платформа електронної демократії
Вгору
Created with Sketch. Опитування
Перейменування провулку Рилєєва в місті Полтава
Created with Sketch.
15 березня 2023
Час вийшов
Автор:
Комунальна організація «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради

Рилєєв Кіндрат Федорович (1795-1826) – російський поет і революціонер-декабрист, належав до освіченого ліберального дворянства, отримав військову освіту. Брав участь у закордонних походах російської армії 1814-1815 років. У 1818 році він вийшов у відставку, служив засідателем Петербурзької кримінальної палати (з 1821 року), а потім правителем канцелярії Російсько-американської компанії (з 1824 року). Належав до радикальних декабристів, входив до Північного товариства у Петербурзі. Рилєєв відстоював необхідність перевороту, але в той же час протестував проти кривавих заходів, що увійшли в плани декабристів. Перед повстанням він склав з себе повноваження лідера, але на Сенатську площу все ж таки вийшов. Присуджений до смертної кари через повішення.

Кіндрат Рилєєв – один із нечисленних російських прихильників ідеї національної самостійності України. Як письменник, створював позитивний образ українців. Вважаємо за потрібне уточнити цю назву (додати його ім’я).

Невеликий провулок у селищі  Яківці, біля залізниці.

Ініціатор:
Полтавська міська рада
Created with Sketch. 413 переглядів
Created with sketchtool. 261 користувачів проголосувало
Created with Sketch. Проголосувати
Питання

У ході громадського обговорення у формі публічних консультацій від мешканців Полтавської міської територіальної громади надійшли пропозиції щодо перейменування провулку Рилєєва, які після опрацювання робочою групою виносяться на етап голосування: 

  • Євгена Чикаленка  пров. (Євген Харлампійович Чикале́нко (1861-1929) – відомий український громадський діяч, благодійник, меценат української культури, агроном, землевласник, видавець, публіцист.  Чикаленко у своїх «Спогадах» пише, що корінням його предки десь із Полтавщини, далі перебралися на Січ. Одружений із Марією Вікторівною Садик родом з Лубенщини. Молоде подружжя з Харкова переїздить на Лубенщини, де починає господарювати. Маєток Кононівка, придбаний 1899 року, - тогочасна Пирятинська волость Лубенського повіту. Чикаленко цілеспрямовано шукав землю на Полтавщині. Активно співпрацював з полтавськими сільськогосподарськими часописами і полтавцями взагалі. Один з ініціаторів скликання Української Центральної Ради. Принципово не вступав до жодної політичної партії. Залишив об’єктивні спогади про події й діячів Української національної революції 1917-1921 років. Помер в еміграції. Вноситься з метою належного виконання ст.5 п.4 «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті»).
  • Кіндрата Рилєєва пров. (уточнення попередньої  назви: пропонується додати ім’я. Відомий російський борець проти самодержавства, ідеолог так званого «декабристського» руху в Росії, Кіндрат Федорович Рилєєв створив такі «думи», як «Олег Віщий», «Ольга при могилі Ігоря», «Святослав», «Святополк», «Володимир Святий», «Рогнеда», «Боян», «Мстислав Удалий», «Богдан Хмельницький», пише поеми «Войнаровський», «Мазепа», «Наливайко». Позитивно в цих творах ставився до українців,  України і її історії. Тому вважаємо за доцільне його прізвище залишити на мапі Полтави).
ГОЛОСУВАННЯ ЗАВЕРШЕНЕПРОГОЛОСУЙТЕ ОБРАВШИ ОДНУ З ОПЦІЙВИ ВЖЕ ПРОГОЛОСУВАЛИ
A
Євгена Чикаленка провулок
B
Кіндрата Рилєєва провулок
Оберіть з декількох варіантів лише один варіант відповіді. Вам не потрібно витрачати багато часу на відповідь. Результати такого опитування слугуватимуть основою для змін та покращень.
Скинути вибір
Проголосувати
НА ДАНИЙ МОМЕНТ ЗІБРАНО261ГОЛОСІВ.
A
Євгена Чикаленка провулок
59.0%(154)
Такими символами відмічено ваш вибір
B
Кіндрата Рилєєва провулок
41.0%(107)
Такими символами відмічено ваш вибір
РЕЗУЛЬТАТИ опитування
Created with Sketch.