Підставою для розробки проєкту рішення є: пункт 44 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закон України «Про благоустрій населених пунктів», рішення виконавчого комітету міської ради від 06.12.2018 №804-1 «Про правила розміщення та функціонування тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Луцька».
Мета проєкту рішення: прийняття вказаного регуляторного акта пов’язане з необхідністю вдосконалення умов розміщення та функціонування тимчасових споруд з метою провадження підприємницької діяльності, розміщення літніх торгівельних майданчиків біля закладів ресторанного господарства, а також здійснення одноразової торгівлі (послуг) на території Луцької міської територіальної громади.
Додаток 1
до рішення міської ради
від _______№_________
Положення
про тимчасове користування окремими елементами благоустрою
комунальної власності для розміщення тимчасових споруд
з метою провадження підприємницької діяльності
на території Луцької міської територіальної громади
Положення про тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення тимчасових споруд з метою провадження підприємницької діяльності на території Луцької міської територіальної громади (далі – Положення) розроблено відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів» з врахуванням рішення виконавчого комітету від 06.12.2018 № 804-1 «Про Правила розміщення та функціонування тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Луцька».
1. Терміни та визначення, що вживаються у Положенні
1.1. Адміністрування договорів – створення єдиної реєстраційної бази договорів, формування, підписання Договорів, забезпечення належного контролю за виконанням умов Договору тощо.
1.2. Виконавець – відділ управління майном міської комунальної власності Луцької міської ради, що здійснює роботу, пов’язану з укладенням Договору на право тимчасового користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення тимчасових споруд з метою провадження підприємницької діяльності на території Луцької міської територіальної громади (далі – ТС).
1.3. Договір на право тимчасового користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення тимчасових споруд з метою провадження підприємницької діяльності на території Луцької міської територіальної громади (далі – Договір) – це документ, укладений у письмовій формі, згідно з яким відділ управління майном міської комунальної власності Луцької міської ради (далі – Виконавець) зобов’язується передати у тимчасове користування окремі елементи благоустрою комунальної власності для розміщення ТС (Додаток 3), а суб’єкт господарювання (далі – Користувач) зобов’язаний сплатити в повному обсязі, частинами або єдиним платежем кошти за тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності.
1.4. Користувач – суб'єкт господарювання, який отримав паспорт прив’язки для розміщення та функціонування ТС або погодження на розміщення тимчасової споруди для пунктів одноразової торгівлі (послуг).
1.5. Елементи благоустрою – зелені зони загального користування, покриття площ, тротуарів, алей, бульварів, пішохідних зон і доріжок відповідно до норм стандартів та інші елементи благоустрою.
1.6. Паспорт прив’язки ТС – комплект документів, у яких визначено місце встановлення ТС на топографо-геодезичній основі М 1:500, схему благоустрою прилеглої території.
1.7. Електронний реєстр договорів на право тимчасового користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території Луцької міської територіальної громади (далі – Реєстр) формує, наповнює та відповідає за правильність розміщеної у ньому інформації відділ управління майном міської комунальної власності.
1.8. Методика розрахунку плати за тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності розроблена з метою визначення Виконавцем суми коштів для сплати в бюджет Луцької міської територіальної громади (далі-Методика).
2. Загальні положення
2.1. Положення розроблене з метою визначення порядку та умов отримання права на тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, порядку розрахунку плати за тимчасове користування окремими елементами благоустрою та регулювання організаційно-правових відносин, пов’язаних з оформленням договорів.
2.2. Договір укладається між Користувачем та Виконавцем після отримання паспорта прив’язки на розташування ТС або погодження на розміщення тимчасової споруди для пунктів одноразової торгівлі (послуг).
2.3. Для укладання Договору, Користувачу необхідно звернутися (через Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку) у відділ управління майном міської комунальної власності Луцької міської ради із заявою встановленого зразка про укладення Договору.
2.4. У разі неотримання Користувачем паспорта прив’язки ТС або погодження на розміщення тимчасової споруди для пунктів одноразової торгівлі (послуг), договір не укладається.
2.5. Термін Договору не повинен перевищувати термін, на який Користувачу дане погодження на розміщення ТС.
2.6. Плата за тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності розраховується відповідно до Методики.
2.7. Плата встановлюється у грошовій формі та здійснюється способом безготівкового перерахунку.
2.8. Кошти за тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності сплачуються до бюджету Луцької міської територіальної громади.
2.9. Порядок, термін та розмір плати визначається у Договорі.
