платформа електронної демократії
Вгору
Created with Sketch. Опитування
Перейменування провулку Смирнова в місті Полтава
Created with Sketch.
15 березня 2023
Час вийшов
Автор:
Комунальна організація «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради

Смирнов Юрій Васильович (1925-1944) – червоноармієць; потрапив у полон на території Білорусії, був убитий нацистами. Герой Радянського Союзу (1944). Стосунку до Полтави і Полтавщини не має.

Провулок в районі колишнього заводу ГРЛ, між вулицями Гожулівська і Маршала Бірюзова.

Ініціатор:
Полтавська міська рада
Created with Sketch. 578 переглядів
Created with sketchtool. 261 користувачів проголосувало
Created with Sketch. Проголосувати
Питання

У ході громадського обговорення у формі публічних консультацій від мешканців Полтавської міської територіальної громади надійшли пропозиції щодо перейменування провулку Смирнова, які після опрацювання робочою групою виносяться на етап голосування: 

  • Миколи Савченка пров. (на честь воїна Української повстанської армії Миколи Лавріновича Савченка (1921-1979).  В УПА воювали десятки полтавців, але цей наш земляк (із позивним «Байда») був єдиним відомим, хто мав військове звання майора – командира сотні «Східняки»  (пізніше – хорунжого) і командував куренем (батальйоном), що влітку 1947 р. здійснив героїчний рейд із  Західної України до Баварії в Німеччині, щоб нагадати світові, що Україна бореться за свою свободу. В еміграції – засновник «Літопису УПА» в США й Канаді. Вноситься з метою належного виконання ст.5 п.4 «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті»).
  • Симона Наріжного пров. (Симон Петрович  Наріжний (1898-1983)  – уродженець Полтавщини (село Сокілка), історик Гетьманщини, бібліограф, дослідник української еміграції. З 1918 р. навчався в Полтавському університеті (історико-філологічному факультеті), про що залишив цінні спогади. У 1922 році емігрував до Чехословаччини. Закінчив там  філософський факультет Українського вільного університету (1927). Викладав в українських закладах вищої освіти в Празі, був директором Музею визвольної боротьби України (до 1948 р.); після Другої світової війни жив і виконував наукові дослідження в Австралії (з 1951 р.), де й похоронений. Автор фундаментальної книги «Українська еміґрація. Культурна праця української еміграції між двома світовими війнами» (Прага, 1942), «Матеріалів до історії Музею Визвольної боротьби України в Празі» (Цюрих-Вінніпег, 1957—1959), численних праць з історії козаччини).
ГОЛОСУВАННЯ ЗАВЕРШЕНЕПРОГОЛОСУЙТЕ ОБРАВШИ ОДНУ З ОПЦІЙВИ ВЖЕ ПРОГОЛОСУВАЛИ
A
Миколи Савченка провулок
B
Симона Наріжного провулок
Оберіть з декількох варіантів лише один варіант відповіді. Вам не потрібно витрачати багато часу на відповідь. Результати такого опитування слугуватимуть основою для змін та покращень.
Скинути вибір
Проголосувати
НА ДАНИЙ МОМЕНТ ЗІБРАНО261ГОЛОСІВ.
A
Миколи Савченка провулок
52.5%(137)
Такими символами відмічено ваш вибір
B
Симона Наріжного провулок
47.5%(124)
Такими символами відмічено ваш вибір
РЕЗУЛЬТАТИ опитування
Created with Sketch.