платформа електронної демократії
Вгору
Created with Sketch. Опитування
Перейменування вулиці Багратіонівська
Created with Sketch.
05 травня 2023
Час вийшов
Автор:
Департамент містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради

Громадське обговорення у формі електронної консультації з приводу перейменування топонімічних об’єктів у місті Житомирі здійснюється  відповідно до Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», Постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.2012 №989 «Порядок проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій)», Статуту Житомирської міської об’єднаної територіальної громади, затвердженого рішенням Житомирської міської ради від 23.04.2019 №1387 та рекомендацій міської комісії з топоніміки виконавчого комітету Житомирської міської ради (протокол №2 від 2022 року).

Ініціатор:
Департамент містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради
Created with Sketch. 930 переглядів
Created with sketchtool. 67 користувачів проголосувало
Created with Sketch. Проголосувати
Питання

Оберіть, будь ласка, варіант нової назви вулиці Багратіонівська, який Вам найбільше до вподоби.
 

1) Гетьмана Конашевича-Сагайдачного

Гетьман Конашевич-Сагайдачний - український полководець і політичний діяч, православний шляхтич гербу Побуг, реєстрового козацтва, кошовий отаман Запорізької Січі. Організатор успішних походів запорозьких козаків проти Кримського ханства, Османської імперії та Московського царства. Канонізований ПЦУ як святий у лику благовірний гетьман.

2) Князів Сангушків

Дмитро Федорович Сангушко – староста Житомирського замку з 1548 по 1552 рр. Побудував у нашому місті 1550 року першу відому нам церкву – Святого Спаса; увійшов в історію як організатор оборони Житомира від нападників. Його рідний брат Роман Федорович Сангушко також  був старостою Житомирського замку з 1557 по 1571 рр. Уславився своїми успішними походами і перемогами над московським військом і татарами. 1569 року князь Роман Сангушко брав участь у переговорах про об’єднання Великого князівства Литовського і Польського королівства і заявляв, що підтримає це об’єднання при умові збереження привілеїв української шляхти. Коли обговорювалося питання про укладення миру з москвинами, виступав за продовження війни і відвоювання втрачених земель. 1571 року князь Роман Сангушко став польним гетьманом Великого князівства Литовського.  Приклад князів Сангушків надихатиме наших військових.

ГОЛОСУВАННЯ ЗАВЕРШЕНЕПРОГОЛОСУЙТЕ ОБРАВШИ ОДНУ З ОПЦІЙВИ ВЖЕ ПРОГОЛОСУВАЛИ
A
Гетьмана Конашевича-Сагайдачного
B
Князів Сангушків
Оберіть з декількох варіантів лише один варіант відповіді. Вам не потрібно витрачати багато часу на відповідь. Результати такого опитування слугуватимуть основою для змін та покращень.
Скинути вибір
Проголосувати
НА ДАНИЙ МОМЕНТ ЗІБРАНО67ГОЛОСІВ.
B
Князів Сангушків
55.2%(37)
Такими символами відмічено ваш вибір
A
Гетьмана Конашевича-Сагайдачного
44.8%(30)
Такими символами відмічено ваш вибір
РЕЗУЛЬТАТИ опитування
Created with Sketch.