Проєкт Статуту Чугуївської міської територіальної громади з урахуванням приєднаних населених пунктів та вимог Закону України від 09.05.2025 №3703-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування».
Пропозиції, корективи можна подавати у коментарях до консультації або на електронну пошту v.polit@chuguiv-gromada.gov.ua, телефон відділу внутрішньої політики 0574622371
З проєктом Статуту в паперовому виді можна ознайомитись у приміщенні Чугуївської міської ради, вул.Старонікольська, буд.35А, 1 поверх
Звіт
відділу внутрішньої політики та організаційної роботи щодо врахування пропозицій, отриманих під час електронних консультацій з проєкту Статуту Чугуївської міської територіальної громади
на 2026 рік
|
№ з/п |
Ініціатор (Автор) пропозиції (ПІБ) |
Текст пропозиції |
Враховано/ не враховано |
|
1 |
Грищенко Ольга Радомирівна |
РОЗДІЛ III. ФОРМИ БЕЗПОСЕРЕДНЬОЇ УЧАСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ У ВИРІШЕННІ ПИТАНЬ МІСЦЕВОГО ЗНАЧЕННЯ. ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ГРОМАДИ
Стаття 24. Участь жителів Територіальної громади у плануванні та розподілі коштів місцевого бюджету
Стаття 39. Застосування (Людино та гендерно орієнтованих підходів в розвитку громади і добробуті її мешканців/нок) ґендерно-орієнтованого підходу під час планування розвитку територіальної громади
Стаття 43. Бюджет Територіальної громади Фінансова основа Територіальної громади
43.1 Для виконання своїх завдань місцева влада повинна мати достатні фінансові і матеріальні ресурси, а також мати право самостійного управління і розпорядження ними. Одним з найважливіших у відношенні власних ресурсів є право на самостійне формування, прийняття і виконання місцевого бюджету. 43.2 Бюджет - це головний інструмент проведення соціально-економічної політики, оскільки бюджетна політика повинна сприяти сталому і ефективному економічному розвитку. Бюджет визначає план формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, що здійснюються відповідно органами влади з 1 січня до 31 грудня кожного року. Кожний бюджет поділяється на дохідну і видаткову частини, що мають бути збалансовані між собою. Загальні засади формування бюджету Територіальної громади, принципи формування доходів та здійснення видатків бюджету, концепція збалансування доходів та видатків, порядок прийняття та оприлюднення рішення про бюджет, внесення змін і доповнень до бюджету, виконання бюджету визначаються законодавством України, зокрема Бюджетним кодексом України, Податковим кодексом України, Законом України «Про Державний бюджет України» на відповідний рік, іншими законами та нормативно-правовими актами, що регламентують бюджетні правовідносини. 43.3 Фінансову основу місцевого самоврядування Територіальної громади складають: кошти місцевого бюджету, у тому числі: - надходження від місцевих податків та зборів; - кошти, отримані від приватизації об’єктів комунальної власності Територіальної громади та продажу земельних ділянок, інших об’єктів комунальної власності; - трансфертні надходження до місцевого бюджету, передані Територіальній громаді відповідно до чинного законодавства України; - кошти, отримані від діяльності на фондовому ринку, від розміщення цінних паперів і позик; - інші надходження. 43.4 Територіальна громада може об’єднувати на договірних засадах свої фінансові ресурси з фінансовими ресурсами інших територіальних громад та з державними фінансовими ресурсами з метою спільного фінансування місцевих, регіональних або загальнодержавних програм, що реалізуються на території громади. Рішення про участь Територіальної громади у спільному фінансуванні місцевих, регіональних або загальнодержавних програм приймається лише на підставі експертного висновку, проведеного відповідними виконавчими органами Ради, про реальні вигоди членів Територіальної громади від реалізації даних програм. 43.5. З метою залучення додаткових фінансових ресурсів для реалізації проектів соціальної, культурно-духовної, оздоровчої, екологічної спрямованості, а також для вирішення актуальних проблем розвитку Територіальної громади та її населених пунктів органи місцевого самоврядування сприяють благодійності на користь Територіальної громади. 