платформа електронної демократії
Вгору
Created with Sketch. Опитування
Перейменування вул. 9 травня в місті Полтава
Created with Sketch.
08 квітня 2024
Час вийшов
Автор:
Комунальна організація «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради

Президент України  Володимир Зеленський 12.06.2023 р.   підписав Закон про перенесення Дня пам’яті та перемоги над нацизмом на 8 травня. Тому було б доцільно запропонувати назву вулиці, яка відображає нову назву святкового дня. 

9 травня з 2024 року стане Днем Європи. Оскільки вулиця Європейська в Полтаві вже є, то доцільно перейменувати цю вулицю (9 травня святкує країна-агресор РФ, яка перетворила це свято в день  перемоги у війні виключно Росії).

Вигнання з України гітлерівського націонал-соціалістичного злочинного режиму і натомість повернення не менш злочинного російського комуністичного («перемога Колими над Бухенвальдом») не стало перемогою для українського народу, а насправді лише заміною одних окупантів на інших. Поразкою, а  не перемогою є те, що у 1944 році сталінський режим депортував з Криму весь кримсько-татарський народ, а у 1946/1947 роках влаштував українцям новий голодомор і репресії.  Справжня перемога для України настала після розвалу СРСР й падіння комуністичного режиму з 24 серпня 1991 року, коли було відновлено незалежність. А остаточна Українська перемога станеться після російсько-української народної війни за незалежність.

 Розташування: протяжна вулиця  в селищі Залізничників (Климівка).

Ініціатор:
Полтавська міська рада
Created with Sketch. 3623 переглядів
Created with sketchtool. 447 користувачів проголосувало
Created with Sketch. Проголосувати
Питання

У ході громадського обговорення у формі публічних консультацій від мешканців Полтавської міської територіальної громади надійшли пропозиції щодо перейменування вулиці 9 травня, які після опрацювання робочою групою виносяться на етап голосування: 

  • Вул. Левка Лук’яненка. Левко́ Григорович Лук'я́ненко (1928-2018) - український політичний та громадський діяч, дипломат, письменник, юрист та радянський дисидент, учасник національного визвольного руху, народний депутат України (обирався чотири рази). Борець за незалежність України у XX ст. Був двічі ув'язнений (1961-1976, 1977-1988). Сумарно провів 25 років у тюрмі і на засланні. Левко Лук'яненко — автор Акту проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 р. Герой України (2005).
  • Вул. Лікаря Максима Дудченка. Лікаря Максима Дудченка Професор Максим Андрійович Дудченко (1919-2020) – учасник Другої світової війни, засновник і організатор кафедри факультетської терапії Полтавського медичного університету (у подальшому внутрішньої медицини № 1). До останніх років життя професор М.А. Дудченко активно працював на кафедрі: здійснював клінічні обходи хворих, брав участь у клінічних та патологоанатомічних конференціях, з особливим задоволенням і натхненням проводив практичні заняття зі студентами, займався науковими дослідженнями.Максим Андрійович Дудченко був автором понад 500 наукових та навчально-методичних робіт, серед яких 6 монографій і 5 навчальних посібників, керівництво для лікарів. Основними напрямками його наукових досліджень були хронічні хвороби нирок (сечокам'яна хвороба, гломерулонефрити), захворювання серцево-судинної системи (ішемічна хвороба серця, атеросклероз, гіпертонічна хвороба, серцева недостатність), гастроентерологічна патологія (виразкова хвороба, гепатити, цирози печінки). Максим Андрійович віддав полтавській медицині 46 років свого життя та виховав не одне покоління лікарів. Під його керівництвом захищено 38 докторських та кандидатських дисертацій. За письмовим поданням  фізичної особи та 2-гої міської клінічної лікарні,  ГО «Полтавська обласна організація інвалідів війни, збройних сил, учасників бойових дій та силових структур».
  • Вул. Степана Лазуренка. На честь командира першої регулярної  військової одиниці української армії доби УНР – першого українського козацького полку ім. Богдана Хмельницького, уродженця Полтавщини. Лазуренко Степан Савич (1892, м. Гадяч - 1969,  США) — військовий діяч, полковник Армії УНР (в еміграції). Повернувшись до України з фронтів Першої світової війни, штабс-капітан Лазуренко взяв активну участь у творенні національного війська. Був одним із засновників Богданівського полку (травень 1917 р.). Після розформування частини служив курінним у Дорошенківському полку Запорозької дивізії. Бився з червоними військами під Крутами. В березні 1918 р. брав участь в боях проти більшовиків на території Полтавщини. Після того, як у Полтаві Запорозька дивізія була розгорнута в корпус, а Богданівський курінь — в полк, командував другим куренем богданівців. Взимку 1918–1919 рр. захищав від більшовиків північно-східні рубежі України. Від кінця 1919 до 1944  року  змушений був переховуватися в Україні, після чого емігрував. Вноситься з метою виконання ст.5 п.4 «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті».
ГОЛОСУВАННЯ ЗАВЕРШЕНЕПРОГОЛОСУЙТЕ ОБРАВШИ ОДНУ З ОПЦІЙВИ ВЖЕ ПРОГОЛОСУВАЛИ
A
Вул. Левка Лук’яненка
B
Вул. Лікаря Максима Дудченка
C
Вул. Степана Лазуренка
Оберіть з декількох варіантів лише один варіант відповіді. Вам не потрібно витрачати багато часу на відповідь. Результати такого опитування слугуватимуть основою для змін та покращень.
Скинути вибір
Проголосувати
НА ДАНИЙ МОМЕНТ ЗІБРАНО447ГОЛОСІВ.
B
Вул. Лікаря Максима Дудченка
67.8%(303)
Такими символами відмічено ваш вибір
A
Вул. Левка Лук’яненка
29.3%(131)
Такими символами відмічено ваш вибір
C
Вул. Степана Лазуренка
2.9%(13)
Такими символами відмічено ваш вибір
РЕЗУЛЬТАТИ опитування
Created with Sketch.