозиція від робочої групи – перейменувати вулицю, оскільки, враховуючи ціну, якою здобувалася перемога, ми не можемо вшановувати радянських воєначальників – політичні фігури  та генералітет Червоної армії, навколо яких формувалася радянська ідеологія.

Починається  від вул. Балакіна -  через Чамарин яр, у бік Єврейського кладовища і Дослідного поля.

Ініціатор:
Полтавська міська рада
Created with Sketch. 494 переглядів
Created with sketchtool. 300 користувачів проголосувало
Created with Sketch. Проголосувати
Питання

У ході громадського обговорення у формі публічних консультацій від мешканців Полтавської міської територіальної громади надійшли пропозиції щодо перейменування вулиці Панфілова, які після опрацювання робочою групою виносяться на етап голосування: 

  • Злуки вул.  (на пошану двох акцій (1919 і 1990 років), які символізували об’єднання (злуку) українських земель: Акт  Злуки або Велика  Злука – урочисте оголошення 22 січня 1919 р. на Софійському майдані в Києві універсалу про об'єднання Української Народної Республіки (УНР)  і Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) у соборну Україну. 21 січня 1990 року, в переддень свята Злуки,  в Україні відбувся «Живий ланцюг» («Українська хвиля») з нагоди 71-річчя проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року. «Живий ланцюг» став одним із важливих кроків до відновлення Української держави. Люди взялися за руки, щоб продемонструвати Соборність України на шляху до її незалежності. Символічно, що ця вулиця розташована впоперек Чамариного яру, сполучає садиби на обох його схилах).
  • Ярослава Мудрого вул. (Яросла́в Володимирович (983 або  987 –  1054)  –   київський князь із  династії  Рюриковичів. Великий князь київський (1015-1018 і 1019-1054)  Другий син київського князя Володимира Святославича від полоцької княжни Рогніди. Ярослав був одружений з Інгігердою, шведською принцесою. Після смерті старшого брата  переведений удільним князем до Новгорода. 1014 року намагався унезалежнитися від Києва, відмовився виплачувати батькові данину (Володимир готував похід на нього,  але  15 липня 1015 року помер). Взяв участь у міжусобній боротьбі за владу з братами. 1019 року переміг київського князя Святополка й зайняв київський великокняжий престол. 1026 року уклав угоду із братом Мстиславом, поділивши Руську землю  по Дніпру; отримав Київ із Правобережжям, а Мстислав  –  Чернігів з Лівобережжям. Після смерті Мстислава (1036) став одноосібним володарем Русі. Доклав багато зусиль до зміцнення держави. Розширив межі середньовічного Києва, спорудивши «місто Ярослава», окрасою якого стали Золоті ворота та Софійський собор (1054). Започаткував укладання першого літописного зводу 1037–1039 років та першого писаного зводу законів  – «Руської правди». Мав велику родину, уклав шлюбні відносини з багатьма європейськими правителями. За численні реформи та досягнення, що мали позитивний вплив на розвиток Русі, отримав прізвисько  Яросла́в Му́дрий. Помер у Вишгороді, похований у Софійському соборі. Вважається православним святим (із монархів).  Хрещене ім'я – Георгій (Юрій); також – Ярослав-Юрій Володимирович. У західній традиції – Яросла́в І).
ГОЛОСУВАННЯ ЗАВЕРШЕНЕПРОГОЛОСУЙТЕ ОБРАВШИ ОДНУ З ОПЦІЙВИ ВЖЕ ПРОГОЛОСУВАЛИ
A
Злуки вулиця
B
Ярослава Мудрого вулиця
Оберіть з декількох варіантів лише один варіант відповіді. Вам не потрібно витрачати багато часу на відповідь. Результати такого опитування слугуватимуть основою для змін та покращень.
Скинути вибір
Проголосувати
НА ДАНИЙ МОМЕНТ ЗІБРАНО300ГОЛОСІВ.
B
Ярослава Мудрого вулиця
66.7%(200)
Такими символами відмічено ваш вибір
A
Злуки вулиця
33.3%(100)
Такими символами відмічено ваш вибір
РЕЗУЛЬТАТИ опитування
Created with Sketch.