43.6 Виконання місцевого бюджету забезпечують виконавчі органи Ради. Кошти місцевого бюджету спрямовуються на утримання об’єктів бюджетної сфери, органів місцевого самоврядування Територіальної громади, комунальних служб, соціального обслуговування членів Територіальної громади, сплати видатків по місцевих позиках тощо. 43.7 Кошти бюджету розвитку спрямовуються на реалізацію програм соціально- економічного та культурного розвитку громади та її населених пунктів відповідно до напрямів інвестиційної та інноваційної діяльності, а також на фінансування інших видатків, пов’язаних із соціально-економічним розвитком громади. 43.8 Виконавчі органи Чугуївської місцевої ради (Фінансове управління) забезпечують оприлюднення інформації про бюджет на офіційному сайті громади або в інший спосіб відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації". 43.9 Рада має право здійснювати місцеві запозичення та/або надання місцевих гарантій. Обсяг та умови здійснення місцевих запозичень і надання місцевих гарантій погоджуються з Міністерством фінансів України, відповідно до чинного законодавства України. 43.10 Рада у межах повноважень визначених законодавством України, приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів та податкових пільг зі сплати місцевих податків і зборів до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та/або зборів, та про внесення змін до таких рішень. У випадку, коли Рада не прийняла рішення щодо зміни переліку місцевих податків і зборів, їхніх ставок, залишається чинним попередньо прийняте рішення, що затверджує перелік місцевих податків і зборів та їхні ставки. 43.11 Рішення Ради в сфері місцевих податків і зборів базуються на таких принципах: 1) забезпечення стабільних надходжень до місцевого бюджету для виконання завдань та повноважень місцевого самоврядування; 2) створення сприятливих умов для ведення бізнесу на території громади, зацікавленості суб’єктів господарювання у підвищенні його ефективності; 3) врахування економічного та соціального стану платників місцевих податків і зборів. 43.12 Рада може надавати окремим категоріям юридичних та фізичних осіб пільги зі сплати місцевих податків і зборів відповідно до норм чинного законодавства.
|
Враховано |
|
2 |
Овчаренко Владислав |
Пропоную доповнити форми безпосередньої участі громади платформою EDEM «Відкрите місто». Це система для взаємодії мешканців із владою та комунальними службами. Вона дозволяє повідомляти про проблеми та додавати корисні об’єкти на мапі міста, що сприяє відкритості й самоорганізації громади. |
Не враховано, не потребує затвердження у Статуті |
|
3 |
Бучаста Світлана Іванівна |
1. Пропоную у преамбулі вказати, що Чугуїв має статус історичного населеного місця, який затверджений Постановою КМУ від 26 липня 2001 р. N 878 « Про затвердження Списку історичних населених місць України».
2. У обґрунтуванні дати Дня міста у пункті 4.1. наведено науково не підтверджені факти з історії міста. Стиль тексту цього пункту не відповідає духу статутного документа. Пропоную вказати підтверджений факт, який в світовій практиці є переконливим для обґрунтування дати заснування будь-якого населеного місця – 10 серпня 1638 року – це дата, під якою Чугуїв вперше згадується у письмових документах |
2.Враховано. |
|
|
Бучаста Світлана Іванівна |
1. Пропоную пункт 7.6.14 викласти у наступній редакції: 7.6.14 управління об’єктами культурною спадщини як цінним територіальним ресурсом для сталого економічного розвитку громади, збереження і реставрація історичних пам’ятників і споруд, Та додати ще один пункт 7.6.15., аби розділити ці два протилежні за цілями види діяльності 7.6.15 розвиток якісної сучасної архітектури, формування естетичного зовнішнього вигляду населених пунктів Територіальної громади; 2. Пропоную РОЗДІЛ VІ. ЗАСАДИ РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ доповнити ще однією статтею: Стаття 41. Розвиток туризму. 41.1.Органами місцевого самоврядування забезпечується розвиток різних видів туризму не території громади. 41. 2. Рада затверджує цільові програми розвитку туризму, включає відповідні розділи до документів з планування її розвитку, вирішує питання виділення бюджетного фінансування. |
1.Враховано
2.Враховано |
Начальник відділу внутрішньої політики та організаційної роботи Ю.Сосницька
ПРОПОЗИЦІЇ(3)
ПРОПОЗИЦІЇ(3)
ДОДАТИ ПРОПОЗИЦІЮ ОНЛАЙН
languagetool.org