платформа електронної демократії
Вгору
Created with Sketch. Опитування
Перейменування вулиці Степана Халтуріна в місті Полтава
Created with Sketch.
15 березня 2023
Час вийшов
Автор:
Комунальна організація «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради

Халтурін Степан Миколайович (1857-1882) – російський робітник, революціонер, який здійснив терористичний акт в Зимовому палаці (1880). Організатор «Північноросійського робітничого союзу».

Пропозиція від робочої групи – перейменувати вулицю, оскільки діяч не має відношення до української історії, героїзований за часів Радянського Союзу як борець із імперським режимом.

Ініціатор:
Полтавська міська рада
Created with Sketch. 1004 переглядів
Created with sketchtool. 512 користувачів проголосувало
Created with Sketch. Проголосувати
Питання

У ході громадського обговорення у формі публічних консультацій від мешканців Полтавської міської територіальної громади надійшли пропозиції щодо перейменування вулиці Степана Халтуріна, які після опрацювання робочою групою виносяться на етап голосування: 

  • Кирила Розумовського вул. (Кирило Григорович Розумовський  (1728-1803) - український військовий, політичний та державний діяч, останній Гетьман Війська Запорозького. Народився в селі Лемеші на Чернігівщині в  родині козака Григорія Розума та Наталії Розумихи. 1747 року імператриця Єлизавета відновила гетьманство в Україні. Цьому сприяли міжнародні обставини та прохання козацької старшини. 1750-го на козацькій раді у Глухові Кирила Розумовського (брата морганатичного чоловіка цариці Єлизавети Петрівни – Олексія Розумовського) обрали гетьманом Лівобережної України. Кандидатуру гетьмана визначала імператриця, а на Глухівській раді відбулося втілення сценарію «обрання». Гетьман Розумовський провів значні реформи під час свого правління.  Передусім освітні. Виходив він з того постулату, що наука, освіта, культура – це речі засадничі для розвитку країни. Здійснив судову та адміністративну реформи, створюючи цілу мережу земських, підкоморських і гродських судів та ділячи країну на 20 повітів. Ба більше: гетьман регулярно збирав старшинські ради а 1763 року для затвердження судової реформи на Гетьманщині скликав у своїй столиці Батурині Генеральні збори. Ці збори Розумовський мав намір зробити постійними, перетворивши їх на такий собі шляхетський парламент, а гетьманську владу – спадковою. Обговорювалося на цих зборах, зокрема, відновлення традиції укладання статей українсько-російської угоди з кожним новим монархом та митного кордону між Україною і Росією тощо. В оточенні Розумовського домінувала думка: у нас з росіянами один монарх – але дві країни, дві держави, з‘єднані тільки персональною унією. У внутрішній політиці діяв у напрямку обмеження прав селян (їхнього поступового закріпачення)  і розширення прав власників землі (козацької старшини). Ліквідовуючи гетьманство Катерина II у 1764 році, вона наполягала: «Потрібно, щоб саме ім'я гетьмана зникло, а не те, щоб якусь іншу людину призначили на цю посаду». І додавала: «Вживання слова «запорізький козак» розглядатиметься нами як образа нашої імператорської величності». 25 серпня 1752 року Універсалом гетьмана Кирила Розумовського для Полтави було поновлене Магдебурзьке Право (самоврядність).
  • Тролейбусна вул. (вулиця розташована поблизу тролейбусного депо, де розпочався тролейбусний рух у місті. Досить логічна назва для цієї короткої  вулиці).
ГОЛОСУВАННЯ ЗАВЕРШЕНЕПРОГОЛОСУЙТЕ ОБРАВШИ ОДНУ З ОПЦІЙВИ ВЖЕ ПРОГОЛОСУВАЛИ
A
Кирила Розумовського вулиця
B
Тролейбусна вулиця
Оберіть з декількох варіантів лише один варіант відповіді. Вам не потрібно витрачати багато часу на відповідь. Результати такого опитування слугуватимуть основою для змін та покращень.
Скинути вибір
Проголосувати
НА ДАНИЙ МОМЕНТ ЗІБРАНО512ГОЛОСІВ.
B
Тролейбусна вулиця
61.5%(315)
Такими символами відмічено ваш вибір
A
Кирила Розумовського вулиця
38.5%(197)
Такими символами відмічено ваш вибір
РЕЗУЛЬТАТИ опитування
Created with Sketch.