Created with Sketch.
Created with Sketch. Для людей з вадами зору
Created with Sketch.
платформа електронної демократії
Вгору
Created with Sketch. Опитування
Перейменування провулку Суворова у с. Вирішальне
Created with Sketch.
25 серпня 2023
Час вийшов
Автор:
Тетяна ГАЙДАМАКА

Суворов має  негативну репутацію в історії України, Польщі та національних меншин півдня нашої держави. Як зазначається на офіційному сайті Українського інституту національної пам’яті, у 1768‒1769 роках російський полководець Суворов був безпосереднім учасником жорстокого придушення Коліївщини ‒ козацько-селянського повстання в Правобережній Україні. Під керівництвом Суворова 1778 року відбулася насильницька депортація з Криму до тодішньої Азовської губернії Російської імперії понад 30 тис. кримських християн (греків і вірмен), внаслідок якої загинуло близько половини переселенців. Суворов причетний до винищення частини ногайців ‒ народу, який у XVIII ст. населяв землі Північного Причорномор’я – території південних областей сучасної України. У 1794 р. очолюваний Суворовим російський каральний корпус жорстоко придушив польське визвольне повстання на чолі з Тадеушем Костюшком. Російською православною церквою порушено питання про канонізацію цього полководця. Ініціатива у зарахуванні Олександра Суворова до лику святих РПЦ належить російському бізнесмену Костянтину Малафєєву та його оточенню – громадським рухам «Царьград» та «Двуглавий Орєл». Саме цей російський бізнесмен є одним із головних організаторів збройної агресії Російської Федерації проти України. Його начальником охорони був російський терорист І. Стрєлков-Гіркін. Телеканал, який належить К. Малафєєву, «Царьград.ТВ», не лише просуває О. Суворова у російські святі, а ще й є одним з головних російських рупорів антиукраїнської пропаганди. У сучасній російській ідеології постаті О. Суворова відведено одне з ключових місць, зокрема – у військово-історичному аспекті. У 2014 році цей воєначальник був визнаний найбільш видатним полководцем Росії. Його ім’я на території Російської Федерації та Республіки Білорусь носять: десятки військових училищ та спеціальних шкіл з посиленою військовою підготовкою; сотні площ та вулиць у різних населених пунктах; низка військових об’єктів, військових частин Російської Федерації. Поза цим, чимало військових частин збройних сил Російської Федерації  нагороджені орденами Суворова, і зберегли їх у своїх назвах. 23 травня 2022 року Міністр оборони (війни) РФ Шойгу запропонував визнати Суворова святим.

Ініціатор:
Тетяна ГАЙДАМАКА
Created with Sketch. 48 переглядів
Created with sketchtool. 22 користувачів проголосувало
Created with Sketch. Проголосувати
Питання

У ході громадського обговорення у формі публічних консультацій від мешканців Сенчанської сільської територіальної громади надійшли пропозиції щодо перейменування провулку Суворова, які після опрацювання робочою групою виносяться на етап голосування:

  • Провулок Гетьманський

З метою актуалізації вагомої сторінки історії:  території у другій половині 17 століття Сенча була адміністративним центром Сенчанської сотні Лубенського полку Гетьманщини

 

 

ГОЛОСУВАННЯ ЗАВЕРШЕНЕ
A
Так
B
Ні
Оберіть з декількох варіантів лише один варіант відповіді. Вам не потрібно витрачати багато часу на відповідь. Результати такого опитування слугуватимуть основою для змін та покращень.
Скинути вибір
Проголосувати
НА ДАНИЙ МОМЕНТ ЗІБРАНО22ГОЛОСІВ.
РЕЗУЛЬТАТИ опитування
Created with Sketch.

Перейменувати провулок Суворова у с. Вирішальне на провулок Гетьманський.

Тетяна ГАЙДАМАКА
Заступник сільського голови.