платформа електронної демократії
Вгору
Created with Sketch. Опитування
Надання назви міському парку по бульвару Старому в м. Житомирі
Created with Sketch.
15 листопада 2023
Час вийшов
Автор:
Департамент містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради

Громадське обговорення у формі електронної консультації з приводу перейменування топонімічних об’єктів у місті Житомирі здійснюється  відповідно до Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», Постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.2012 №989 «Порядок проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій)», Статуту Житомирської міської об’єднаної територіальної громади, затвердженого рішенням Житомирської міської ради від 23.04.2019 №1387 та рекомендацій міської комісії з топоніміки виконавчого комітету Житомирської міської ради (протокол №3 від 2023 року).

Організатор громадського обговорення: Житомирська міська рада в особі департаменту містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради.

Ініціатор:
Департамент містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради
Created with Sketch. 3562 переглядів
Created with sketchtool. 238 користувачів проголосувало
Created with Sketch. Проголосувати
Питання

Оберіть, будь ласка, варіант, який Вам найбільше до вподоби.

Шодуарівський парк

Іван Максиміліанович де Шодуар народився у 1859 р. в родинному маєтку родини де Шодуар в селі Івниця (Андрушівський р-н Житомирської обл.) Навчався в другій київській гімназії, закінчив Ризький політехнікум (перший технічний університет у Російській імперії) З 1888 р. розпочав державну службу в Житомирській канцелярії волинського губернатора. Декілька разів його призначали почесним мировим суддею Житомирської мирової округи та повітовим предводителем дворянства. Також, він був почесним попечителем Житомирської гімназії, де на його кошт побудовано церкву.

За рахунок власних коштів підтримував у Житомирі низку релігійних, культурних, наукових та спортивних закладів. Був одним з найбільших вкладників у справі розбудови громадського бульвару в м. Житомирі. Згодом власним коштом обгородив бульвар кованою огорожею. У 1892 р. надав 25 тисяч карбованців на будівництво будинку дитячого притулку та його ремісничих майстерень. Створив Товариство покровительства тваринам, у 1897 р. облаштував першу умісті метеостанцію, надав матеріальну підтримку багатьом товариствам, лікарським закладам міста.

 У 1903р., після паралічу нижньої частини тулуба, Іван Максиміліанович переїхав до Житомира в двоповерховий будинок на околиці Старого бульвару та перевіз івницькі колекції: родинну бібліотеку, картинну галерею та нумізматичну колекцію.

У 1905р. поруч з будинком (між сучасним Четвертим  бульваром та вулицею Шляхетною (Лермонтовською))  розпочав будівництво триповерхового палацу з флігелем. У садибі було висаджена колекція дерев з усіх континентів, встановлені скульптури. Серед них — відома у Житомирі бронзова статуя, копія Діани Версальської (Артеміда). Іван Максиміліанович передав частину своєї колекції - 92 цінних старослав’янських стародруки в Державний історичний музей.

У березні 1914 р. де Шодуар перепоховав предків у склепі на Лютеранському кладовищі в м. Житомирі. Під час Першої світової війни барон активно допомагав лазаретам, військовим частинам, надавав матеріальну підтримку вдовам та сиротам.

Після більшовицького перевороту, наприкінці осені 1918 р., маєток барона було націоналізовано, а його самого перевезли до лікарні Червоного Хреста. Згідно останнього заповіту барона , більшість його статків мала перейти до різних благодійних та просвітницьких товариств та громадських установ.

Помер Іван Максиміліанович де Шодуар вночі 5 квітня 1919 р. через параліч сердця. Був похований у родинному склепі на Лютеранському кладовищі. Зараз місце поховання невідоме- у серпні 1919 р.  могила була порушена.

Після смерті барона усі його колекції перейшли в провадження  Волинського губернського комітету з охорони пам’яток мистецтва і старовини і розпорошені між музеями Житомира, Києва та Харкова; частково втрачені в період II Світової війни.

Родинний архів родини де Шодуарів частково зберігається в Державному архіві Житомирської області, у Житомирському обласному краєзнавчому музеї , а також у Національній бібліотеці України ім. В. І. Вернадського.

Довідку підготовлено на підставі інформаційної довідки наданої  КЗ “Житомирський обласний краєзнавчий музей” Житомирської міської ради

ГОЛОСУВАННЯ ЗАВЕРШЕНЕПРОГОЛОСУЙТЕ ОБРАВШИ ОДНУ З ОПЦІЙВИ ВЖЕ ПРОГОЛОСУВАЛИ
A
Ні
B
Так
Оберіть з декількох варіантів лише один варіант відповіді. Вам не потрібно витрачати багато часу на відповідь. Результати такого опитування слугуватимуть основою для змін та покращень.
Скинути вибір
Проголосувати
НА ДАНИЙ МОМЕНТ ЗІБРАНО238ГОЛОСІВ.
B
Так
96.6%(230)
Такими символами відмічено ваш вибір
A
Ні
3.4%(8)
Такими символами відмічено ваш вибір
РЕЗУЛЬТАТИ опитування
Created with Sketch.