2.10. У разі закінчення строку дії Договору користувач зобов’язаний власними силами демонтувати ТС і торговельне обладнання протягом десяти календарних днів з моменту припинення дії Договору. У разі не демонтажу ТС Користувачем, відділ управління майном міської комунальної власності зобов’язаний повідомити Департамент муніципальної варти про вжиття відповідних заходів.
3. Укладання договору на право тимчасового користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення тимчасових споруд з метою провадження підприємницької діяльності на території Луцької міської територіальної громади
3.1. Дозвіл на підписання договору надає виконавчий комітет Луцької міської ради.
3.2. Підставою для укладання договору є заява Користувача, який попередньо отримав паспорт прив’язки на розміщення ТС або погодження на розміщення тимчасової споруди для пунктів одноразової торгівлі (послуг).
3.3. Договір укладається між Користувачем і Виконавцем у письмовій формі в 2-х примірниках.
3.4. Договір укладається Сторонами протягом:
– 15 робочих днів з дати звернення Користувача до Департаменту містобудування, земельних ресурсів та реклами Луцької міської ради за умови отримання паспорта прив’язки;
– 5 робочих днів з дати звернення Користувача до департаменту економічної політики Луцької міської ради за умови отримання погодження на розміщення тимчасової споруди для пунктів одноразової торгівлі (послуг).
3.5. Якщо Користувачів більше одного, Договір підписується усіма Користувачами або один з них може виступити Стороною Договору на підставі нотаріально завіреної згоди інших на укладення Договору та виконання в повному обсязі умов Договору.
3.6. Договір вважається укладеним з моменту підписання Договору.
3.7. До закінчення терміну дії договору, Користувач, який належним чином виконував свої обов’язки, за умови отримання повторного погодження на встановлення ТС та продовження паспорта прив’язки ТС, може продовжити Договір.
Продовження строку дії паспорта прив’язки здійснюється за заявою Користувача, шляхом зазначення нової дати, підпису та печатки у паспорті прив’язки.
3.8. Договір може бути достроково припинений за згодою сторін, про що відділ управління майном міської комунальної власності інформує департамент економічної політики Луцької міської ради протягом 5 робочих днів.
3.9. У разі невиконання або неналежного виконання Користувачем умов Договору та відповідно до рішення виконавчого комітету можливе дострокове припинення дії Договору. Підставами для дострокового припинення Договору є:
3.9.1. Користувач використовує Об’єкт Договору не за призначенням.
3.9.2. Користувач не виконує умов Договору.
3.9.3. Користувач має заборгованість з оплати, що рівна або перевищує двомісячний розмір плати.
3.9.4. Користувач не підтримує в належному санітарному стані прилеглу територію або порушує правила благоустрою міста Луцька.
3.9.5. Користувач не підтримує в належному експлуатаційному стані ТС та відповідне технічне обладнання, що використовується разом з ТС.
3.9.6. У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності Користувача.
Відповідно до рішення виконавчого комітету одночасно припиняється Договір, дія погодження та анулюється паспорт прив’язки ТС.
3.10. У разі закінчення строку дії Договору плата за користування окремими елементами благоустрою комунальної власності сплачується Користувачем до дня фактичного демонтажу ТС та приведення об’єкту благоустрою у попередній стан.
4. Порядок та умови сплати коштів
4.1. Сума коштів, що сплачується Користувачем за користування окремими елементами благоустрою комунальної власності, визначається Виконавцем відповідно до Методики.
4.2. Місячний розмір плати може бути встановлений за результатами конкурсу на оформлення права на користування окремими елементами благоустрою комунальної власності на території Луцької міської територіальної громади.
4.3. Плата за користування окремими елементами благоустрою комунальної власності сплачується незалежно від наслідків господарської діяльності Користувача в безготівковому порядку на рахунок бюджету Луцької міської територіальної громади до останнього числа розрахункового місяця.
4.4. Плата за користування окремими елементами благоустрою комунальної власності може вноситись одним платежем за весь період договору або щомісячно. У випадку розміщення тимчасової споруди для пунктів одноразової торгівлі (послуг), плата вноситься одним платежем під час отримання погодження на розміщення ТС та підписання Договору.
4.5. Плата за користування окремими елементами благоустрою комунальної власності щорічно на кожен наступний рік визначається шляхом коригування розміру плати попереднього року на індекс інфляції.
4.6. При сплаті за користування окремими елементами благоустрою комунальної власності одним платежем - індекс інфляції не застосовується.
4.7. Наявність заборгованості з плати за користування окремими елементами благоустрою комунальної власності є підставою дострокового розірвання договору та стягнення заборгованості згідно чинного законодавства.
