3 метою вивчення думки мешканців щодо дати відзначення Дня міста Полтави, на виконання протокольного доручення постійної депутатської комісії з питань розвитку культури, освіти, фізкультури, спорту та молодіжної політики, підтримки ветеранів війни та учасників АТО, соціального захисту населення, охорони здоровʼя, материнства і дитинства від 26 червня 2023 року щодо продовження розгляду петиції №690 Ігоря Ізотова «Повернути відзначення дня міста 12 липня», керуючись статтею 52, пунктом 6 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Полтавської міської ради та відповідно до протоколу засідань робочої групи з питань присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій на території Полтавської міської територіальної громади від 26.09.2023 року № Пр/01-02/11 керуючись рішенням виконавчого комітету Полтавської міської ради від 07.09.2023 р. №243 «Про електронне голосування щодо дати відзначення Дня міста Полтави, розпочинаємо другий етап громадського обговорення у вигляді електронного голосування.
Питання:
У ході продовження розгляду петиції №690 Ігоря Ізотова «Повернути відзначення дня міста 12 липня», керуючись статтею 52, пунктом 6 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», щодо визначення нової дати святкування Дня міста Полтави, та після опрацювання робочою групою рекомендованих для опитування населення Полтавської громади дат відзначення Дня міста виносяться на етап голосування:
За археологічними даними виникнення міста відноситься до ІХ ст., коли на сучасній Івановій горі (Соборний майдан) було зведене городище майбутньої літописної Лтави. Перша письмова згадка про Полтаву відома за Іпатіївським списком «Повісті минулих літ», де «місто» згадується у зв‘язку із походом у липні 1173 році новгород-сіверського князя Ігоря Святославича, який перейшов Ворсклу біля Лтави на Петрів день, тобто на релігійне свято Петра і Павла, що за старим юліанським календарем припадає на 29 червня, а за новим григоріанським – на 12 липня. На сторінки літопису під 1173 роком потрапила інформація про давньоруський «град», що вже існував майже три століття. Виходячи із загальноприйнятих у світі правил встановлення першовитоків міських центрів, саме перша літописна згадка повинна стати основою відліку часу існування сучасної Полтави. День міста має співпадати з літописною згадкою про Лтаву – Полтаву, тобто 12 липня (у сучасному перерахунку 29 червня). Українські вчені зараховують Полтаву до числа найдавніших поселень на Лівобережжі України, розвиток яких розпочався більше 1200 років тому.
Оберіть з перелічених варіантів один, зазначивши вибір у полі нижче.