платформа електронної демократії
Вгору
Created with Sketch. Опитування
Перейменування вулиці Степовика в місті Полтава
Created with Sketch.
15 березня 2023
Час вийшов
Автор:
Комунальна організація «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради

Ім’я особи і її заслуги перед Полтавою й Україною достеменно не встановлено. Гіпотеза, що назва може походити від одного із псевдо письменника й політика Івана  Липи – не знаходить достовірного підтвердження. Крім того, в Полтаві вже є вулиця на честь І.Л. Липи. 

Пропозиція від робочої групи – перейменувати вулицю, оскільки точно не встановлено, на честь кого та за які заслуги вона названа.

Кінець і початок цієї вулиці  поєднують відрізки вул. Панянки (на північному схилі Різницької гори).

Ініціатор:
Полтавська міська рада
Created with Sketch. 363 переглядів
Created with sketchtool. 246 користувачів проголосувало
Created with Sketch. Проголосувати
Питання

У ході громадського обговорення у формі публічних консультацій від мешканців Полтавської міської територіальної громади надійшли пропозиції щодо перейменування вулиці Степовика, які після опрацювання робочою групою виносяться на етап голосування: 

  • Різницька Гора вул. (Різницька  Гора – так називали північно-східну частину схилів міжбалкового плато на північ від «Іванової» або «Соборної» гори  - ближче до Панянки. Пропонується повернути історичну для  цієї  місцевості назву (раніше так називалася вул. Василя Верховинця).
  • Стефана Стабанського вул. (Стефан Стабанський   (або Стобенський, чи Стобанський; поч. XVIII ст., м. Жовква, тепер Львівської обл. – кін. XVIII ст.) – скульптор і архітектор, автор проекту Успенського кафедрального собору в Полтаві. Фахові знання здобув у майстерні рідного брата Гната. Стабанському належить пластичне оздоблення дзвіниці Софійського монастиря у Києві (1746–1748) ймовірно під керівництвом відомого архітектора Йогана Готфріда Шеделя. Зводив споруди у Новій Сербії (тепер Кіровоградщина). Був запрошений полтавською полковою старшиною для проектування і зведення у Полтаві Успенського кафедрального собору (1748–1780 рр.; зруйнований у 1934 р.), видатної пам’ятки українського бароко, найвищої будівлі Полтави до поч. ХХ ст. Авторству Стабанського окремі дослідники приписують також дзвіницю Успенського собору, Миколаївську церкву на Інститутській горі та Вознесенську церкву на Пушкарівці).
ГОЛОСУВАННЯ ЗАВЕРШЕНЕПРОГОЛОСУЙТЕ ОБРАВШИ ОДНУ З ОПЦІЙВИ ВЖЕ ПРОГОЛОСУВАЛИ
A
Різницька Гора вулиця
B
Стефана Стабанського вулиця
Оберіть з декількох варіантів лише один варіант відповіді. Вам не потрібно витрачати багато часу на відповідь. Результати такого опитування слугуватимуть основою для змін та покращень.
Скинути вибір
Проголосувати
НА ДАНИЙ МОМЕНТ ЗІБРАНО246ГОЛОСІВ.
A
Різницька Гора вулиця
83.7%(206)
Такими символами відмічено ваш вибір
B
Стефана Стабанського вулиця
16.3%(40)
Такими символами відмічено ваш вибір
РЕЗУЛЬТАТИ опитування
Created with Sketch.