платформа електронної демократії
Вгору
Created with Sketch. Опитування
Перейменування вулиці Яценка в місті Полтава
Created with Sketch.
15 березня 2023
Час вийшов
Автор:
Комунальна організація «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради

Яценко Григорій Федотович (1910-1942) – із 1931 р.  на комсомольській і партійній роботі; заступник редактора газети "Більшовик Полтавщини", секретар підпільного обкому КП(б)У, загинув унаслідок карального рейду окупантів на території Гадяцького району в січні 1942 року. Обіймав посаду, що вважається керівною посадою в комуністичній партії, тому вулиця, названа в його честь, підлягає перейменуванню відповідно до Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

Коротка вулиця (колишній пров. Київський), західніше стадіону «Ворскла».

Ініціатор:
Полтавська міська рада
Created with Sketch. 864 переглядів
Created with sketchtool. 427 користувачів проголосувало
Created with Sketch. Проголосувати
Питання

У ході громадського обговорення у формі публічних консультацій від мешканців Полтавської міської територіальної громади надійшли пропозиції щодо перейменування вулиці Яценка, які після опрацювання робочою групою виносяться на етап голосування: 

  • Митрополита Феофіла вул. (Феофіл (Федір Іванович Булдовський, 1865-1944) – видатний православний церковний діяч. Народився у родині священика на Полтавщині, служив настоятелем Всіхсвятської церкви м. Полтави (з 1901 до 1923 р.), і викладачем Полтавського жіночого Єпархіального училища поблизу цієї вулиці (тоді – пров. Київський). У травні 1917 на Полтавському єпархіальному з’їзді виступив із програмною доповіддю «Про українізацію церкви». Тому його вважають ідеологом української автокефалії на Полтавщині. Єпископ Лубенський і Миргородський (1923-1929); митрополит Української православної церкви з канонічною послідовною ієрархією (1929-1937 pp.); митрополит Української автокефальної православної церкви (1942-1943 pp.). Послідовно виступав за незалежність України. Замучений у в’язниці НКВС в Харкові).
  • Михайла Токаревського  вул. (Михайло Дмитрович  Токаревський (1884-1974) – громадсько-політичний діяч, кооператор. Народився і отримав духовну освіту на Полтавщині, а правничу й комерційну за межами України. Від самого початку його діяльність в краї пов’язана зі споживчою кооперацією, яку він поєднував із підпільною роботою як організатор Юнацької спілки і в партії українських соціалістів. У 1916-1918 рр. – один із керівників Полтавської спілки споживчих товариств (ПССТ). У 1917-1918 рр. – голова Полтавської губернської земської управи, член Української Центральної Ради. Наприкінці 1920 р. був заарештований чекістами, і дивом уникнув розстрілу. На початку 1920-х рр. став фундатором і першим директором Полтавського агрокооперативного технікуму (нині аграрний університет), але вже в 1923 р. із політичних мотивів був усунений від керівництва, а згодом – і від викладацької роботи. Переїхавши до Києва (1926 р.), працював в Українському кооперативному  інституті, завідував музеєм Укркоопспілки. У 1930 р. був заарештований у справі Спілки Визволення України. Після 12-місячного перебування у в'язниці вийшов на свободу. Працював у органах статистики Харкова. В 1936 р. пережив ще один арешт, був засуджений до смертної кари і, чекаючи розстрілу, протягом шести місяців сидів у камері смертників. Врятувався завдяки змінам у керівництві НКВС. Із 1945 р. працював у Львові, де й упокоївся).
ГОЛОСУВАННЯ ЗАВЕРШЕНЕПРОГОЛОСУЙТЕ ОБРАВШИ ОДНУ З ОПЦІЙВИ ВЖЕ ПРОГОЛОСУВАЛИ
A
Митрополита Феофіла вулиця
B
Михайла Токаревського вулиця
Оберіть з декількох варіантів лише один варіант відповіді. Вам не потрібно витрачати багато часу на відповідь. Результати такого опитування слугуватимуть основою для змін та покращень.
Скинути вибір
Проголосувати
НА ДАНИЙ МОМЕНТ ЗІБРАНО427ГОЛОСІВ.
B
Михайла Токаревського вулиця
52.9%(226)
Такими символами відмічено ваш вибір
A
Митрополита Феофіла вулиця
47.1%(201)
Такими символами відмічено ваш вибір
РЕЗУЛЬТАТИ опитування
Created with Sketch.