4.8. Користувач, крім плати за користування окремими елементами благоустрою комунальної власності, здійснює оплату за спожиті комунальні послуги.
5. Організаційне забезпечення відносин з тимчасового користування окремим елементами благоустрою комунальної власності
5.1. Організаційне забезпечення відносин з тимчасового користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення тимчасових споруд з метою провадження підприємницької діяльності на території Луцької міської територіальної громади, здійснює відділ управління майном міської комунальної власності.
5.2. З цією метою відділ управління майном міської комунальної власності:
– проводить адміністрування – створення єдиної реєстраційної бази договорів на право тимчасового користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення тимчасових споруд з метою провадження підприємницької діяльності на території Луцької міської територіальної громади;
– розробляє та укладає відповідні Договори;
– контролює виконання умов Договору;
– здійснює оперативний контроль за надходженням плати за тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності;
– здійснюють відповідні заходи щодо стягнення з боржників заборгованості по сплаті.
6. Прикінцеві положення
6.1. Пропозиції щодо змін та доповнень до Положення мають право вносити: виконавчий комітет, постійні депутатські комісії, депутати міської ради, громадські організації у встановленому порядку.
6.2. Питання, що не врегульовані даним Положенням, регулюються згідно з нормами чинного законодавства.
6.3. Дія Положення не застосовується для розміщення ТС при проведенні державних, місцевих свят, урочистостей, фестивалів та інших масових заходів.
Додаток 2
до рішення міської ради
від _______№_________
Методика
розрахунку плати за тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності
1. Методика розрахунку плати за тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності розроблена з метою визначення Виконавцем суми коштів для сплати в бюджет Луцької міської територіальної громади.
2. Розрахунок плати за тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності здійснюється за період розміщення та функціонування ТС.
3. Місячний розмір плати за тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності визначається за формулою:
де:
– базовий розмір плати за тимчасове користування 1кв.м елемента благоустрою, що становить 25,51 грн.
– площа елемента благоустрою (кв.м). Визначається, як площа ТС та додатково 1 м. по зовнішньому периметру ТС;
kзон – коефіцієнт, що враховує місце розташування ТС в зонах Луцької міської територіальної громади:
І зона ;
ІІ зона ;
ІІІ зона .
Значення коефіцієнтів наведені в таблиці
Зона |
Коефіцієнт
|
Назва районів |
1 |
1,5 |
Територія в межах вулиць Набережна, Стрілецька, Президента Грушевського, Карпенка-Карого, Глушець, Ковельська. Території історико-культурного заповідника та центрального парку культури та відпочинку імені Лесі Українки.
|
2 |
1,25 |
Магістральні та головні житлові вулиці: Воїнів-афганців, Володимирська, Героїв УПА, Гнідавська, Гордіюк, Дубнівська, Ківерцівська, Ковельська (від вул. Шевченка до вул. Качалова), Конякіна, Кравчука, Львівська, Рівненська, Станіславського, Героїв-добровольців, Чернишевського; Бульвар Дружби Народів; Проспекти: Відродження, Молоді, Соборності. |
3 |
1,0 |
Інші вулиці Луцької міської територіальної громади. |
4. У разі, якщо ТС не демонтується, але її функціонування не здійснюється, – базовий розмір плати за тимчасове користування 1кв.м становить 9,01 грн.
5. У випадку розміщення ТС для одноразової торгівлі (надання послуг) розмір плати за тимчасове користування визначається за формулою:
де n- кількість днів.
6. У випадку надання послуг з прокату одного дитячого автомобіля (поні, тощо), торгівлі з рук однією людиною кульками (тощо), розмір денної плати за користування окремими елементами благоустрою міської комунальної власності становить – 37,54 грн.
7. У випадку торгівлі хвойними деревами в період Новорічних та Різдвяних свят, розмір денної плати за користування окремими елементами благоустрою міської комунальної власності становить – 135,10 грн.
8.1. Місячний розмір плати може бути встановлений за результатами конкурсу на оформлення права на користування окремими елементами благоустрою комунальної власності на території Луцької міської територіальної громади.
8.2. У разі, якщо ТС, що встановлюється за результатами конкурсу не демонтується, але її функціонування не здійснюється, розмір плати за тимчасове користування тимчасовою спорудою становить 35% від базового розміру плати, запропонованого Користувачем за результатами проведеного конкурсу.
9. Базовий розмір плати щорічно на кожен наступний рік, визначається шляхом коригування базового розміру плати попереднього року на рівень інфляції за цей рік. Індекс інфляції застосовується до всіх базових розмірів.