платформа електронної демократії
Вгору
Created with Sketch. Опитування
Перейменування вулиці Федора Моргуна в місті Полтава
Created with Sketch.
15 березня 2023
Час вийшов
Автор:
Комунальна організація «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради

Моргун Федір Трохимович (1924-2008) – перший секретар Полтавського обкому КПУ (1973-1988), перший голова Державного комітету СРСР з охорони природи, член ЦК КПРС у 1976-1990 р.; після 1991 р. – письменник. Доктор сільськогосподарських наук, академік УААН. Вулиця на його честь названа прижиттєво, що суперечило й тодішньому законодавству. Обіймав посаду, що вважається керівною посадою в комуністичній партії, тому вулиця, названа в його честь, підлягає перейменуванню відповідно до Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

Ініціатор:
Полтавська міська рада
Created with Sketch. 1144 переглядів
Created with sketchtool. 412 користувачів проголосувало
Created with Sketch. Проголосувати
Питання

У ході громадського обговорення у формі публічних консультацій від мешканців Полтавської міської територіальної громади надійшли пропозиції щодо перейменування вулиці Федора Моргуна, які після опрацювання робочою групою виносяться на етап голосування: 

  • Кірочна вул. (повернення історичної назви вулиці, пов’язаної з розташуванням тут дерев’яної лютеранської кірхи – першої культової споруди в «Колонії німецьких фабрикантів» (як офіційно називали цей район, відведений для проживання і виробництва сукна переселенцями із німецьких земель, переважно лютеранської віри).
  • Народного Руху вул. (на прославлення організації, яка відіграла провідну роль у відновленні незалежності наприкінці ХХ ст. та борців за не залежність у ХХ ст. - активістів Народного Руху України. Вноситься з метою належного виконання ст.5 п.4 «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті»).
  • Родини Волкенштейн вул. (ця родина німецького походження залишила помітний внесок в історії Полтави і країни. Оскільки вона розташована в районі "Німецька Колонія", то назва було б відповідною обставинам. Олександр Олександрович Волкенштейн (1851, С.-Петербург – 1925, Полтава)  – лікар,  громадський діяч. Виступав за автономію України. Займався правозахисною діяльністю. Один час захоплювався ідеями Л.Толстого. Через знайомство з О.Волкенштейном у Полтаву перебралися Г.Мясоєдов та інші відомі діячі. Його смерть вже за радянських часів зумовила жалобу в усій Полтаві.  Перша дружина Людмила Олександрівна була відомою діячкою народницького руху.  Після її висилки на Сахалін чоловік поїхав із нею. Внук – Сергій Сергійович Волкенштейн (1900, Полтава – 1977, Москва), виховувався в родині доньки М.В. Скліфосовського. Герой Радянського Союзу, генерал-майор артилерії, учасник вигнання німецьких окупантів із Полтавщини, викладач).
  • Художника Василя Волкова вул. (Волков Василь Олексійович (1840-1907) –  художник-передвижник, фотограф, викладач малювання в Кадетському корпусі, активний діяч культури Полтави кін. ХІХ – поч. ХХ ст. Працював в різних жанрах – портретному, побутовому, історичному. У співавторстві з Леонідом Позеном розробив ескіз надгробка Івана Котляревського (1893 рік). Разом із Григорієм Мясоєдовим є засновником першої художньої школи в Полтаві. Відомі картини: портрети Миколи Ярошенка, Леоніда Позена, полотна «Українець», «Няня», «Гоголь слухає лірника», «Гоголь у Василівці», «Околиці Полтави», «Стрітенська церква» та інші. Збережений будинок Василя Волкова знаходиться фактично в кінці вулиці Моргуна біля входу у Ботанічний сад (адреса: Ботанічний провулок, 2).
ГОЛОСУВАННЯ ЗАВЕРШЕНЕПРОГОЛОСУЙТЕ ОБРАВШИ ОДНУ З ОПЦІЙВИ ВЖЕ ПРОГОЛОСУВАЛИ
A
Кірочна вулиця
B
Народного Руху вулиця
C
Родини Волкенштейн вулиця
D
Художника Василя Волкова вулиця
Оберіть з декількох варіантів лише один варіант відповіді. Вам не потрібно витрачати багато часу на відповідь. Результати такого опитування слугуватимуть основою для змін та покращень.
Скинути вибір
Проголосувати
НА ДАНИЙ МОМЕНТ ЗІБРАНО412ГОЛОСІВ.
A
Кірочна вулиця
38.8%(160)
Такими символами відмічено ваш вибір
B
Народного Руху вулиця
36.7%(151)
Такими символами відмічено ваш вибір
D
Художника Василя Волкова вулиця
15.5%(64)
Такими символами відмічено ваш вибір
C
Родини Волкенштейн вулиця
9.0%(37)
Такими символами відмічено ваш вибір
РЕЗУЛЬТАТИ опитування
Created with Sketch.